درمان فوری درد پا
یکی از روش های قدیمی چینی ها برای درمان فوری درد پا استفاده از حرکاتی است که در طب رفلکسولوژی وجود دارد ، حرکاتی که در این بخش آموزش خواهیم داد.

راه درمان فوری از درد پا بدون دارو با چند حرکت ساده در منزل

هریک از استخوان های بدن به یکدیگر متصل هستند و به همین دلیل می باشد که زمانی که به یکی از استخوان هایمان آسیب می رسد ، به همان اندازه به دیگر اعضای بدن صدمه وارد می شود و بدن را از کار عادی خودش باز می دارد .
آیا تا به حال دقت کرده اید که اگر پای شما آسیبی ببیند ، درد وارد شده به آن قسمت کل پا را در بر می گیرد؟ خب ، این به این معناست که همه چیز در بدن شما به یکدیگر متصل می باشند و در زمان آسیب دیدن نقطه ایی از بدن تمام اعضای بدن را می رنجاند .
دردهای پا ممکن است که بدلایل زیادی ایجاد شود که شامل 25 مورد می شود . چند مورد از مهم ترین های این لیست عبارتند از شکستن ناخن ، فرو رفتن ناخن در گوشت ، شکستن انگشت و غیره که باعث ایجاد دردهای دردناک می شوند .
درمان فوری درد پا

قبل از روش درمان فوری درد پا بهتر است حالت صحیح قرار گرفتن پا روی زمین را بدانید

آیا تا به حال به تعداد اعضایی که به پای شما متصل هستند توجه نموده اید ؟
طب رفلکسولوژی چینی (Chinese reflexology) که از قدیمی ترین طب ها برای درمان بیماری هایی که به پا متصل هستند ، می باشد و می تواند شمارا از این دردها نجات دهد البته این طب براین باور که می توان از طریق پا سموم بدن را خارج کرد ، می باشد .

راه حل های طب رفلکسولوژی برای درمان فوری پا درد در چند دقیقه

یکی از بهترین درمان های که می تواند دردهای پایتان را رفع سازد ، کشیدن عضلات پا می باشد . اگر شما روزانه به مدت 5 دقیقه عضلات پایتان را توسط حرکات کششی تمرین دهید هیچ مشکلی برایتان پیش نمی آید و از تمام این آسیب ها در امان خواهید بود .
 

درمان فوری درد پا با حرکت بلند کردن پا:

انگشتان پا را بلند کنید . این کار مشکلی نیست . بااین حال ، برای برخی از افراد انجام این کار ممکن است کار مشکلی باشد که این کار می تواند درد در ناحیه پا را کاهش دهد که توصیه می شود این کار را 5 بار برای هرپا انجام دهید .
 درمان فوری درد پا

درمان فوری درد پا با حرکت انگشتان

بلند کردن انگشتان پا برای درمان فوری درد پا:

اگر هنوز در حال انجام مرحله بالایی هستید و پایتان را بالا نگه داشته اید ، تنها انگشت شست خود را به پایین خم کنید و انگشتان دیگر را خم نکنید . اگر می توانید انگشت شست را صاف کنید و انگشت کوچک را خم کنید ولی توجه داشته باشید که دیگر انگشتان پایتان باید صاف باشند . این تمرین را نیز روزانه 5 بار انجام دهید .
 

کشش مچ پا و درمان فوری درد پا:

یک توپ تمرین کششی خریداری نمایید و آنرا در اطراف پایه صندلی یا میز ببندید . پا را از طریق آن گیره بزنید و در این حین انگشتان دست خود خود را به سمت زمین فشار دهید و کشش را احساس کنید . این تمرین را روزانه 15 بار تکرار کنید .
 

توپ تنیس ابزاری برای درمان فوری درد پا:

توپ تنیس را خریداری نمایید و آنرا زیر پایتان قرار دهید و پایتان را روی آن بغلتانید و این کار را در کف هر دو پایتان انجام دهید و پس از انجام این کار بر روی هر دو پایتان ، انگشتان پایتان را به سمت زانوهایتان خم کنید . در این لحظه انگشتان پایتان را به سمت بیرون خم کنید .
درمان فوری درد پا 

توپ تنیس برای درمان فوری درد پا

درمان فوری درد با کمک انگشتان پا و دست :

روی پاهایتان بنشینید به گونه ایی که انگشت های پایتان به سمت سقف باشند . انگشتان دست خود را به انگشتان پا بچسبانید و در این حین آنهارا با یکدیگر خم کنید . این کار ممکن است کمی سخت باشد ولی برای کاهش آسیب ها می تواند موثر باشد و انجام این کار هم زمان در دو پا ، کار مشکلی می باشد و بنابراین برای هر پا بطور جداگانه انجام دهید .
 

راه کارهای دیگر برای درمان فوری درد پا در خانه:

نکات ادامه این مطلب از نمناک می توانند حس خوبی در شما ایجاد کنند که باعث کاهش دردهای عضلات شما شوند .
1- برای درمان مشکلات پایتان ، توصیه می شود یوگا را امتحان کنید . امتحان کردن یوگا می تواند رویکردی فوق العاده را در شما ایجاد نماید . با انجام یوگا آرامشی بی توصیف خواهید داشت و تمام مشکلات شما رفع خواهند شد .
2- پیاده رویی یکی دیگر از روش هایی می باشد که می تواند باعث کاهش دردهای پای شما شوند و باعث سلامتی شما خواهند بود و بسیار توصیه می شود که این روش را روزانه انجام دهید .
3- از نمک اپسوم استفاده کنید چراکه نمک های اپسوم یکی از سم زداهایی هستند که می توانند این سموم را از شما دفع سازند .
4- پوشیدن کفش اندازه پایتان که این گزینه برای ممکن است برای برخی خانم ها سخت باشد چرا که خانم ها علاقه مند به پوشیدن کفش های پاشنه بلند می باشند که استفاده از این کفش ها به مرور زمان می توانند مشکلاتی را در شما ایجاد نمایند . بدین جهت کفش مناسب در اندازه پای خود را انتخاب کنید که آسیبی به پای شما وارد نشود ( از جمله از پوشیدن دمپایی های لا انگشتی خودداری نمایید).
اگر مشاهده کردید که مشکل شما عمیق است می توانید به دکتر خود مراجعه کنید و با او مشورت کنید .اگر شما دچار به بیماری های دیابتی هستید باید از پاهایتان نسبت دیگران بیشتر مراقبت کنید و باید جدی برخورد کنید .

درمان فوری درد پا با 5 حرکت طب رفلکسولوژی

4.334
این مطلب مفید بود ؟295
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
برچسب : درد پا
وبگردی