الهام کردا
بیوگرافی کامل الهام کردا بازیگر سریال تعبیر وارونه یک رویا به همراه فیلمشناسی و عکسهای این بازیگر در نقشهای متفاوت و عکس و بیوگرافی سعید چنگیزیان همسر “الهام کردا” را در نمناک ببینید.

بیوگرافی الهام کردا و همسرش سعید چنگیزیان

نام:الهام

نام خانوادگی:کردا

تاریخ تولد:1357

تحصیلات:کارشناسی نمایش

همسر:سعید چنگیزیان بازیگر

------------------------------------------

الهام کردا متولد سال 1357 بازیگر و کارگردان تئاتر ، سینما و تلویزیون میباشد و کارشناسی نمایش دارد.

الهام کردا

الهام کردا

الهام کردا همسر سعید چنگیزیان بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون میباشد.

سعید چنگیزیان همسر الهام کردا: سعید چنگیزیان بازیگر سریال گاهی به پشت سر نگاه کن متولد 1356 در سمنان است. وی فارغ التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه سینما و تئاتر است. سعید چنگیزیان از جمله بازیگران فعال و درجه یک تئاتر است که کارهای درخشانی در عرصه بازی در صحنه دارد مثل تن تن و راز قصر مونداس، باغ آلبالو و غیره و این روزها در نقش اصلی نمایش ستوان آینیشمور حسن معجونی بازی متفاوتی ارائه کرده است.

الهام کردا و همسرش

الهام کردا و همسرش سعید چنگیزیان


الهام از سال 1380 فعالیت در تئاتر را آغاز کرد و بیش از 14 سال است که به فعالیت در زمینهٔ نمایش و بازیگری مشغول است. از جمله آثار او به نمایش هایی همچون خنکای ختم خاطره، تماشاچی محکوم به اعدام، آنفلوانزای خوکی و... می توان اشاره کرد. فعالیت سینمایی او با بازی در فیلم برف روی کاج ها آغاز شد.

الهام کردا

عکسهای الهام کردا

چنگیزیان مثل اغلب بازیگران تئاتر در این چند سال اخیر به بازی در حوزه سینما روی آورده است و در فیلم هایی نظیر دهلیز و دختر شاه پریون بازی کرده است.

الهام کردا و فرزین صابونی

الهام کردا در سریال تعبیر وارونه یک رویا

آخرین کار الهام کردا در تلویزیون حضور در سریال تعبیر وارونه یک رویا بوده است که نقش رویا که کاراکتری منفی است را ایفا میکند. الهام کردا برای اولین بار یک نقش منفی را با سریال فریدون جیرانی تجربه میکند. تعبیر وارونه یک رویا به تهیه کنندگی سید کمال طباطبایی در بیست قسمت 50 دقیقه ای تولید می شود و الهام کردا، نگار عابدی، صالح میرزاآقایی و شیوا خسرومهر از جمله بازیگران آن هستند.


الهام کردا و هدایت هاشمی

الهام کردا و هدایت هاشمی در فیلم به دنیا آمدن

تازه ترین کار سینمایی الهام کردا با نام به دنیا آمدن به تازگی به پایان رسیده ، او در این فیلم در کنار هدایت هاشمی به ایفای نقش میپردازد. فیلم سینمایی به دنیا آمدن به کارگردانی محسن عبدالوهاب داستان زن و شوهری را روایت میکند که در آستانه میان سالگی برای ادامه مسیر زندگیشان با یکدیگر دچار مشکل می شوند.


قسمتی از گفتگو با الهام کردا بازیگر سینما و تئاتر

الهام کردا بازیگر جوان و خوش آتیه ای که بی تردید پیشینه حضور او در عرصه نمایش و ایفای نقش در آثاری چون «خنکای ختم خاطره»، «دو لیتر در دو لیتر صلح»، «17 دی کجا بودی؟» و «هم هوایی» در یادماندنی است، مسیری جدی را در بازیگری طی کرده است. او با ورود به حوزه سینما و حضور در نقش های جدی و تأثیرگذار استعداد خود را در پرده سینما هم نمایان کرده است.

- یک سری عوامل برای پیشرفت هر انسانی در حرفه خود وجود دارد که خارج از فاکتورهای اولیه است، اما به شدت در مسیر حرفه ای تأثیر گذار است. شما چه اقداماتی برای رسیدن به جایگاه مطلوب خود در بازیگری و حفظ آن انجام می دهید؟

به عنوان یک بازیگر در تئاتر و در سال های اخیر در سینما همیشه تلاش کردم برای خودم اعتبار کسب کنم. در این راه باید از لحاظ اطلاعات بروز باشی، که به صورت مطلق این اتفاق نمی افتد، چون باید مدام در سفر باشی و از طرفی ما کمبود منابع ترجمه شده داریم و از لحاظ زبان هم در سطح مطلوبی نیستیم که از منابع معتبر دنیا استفاده کنیم. طبیعی است که چند قدم از دانش روز بازیگری در دنیا عقب تر هستیم، اما باید تلاش کرد و با مطالعه و تحقیق و تماشای فیلم و تئاتر خود را رساند به سطحی که جهانی است. من این کار را در حد توان انجام می دهم.

الهام کردا و همسرش

- از دیدگاه شما و به طور مشخص مطالعه و کسب دانش و آگاهی در چه سطحی و با چه دیدگاهی باید دنبال شود؟

هر چیزی که به ارتقاء دانش و روشنفکری هنرمند کمک کند به کار می آید. روشنفکر از این منظر که به دنبال حواشی و جایگاه کاذب و عکس روی بیلبورد و از این دست مسائل به اصطلاح زرد نباشد و در کنار این مسائل ضمن آگاهی از موضوعات مختلفی مانند تاریخ و ادبیات جهان بینی خاص خود را داشته باشد. این مربوط به تمام آرتیست ها می شود که در نهایت به استقلال فکری برسند و در یک مورد خاص نظر خودشان را داشته باشند. این امتیاز با یک سفر، کتاب و یا هر طریق دیگری هم به دست می آید و در کنار این ها اگر شخص با هوش خود کاربرد صحیح این دانش و اطلاعات را بداند نتیجه بهتری به دست می آید.

- برای هر انسانی شهرت یک عامل جذب کننده و خوشایند است. شما زمانی که وارد این حرفه شدید چقدر به جنبه شهرت در این حرفه توجه داشتید؟

شهرت با خودش چیزی به همراه دارد و آن اینکه در هر جا و مکانی آدم ها تو را می شناسند که این جریان به شخصه از جایی به بعد جوابگوی درونیات من نیست و روح من را ارضاء نمی کند. من اعتقاد دارم که باید در این عرصه به جایگاه اجتماعی و فرهنگی خود بیاندیشی و اینکه در مراودات روزمره انسان ها چگونه با تو رفتار می کنند و حضور تو چقدر برای آن ها مهم است. در صورتی که شاید در حال حاضر چنین افرادی کم باشند و شهرتی که امروز با آن مواجه هستیم سبب شده انسان ها به خودشان اجازه ورود به حریم شخصی تو را بدهند و در مورد همه مسائل تو نظر بدهند که این صحیح نیست. اگر این طور پیش بروی جایگاهت حفظ نخواهد شد و لااقل باید ضمن توجه به حریم ها بدانند چطور وارد این مسائل شوند.  

الهام کردا و همسرش

- برای انتخاب نقش ها و آثاری که به شما پیشنهاد می شود ، با کسی مشورت هم می کنید؟

خیلی زیاد مشورت می کنم و اولین نفر همسرم «سعید چنگیزیان» است که در بسیاری از کارها و انتخاب ها وقتی دچار تردید می شوم به من کمک می کند. از آنجایی که در مسیر فعالیت من پیشنهادهای کاری از طرف دوستان جوان و ناآشنا برای من می شود، دوستانی دارم که با لطف و با حال خوب اطلاعاتی را در مورد این هنرمندان به من می دهند و فکر می کنم بدون مشورت نمی شود کار کرد و باید از فکر و تجربه اطرافیان استفاده کرد.

- در مورد بازی سعید چنگیزیان فارغ از اینکه همسر شماست به عنوان یک بازیگر چه نظری دارید؟

به جرأت باید بگویم که سعید یکی از بهترین پارتنرهایی بوده که من تا به حال در مقابلش بازی کردم. در نمایش های زیادی خوشبختانه این تجربه را داشته ام.   


فیلمشناسی الهام کردا

بازیگری الهام کردا درسینما

به دنیا آمدن (1394)

ارغوان (1393)

فرشته ها با هم می آیند (1392)

ملبورن(1392)

فرشته ها با هم می آیند (1392)

حوض نقاشی (1391)

برف روی کاج ها (1390)

هنرنمایی الهام کردا در تلویزیون

تعبیر وارونه یک رویا شبکه1 1394

مهرآباد؛ 1392

حیرانی؛ 1391

کارگردانی کردا در تئاتر

پرشین کت 1390

بازیگری الهام در تئاتر

خنکای ختم خاطره

تماشاچی محکوم به اعدام

آنفلوانزای خوکی

زنی از گذشته

خاموشی دریا 

17 دی کجا بودی؟

پالتوی پشمی قرمز 

دو لیتر در دو لیتر صلح 

هم هوایی

سه جلسه تراپی

تن تن و راز قصر مونداس

الهام کردا در شبکه نمایش خانگی

شاهگوش؛ 1392

بازیگری فیلم کوتاه

مردان آنجلس-نقی و پنج علی


عکسهای الهام کردا در نقشهای متفاوت

الهام کردا

الهام کردا در نمایی از سریال تعبیر وارونه یک رویا

الهام کردا

الهام کردا در فیلم سینمایی ارغوان

الهام کردا

الهام کردا بازیگر سینما در حال آشپزی

الهام کردا و هدایت هاشمی

الهام کردا و هدایت هاشمی در حال دورخوانی فیلم به دنیا آمدن

الهام کردا و همسرش

الهام کردا و همسرش سعید چنگیزیان

الهام کردا ، عکس و بیوگرافی الهام کردا و همسرش

4.281
این مطلب مفید بود ؟6813
منبع : نمناک - / ک
برچسب : الهام کردا
وبگردی