تومور دهان
دختر زیبای تایلندی به دلیل درد دندان به دندانپزشک مراجعه کرده بود که پزشک دستور عکسبرداری داد . نتایج تلخی بود که آبسه لثه را در حقیقت تومور دهان با رشد سریع مشخص کرد.

تومور دهان زن جوان صورتش را فرا گرفت

زن جوانی که برای درمان و ساکت شدن درد آبسه دندانش به دندانپزشک مراجعه کرده بود متوجه رشد توموری خطرناک در صورتش شد. تومور دهان پشت آبسه دندان پنهان بود.

تومور دهان

رشد غیرطبیعی تومور دهان رن جوان 

تومور صورت زن زیبای تایلندی به اندازه یک گریپ فروت شد

"جنی یو " 27 ساله اهل بانکوک تایلند از دردهای شدید توموری به اندازه یک گریپ فروت در صورتش رنج می برد و هم اکنون برای درمان مدام به بیمارستان مراجعه می کنید.

این زن جوان در این مورد می گوید:

به علت دردهای شدیدی که در قسمت لثه و دندان احساس می کردم به دندانپزشک مراجعه کردم . ابتدا فکر می کردم علت آبسه است اما پزشک دستور انجام سی تی اسکن و عکسبرداری های دقیق تر داد .نتایج تلخ و باورنکردنی بودند ، یک تومور سرطانی در قسمت چپ فک من در حال رشد بود.برای درمان و دوره های شیمی درمانی آماده شدم اما متاسفانه اثر مثبت حاصل نشد و برعکس با وجود انجام 6 دوره شیمی درمانی ، تومور روی صورتم بزرگ تر هم شده است.

تومور دهان

عکس زیبای دختر جوان قبل از رشد تومور دهان

تومور دهان چیست و چرا رشد می کند؟

 jومورهای خوشخیم دهان و زبان یعنی رشد غیرطبیعی بافت جدید در دهان یا زبان که گسترش به نواحی دیگر بدن ندارد. تومورهای خوشخیم دهان و زبان معمولاً بطور منفرد و با رشدی بسیار آهسته در طی 6-2 سال بروز می کنند. این تومورها ممکن است لبها، لثه، کام ، زبان ، غشای پوشاننده لبها و گونه ها و کف دهان را درگیر سازند.

تومور دهان

درباره تومور دهان بیشتر بدانید

علت دقیق آن ناشناخته است ، اگرچه در افراد مصرف کننده سیگار، سیگار برگ ، پیپ ، تنباکوی جویدنی یا انفیه شایعتر است. مصرف تنباکو و جا افتادن نامناسب دندانهای مصنوعی از عوامل تشدید کننده بیماری هستند.

تومور دهان , آبسه لثه دختر جوان تومور سرطانی ازآب درآمد

4.261
این مطلب مفید بود ؟5110
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
برچسب : زخم دهان
وبگردی