تزیین خانه
گیاهان هوازی همان موسیخ های کوچکی هستند که بدون خاک زندگی میکنند, این گیاهان بهترین ایده برای تزیین خانه هستند.

تزیین خانه با گیاهان هوازی

شاید تا به حال این موسیخ های کوچولو را دیده باشید و تعجب کنید که چطور بدون خاک زندگی می کنند؟! اگر بدتان نمی آید تعدادی از آن ها را تهیه کنید، با ما همراه باشید تا نحوه آرایش و نمایش آن ها در خانه را یاد بگیرد.

اگر همیشه دوست داشته اید در اتاق تان گیاهی بدون دردسر داشته باشید، این گیاه مخصوص شماست! گیاهان هوازی بر خلاف بسیاری از گیاهان نیاز به مراقبت فراوان ندارند و تنها کافی است به آن ها آب اسپری کنید. این گیاهان آمریکایی- مکزیکی با وجود گوناگونی زیاد به دو گروه، گل دار و بدون گل تقسیم می شوند. قیمت گل دارها کمی بیشتر است و اگر این نوع اش را می پسندید، حتما باید به فروشنده این نکته را بگویید. شما می توانید از این گل های زیبا به عنوان تابلوهای طبیعی، آویز، دیوار کوب و یا در قالب ایده های خلاقانه ی دیگر در سالن پذیرایی تان استفاده کنید و نگران کثیف شدن محیط نباشید.

تزیین خانه

گیاهان هوازی برای تزیین خانه 

گیاهان هوازی می توانند حس آرامش را به اتاق شخصی شما بیاورند و با ایده هایی دوست داشتنی و ساده در هر فضای دیگری مثل آشپزخانه منزل شما قرار بگیرند و انرژی تان را افزایش بدهند. تنها کافی است کنار پنجره ای باز قرار بگیرند تا رطوبت روی آن ها نماند و به نور و اکسیژن کافی دسترسی داشته باشند.

1- سبد چوبی یا حصیری
این سبد ها شما را به یاد چه می اندازند؟ خانه ها و وسایل نوستالژیک و قدیمی! ممکن است خودتان یکی از این سبد ها را در خانه داشته باشید، اما اگر ندارید یکی تهیه کنید و به این صورت گیاه هان هوازی تان را درون آن نمایش دهید. می توانید از ترکیب خزه و یا گل های مصنوعی هم در سبدتان استفاده کنید (که البته من گل های مصنوعی را پیشنهاد نمی کنم!)

2- آن ها را فایل بندی کنید!
یک کمد فایلی قدیمی دارید؟ اگر مدت ها است بی استفاده مانده الان زمان خوبی برای استفاده از آن است. آن را از گوشه انبارتان بیرون بیاورید، دستمالی به سر و رویش بکشید و گیاهان هوازی تان را در آن قرار دهید. از این فایل برای کاشت گیاهان معمول خانگی هم می توان استفاده کرد، اما خوبی گیاهان هوازی آن است که نیاز به آبیاری ندارند و کثیف کاری راه نمی اندازند! اگر بتوانید خزه اسپانیایی هم پیدا کنید و در ترکیب با گیاهان هوازی درون فایل قرار دهید عالی می شود.

3- کشو های قدیمی را بیاورید
کشو های قدیمی فلزی هم یکی دیگر از روش های مدرن برای به نمایش گذاشتن گیاهان هوازی تان است.

4- آویزان شان کنید
این ظرف های زیبا که در عکس می بینید چند سالی است در بازار های گلفروشی ایران هم به فروش می رسند. این ظرف ها بیشتر برای ساخت تراریم استفاده می شوند، اما برای نمایش گیاهان هوازی هم بد نیستند. تعدادی از آن ها را در شکل های مختلف تهیه کنید و گیاهان هوازی را به سلیقه خود در آن ها قرار دهید. می توانید از شن های رنگی، صدف، سنگ و … هم برای تزئین بیشتر استفاده کنید. سپس این ظروف را با نخ ماهیگیری یا هر نخ بی رنگ دیگری به سقف یا دیوار آویزان کنید.

5- بر تنه درخت بگذاریدشان
گاهی در گوشه و کنار شهر و یا در گردش در یک پارک چشم مان به تنه های درختان مرده می افتد. بار دیگری که یکی از این تنه ها را دیدید آن را به خانه بیاورید و تمیزش کنید، حتی می توانید یک دست روغن جلا هم به آن بزنید تا حسابی براق و نو نوار شود! وقتی تنه تمیز و آماده شد، گیاهان هوازی را به سلیقه خودتان روی آن دیزاین کنید.

6- بیرون را به درون آورید
با استفاده از مقداری خزه، چند گیاهی که نیاز به آب و مراقبت زیادی نداردند، تعدادی شاخه درخت، میوه کاج و البته چند گیاه هوازی جنگلی کوچک در وسط میز خود داشته باشید. طریقه ساخت این اثر هنری سخت نیست. پست های بعدی را دنبال کنید تا ساخت این جنگل کوچک را یاد بگیرید!

7- آن ها را قابل حمل کنید
یک سبد فلزی تهیه کنید. انواع فانتزی تر این سبد ها را می توانید در فروشگاه های لوازم خانه پیدا کنید. مقداری خزه اسپانیایی یا خزه معمولی هم تهیه کنید. آنقدر خزه درون سبد قرار دهید تا پر شود، حالا گیاهان هوازی را روی این خزه ها قرار دهید. به این ترتیب گلدانی قابل حمل و مدرن برای گیاهان هوازی تان ساخته اید.

8- مانند درخت
گیاه هوازی تیلاندسیا (که یکی از معروف ترین گیاهان هوازی است) در محل زندگی خود در جنگل های استوایی عادت دارد به درختان بچسبد و بر نوک آن ها زندگی کند. شما هم می توانید بر طبق عادت تیلاندسیا، آن را بر چیزی سوار کنید! کافی است یک گلدان بلند، مقداری سنگ و یک میله فلزی داشته باشید.

9- کنار هم بگذاریدشان
می توانید تعداد زیادی از این گیاهان هوازی را در یک گلدان در کنار هم قرار دهید و منظره ای دیدنی به وجود آورید.

10- این گونه تیلاندسیا
در صورتی که تیلاندسیا زراگروفیکا (Tillandsia xerographica) دارید، تعداد زیادی از آن ها را در کنار هم قرار دهید تا مانند جنگلی مصنوعی شود!

11- چوب پنبه
تنه درخت چوب پنبه خالی، زیبا و طبیعی است. اگر نتوانستید تنه درخت چوب پنبه پیدا کنید، می توانید از تنه بامبو های قطور استفاده کنید. گیاهان هوازی تان را در آن ها قرار دهید و از نمای زیبایی که به خانه می دهند غرق لذت شوید.

12- از لیوان هاتان دوباره استفاده کنید
لیوان های شیشه ای دارید که حلا دیگر قدیمی شده اند و یا ترک دارند و نمی شود از آن ها استفاده کرد؟ آن ها را دور نیاندازید! این لیوان ها می توانند گلدان هایی عالی برای گیاهان هوازی تان شوند!

13- چلچراغی سبز درست کنید
به یک چلچراغ بدون چراغ تعدادی گیاه هوازی آویزان کنید و از نمای مسحوره کننده ای که به فضا می دهد لذت ببرید. این چلچراغ را می توانید در خانه و یا بالکن نصب کنید.

ایده های تزیین خانه با گیاهان هوازی موسیخ!

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از فوت و فن - جیم -/ح
برچسب : تزیین منزل
وبگردی