زوج ها در دوران عقد
رفتار زن و شوهرها در دوران عقد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تا آن جا که می توان گفت خاطره این ایام تا ابد، زندگی زناشویی را تحت تاثیر قرار می دهد

مهارت هایی که زوج های جوان برای مدیریت دوران عقدبایدبیاموزند

دوران عقد 2 رو دارد؛ یک روی آن زیبا و پر از دلدادگی و عشق است و روی دیگر، شناخت و حل اختلافات بین زن و شوهر و همچنین خانواده های آن هاست.

شش ماه است عقد کردم و شوهرم خیلی پسر خوبی است. مهربان و مسئولیت پذیر است و روی نمازش خیلی تاکید دارد. دوستم دارد و من هم واقعا دوستش دارم اما مشکل این است که مادرم توقع دارد شوهرم جلوی بقیه خیلی حواسش به من باشد. مثلا اگر خانه آن ها دعوتیم، غذا تعارف کند یا میوه. شوهرم هم می گوید من زیاد رویم نمی شود و مادرم هم از او دلخور است و می گوید به او زیادی رو ندهم. مانده ام چه کار کنم؟
طبق گفته های شما به نظر می رسد انتخاب درستی برای ازدواج داشته اید که جای تبریک دارد اما متاسفانه یک سری از مسائل و انتظارات حاشیه ای باعث نگرانی شما شده است. موضوعات مهمی که در دوران عقد باید در نظر داشت و شما باید آن ها را بدانید.

توصیه هایی به زوج ها در دوران عقد

رفتار زن و شوهرها در دوران عقد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تا آن جا که می توان گفت خاطره این ایام تا ابد، زندگی زناشویی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر این دوران با هوشیاری و خردمندی سپری شود، می تواند تبدیل به شیرین ترین و به یاد ماندنی ترین دوران زندگی زوج های جوان شود و اگر ملاحظات لازم رعایت نشود، ممکن است خطرات آن در آینده گریبان زندگی را بگیرد.

لازم است هر یک از دو طرف ازدواج به کارها و فعالیت هایی که فرد مقابل می پسندد و علاقه دارد، دقت ویژه ای داشته باشند؛ کارهای ساده ای مانند هدیه دادن، ابراز محبت های کلامی و ... در واقع تلاش کنند دوران عقد خود را خاطره انگیز سازند. با توجه به شرایط تان، شما باید احترام گذاشتن به یکدیگر را فراموش نکنید و به اسم صمیمیت، ناخواسته حرمت شکنی نکنید.

توصیه هایی به زوج ها

موضوعات مهم در دوران عقد

رضایت تان ازدواجتان را به مادرتان بگویید

در پیامک تان گفته بودید که مادر شما انتظار دارد شوهرتان در جمع بیشتر حواسش به شما باشد. اگر شما همگی در منزل پدری ایشان مهمان هستید، پذیرایی میزبان تنها از یک شخص خاص که شما باشید؛ صورت نخواهد پذیرفت و داشتن این توقع از ایشان، وی را معذب خواهد کرد. بهتر است شما خودتان بررسی کنید و ببینید توجه همسرتان به شما چگونه است؟ آیا با مهر و احترام برخورد می کند؟ به خصوص در جمع خانوادگی شما را مد نظر قرار می دهد و با توجه و علاقه با شما ارتباط برقرار می کند؟ یا این که نه، اصلا شما را نمی بیند؟ به خواسته ها و نظرتان اهمیت می دهد؟ و ...

چنان چه طبق نظر خودتان و با توجه به پرسش های مطرح شده، توجه مناسب را دریافت می کنید، پس نمی توانید بیش از این، ایشان را مجبور کنید. با مادر خودتان با آرامش صحبت کنید و به ایشان بگویید که راضی هستید.

فراموش نکنید که ابراز علاقه و محبت متناسب، اسمش «رو دادن» نیست. وقتی دو سویه باشد اسمش عشق و علاقه مند کردن دیگری به زندگی مشترک است و چنان چه رعایت نشود، در ادامه شاهد دور شدن و سردی دو طرف ازدواج خواهیم بود. پیشنهاد می کنم از زندگی تان مراقبت کنید و آن بخش از رفتارهای صحیح خود را که در پیامک اشاره کرده بودید، ترک نکنید.

توصیه هایی به زوج ها در دوران عقد

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از خراسان -/ ر
برچسب : ازدواج
وبگردی