روابط زناشویی
چاقی و افزایش وزن در باروری زنان و مردان و همچنین روابط زناشویی آنها تاثیر منفی میگذارد و میتواند باعث عدم بارداری در خانم ها شود.

چاقی چه تاثیری در روابط زناشویی و باروری دارد؟

چاقی تاثیرات بسیار زیادی بر روی سلامت فرد می گذارد ، چه از لحاظ جسمی چه از لحاظ روحی ، افراد چاق نسبت به افرادی که دارای اندام متناسبی هستند از اعتماد به نفس کمتری برخوردارند. اما مشکلات چاقی به همین جا ختم نمی شود. از اصلی ترین مسائل چاقی می توان به تاثیر آن بر رابطه زناشویی و مشکلاتی که ایجاد می کند اشاره داشت.


کارشناس و مشاور تغذیه گفت:چاق شدن هر یک از زوجین(به خصوص خانم ها) بر روی باروری آنها تاثیرگذار است و حتی می تواند منجر به عدم بارداری افراد شود.


روابط زناشویی

تاثیر چاقی در روابط زناشویی و بارداری


وی ادامه داد:چاقی باعث تضعیف سلامت زناشویی می شود و احتمال خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی را به طور چشم گیری افزایش می دهد.
جوزدانی بیان کرد:چاقی، باروری مردان را تحت تاثیر قرار می دهد و افزایش توده بدنی یا BMI در مردان، با افزایش احتمال ناباروری ارتباط دارد و احتمال ناباروری در مردانی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند، در مقایسه با مردانی که وزن طبیعی دارند، بیشتر است.

این کارشناس تغذیه عنوان کرد:اضافه وزن در مردان و زنان منجر به افزایش میزان هورمونها در بدن می شود و هورمونها نیز فرایند باروری در مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می دهند، ترشح غیرطبیعی هورمونها می تواند منجر به افزایش وزن و تاثیرات منفی بر روی تولید سلولها در مردان و زنان شود.

وی یادآور شد:در زنان، وزن زیاد موجب افزایش تولید انسولین می شود که ممکن است منجر به نامنظم شدن تخمک گذاری شود و باعث به وجود آمدن تخمدان پلی کیستیک در زن می شود که در نازایی زنان نقش دارد.

تاثیر منفی چاقی در باروری و روابط زناشویی

57
این مطلب مفید بود ؟70
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
وبگردی