دیسک کمر
برای بهبود دیسک کمر و درد ناشی از آن می توان هفته ای یک بار زالو در اطراف محل درد انداخت تا درد ناشی از آن ساکت شود.

درمان خانگی دیسک کمر و گودی کمر

دیسک کمر مشکل شایعی بین همه مردم است . خیلی ها در زندگی حداقل یک بار، درد کمر را تجربه می کنند. جالب آن که در بسیاری موارد، چنین دردی ناشی از دیسک کمر و در واقع، بیرون زدگی دیسک تلقی می شود، در حالی که اکثر کسانی که دچار کمر درد می شوند مبتلا به دیسک کمر نیستند.

علامت ایجاد دیسک کمر، در واقع همان درد معروف سیاتیک است. البته سیاتیک بر خلاف تصوری که از آن وجود دارد، یک بیماری نیست، بلکه یک علامت است و به دردی گفته می شود که از کمر شروع شده و مانند یک نوار به پشت یک یا هر دو پا ادامه می یابد. شیوه نادرست زندگی و البته افزایش سن به بالای 40 سال، مهم ترین عامل از دست رفتن مایع داخل دیسک کمر است.

در واقع، دیسکی که خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، به دنبال حرکتی نامناسب یا فعالیتی سنگین و در برخی موارد به صورت خودبه خود بیرون می زند و درد ایجاد می کند.
مبتلایان به دیسک کمر معمولا با ایستادن یا راه رفتن دچار درد می شوند و با استراحت، درد شان تخفیف پیدا می کند. امروزه ثابت شده است که بسیاری از بیماران، دارای زمینه ارثی این بیماری در خانواده خود هستند.

البته سبک زندگی امروزه، همه ما را در معرض آسیب های ستون فقرات قرار می دهد. به بیان دیگر، نشستن های طولانی و بویژه به شیوه نامناسب، رانندگی طولانی، فقدان فعالیت ورزشی صحیح و محیط کار نامناسب و غیراستاندارد ما را در معرض صدمه به ستون فقرات قرار می دهد.

متخصص طب سنتی با اشاره به درمان دیسک کمر به وسیله داروهای گیاهی اظهار داشت:ترکیب روغن سقز و بادام تلخ را به روی کمر باید به آرامی ماساژ داد تا فشار ناشی از آن از روی رگ های سیاتیک برداشته شود.
گودی و دیسک کمر

زالو درمانی به تسکین درد دیسک کمر کمک میکند

برای بهبود دیسک کمر و درد ناشی از آن می توان هفته ای یک بار زالو در اطراف محل درد انداخت تا درد ناشی از آن ساکت شود.
 
انجام حرکات ورزشی مناسب می تواند گودی کمر را از بین ببرد و یک آرامش خاصی را برای فرد بیمار به همراه آورد.
 
افراد مبتلا به دیسک کمر باید شب ها از پتو به جای تشک استفاده کنند تا گودی کمر آنها به حالت عادی برگردد.
 
همچنین 10 گرم دنبه گوسفندی به اضافه 2 قاشق مرباخوری زردچوبه و چهار عدد خرما به همراه 20 گرم آرد گندم و 20 گرم قرص ضد درد کمر را با هم مخلوط کنید، آن را به پارچه ای آغشته کنید و بر روی کمر قرار دهید و تا صبح به همان حالت قرار دهید.

نسخه طب سنتی برای درمان گودی و دیسک کمر

3.6122
این مطلب مفید بود ؟8933
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
وبگردی