رامبد جوان و جناب خان
تیم خندوانه ، جناب خان و رامبد جوان راهی مناطق سیل زده جنوب کشور شدند و در دوران سخت بعد از سیل در کنار مردم سیل زده قرار گرفتند.

حضور تیم خندوانه و رامبد جوان در مناطق سیل زده

آغاز سال 98 با اتفاقات تلخی در شهرهای مختلف کشور همراه شد و سیل زندگی بسیاری از هموطنانمان را به نابودی کشاند.هنرمندان و چهره های زیادی در روزهای سخت این اتفاقات ناگوار در کنار مردم قرار گرفتند و به همدردی با آنها پرداختند.

رامبد جوان و تیم خندوانه به همراه جناب خان چند روزی است که راهی مناطق سیل زده جنوب کشور شدند .

گزارش رامبد جوان از مناطق سیل زده در جنوب

رامبد جوان صفحه اینستاگرامش را با انتشار پستی از مناطق سیل زده به روز کرد.

رامبد جوان و تیم خندوانه

رامبد جوان و تیم خندوانه در کنار مردم سیل زده جنوب

رامبد جوان درباره مناطق سیل زده جنوب و وضعیت این روزهایشان نوشت : سلام به همه . دیروز و امروز در اهواز و روستاهای اطراف هستیم. برای تهیه گزارش از وضعیت منطقه و مردم عزیز این منطقه.

1-اوضاع همچنان تو بعضی مناطق اصلا خوب نیست و مردم همچنان در محاصره آب هستن.

2-علت استفاده از هلی کوپتر برای بعضی ها که لوس و بی نمک و کم هوشن می تونه کار تجملاتی ای باشه. ولی چون هنوز بعضی روستاها تمام ارتباطات جاده ایشون قطعه یا با قایق یا با هلی کوپتر می شه بهشون رسید که برای تیم ما (گروه فیلمبرداری) به خاطر سرعت بیشتر و دسترسی راحت تر هلی کوپتر انتخاب شد و در اختیار قرار گرفت (که همراه ما برای استفاده ی بهینه از وقت و انرژی و.... کمک ها هم ارسال شد)

3- ما نیروی امداد نیستیم و آموزش هم ندیدیم ولی تخصص خودمون رو بلدیم. پس وظیفه ی ما الان شروع می شه که خیلی ها فکر می کنن سیل فروکش کرده و همه چی خوب شده. ما عقلمون می رسه که موقع بحران تو دست و پای متخصصین امر نباشیم. در ضمن گزارش گر خبری هم نیستیم که به محض وقوع حادثه در محل باشیم.

4-واقعا به بعضیا باید جزء به جزء همه چی رو توضیح و آموزش داد. الان مشغول همین کارم. من حوصلم زیاده.

5-ما امروز از نزدیک دیدیم که چقدر بحران جدیه و حالا حالاها تموم و حل نخواهد شد.

6-مردم منطقه حالشون بده. همه چیزشون رو از دست دادن و بدتر از همه احساس تنهایی مطلق می کنن. به قدری هم تعدادشون زیاده و پراکندگیشون وسیعه که رسیدگی و در کنارشون بودن هم بسیار مشکل و پیچیده است.

7-و قضیه اینه که نه ما مردم و نه دولت و مسئول و نهاد و ... درک درستی از بحران نداریم و نمی دونیم دقیقا باید چی کار کنیم. رفع این مشکل نیاز به سال ها آموزش و فرهنگ سازی زیر بنایی و مفصل داره. البته همه هنوز درگیرن و ارگان ها و نهادهای مربوطه هنوز مشغولن ولی...

8-پس فعلا اوضاع همینه. ولی بزرگ ها و بچه هایی که اونجا تنها و دست خالی و بدون بهداشت و ... گیر افتادن بیشتر از هر چی امید و توجه لازم دارن تا بتونن دَووم بیارن و به زندگی عادی برگردن. ما مردم همچنان کمک هامون رو ادامه می دیم و این عالیه و حتما هم باید ادامه پیدا کنه... ولی از اینا مهمتر باید عشق و توجه و مهربونی و امید رو بهشون هدیه بدیم.

*از صمیم قلبم متاسف شدم و احساس تنهاییشون همه ی جونمو گرفت.

*** گزارش های تصویریمون به همراه جناب خان عزیزمون در برنامه ی قاچ تقدیم مردم عزیز و مسئولین محترم خواهد شد. امیدوارم به جای غر زدن همیشگی (بعضی از مردم) و شعار دادن همیشگی به یه فکر عملی و واقعی برسیم.

9-دم همه ی بخش های هلال احمر گرم که تمام مدت مشغولن.

10-مخلص و ارادت.

رامبد جوان

بازدید رامبد جوان از مردم سیل زده جنوب

رامبد جوان مدتی است که فصل ششم خندوانه را به پایان رسانده است و احتمالا فصل بعدی این برنامه پرمخاطب با وقفه ای طولانی روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.

هدیه تهرانی

کمک های هدیه تهرانی به مردم سیل زده گلستان

هنرمندان زیادی برای همدردی با مردم مناطق سیل زده راهی این مناطق شدند و به همدردی و کمک به مردم پرداختند. هدیه تهرانی یکی از چهره هایی است که از اولین روزهای وقوع سیل در کنار مردم مناطق سیل زده گلستان حاضر شد و از هیچ کمکی به این مردم دریغ نکرد.

گزارش رامبد جوان و جناب خان از وضعیت مردم در مناطق سیل زده

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : صفحه رامبد جوان / بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی