صندلی خودرو کودک
“صندلی خودرو کودک” زیر 2 سال را همیشه برعکس قرار دهید تا از آسیبات احتمالی جلوگیری کنید همچنین مواظب حرکات رو به جلو نوزادتان باشید که خطرناک است.

بررسی های ایمنی صندلی خودرو کودک و 8 اشتباه رایج که باید از آنها اجتناب کنید: 

بسیاری از والدین تا زمانی که کودکشان به اندازه ای بزرگ نشده که بخواهد از کمربند ایمنی استفاده کند از صندلی کودک در اتومبیل خود استفاده می کنند. اگر شما نیز جزو والدینی هستید که می خواهید به تازگی از صندلی کودک در اتومبیل برای دلبندتان استفاده کنید این مطلب را از دست ندهید. این بخش از نمناک را بخوانید تا ببینید آیا صندلی ماشین فرزند شما همانطور امن است یا خیر ، شما با اشتباهاتی که انجام می دهید شوکه خواهید شد.

صندلی ماشین

والدین چه اشتباهی در نصب صندلی خودرو کودکان می کنند؟

اشتباهات رایج در نصب صندلی خودرو کودک 

اشتباه 1:خیلی باز روی صندلی بنشینید:

تست صندلی:با هر دو دست، صندلی ماشین را در پایه، نزدیک به جایی که کمربند ایمنی وسیله نقلیه از طریق صندلی عبور می کند را بگیرید.شما نباید قادر به حرکت دادن صندلی ایمنی بیش از یک اینچ به سمت چپ یا راست یا جلو باشید که اگر می توانید انجام دهید، به اندازه کافی سفت نیست.بر اساس بازرسان خودروی خودرو، این اشتباه شماره یک از اشتباهاتی است که والدین انجام می دهند. 

خطر:در یک برخورد، کودکی که در صندلی سست نشسته، می تواند به پشت صندلی جلو پرت شود و به طور جدی صورت یا سرش آسیب ببیند. 

تعمیر سریع:زانوی خود را در صندلی و وزن خود را رویش قرار دهید (از بازوی خود برای صندلی نوزاد استفاده کنید)، تا جای ممکن کمربند ایمنی را محکم ببندید و سپس کمربند ایمنی را قفل کنید - اقدامی که بسیاری از والدین انجامش می دهند.

اگر ماشین ساخت قبل از سال 1376 را دارید، ممکن است قابلیت قفل کردن مناسبی نداشته باشد و باید از یک کلیپ قفل استفاده کنید. فراموش نکنید که کمربند ایمنی صندلی را قفل کنید. قفل های کمربند ایمنی نشانه ی کار متفاوت از قفل های کمربند کمری هستند، بنابراین راهنمای دستورالعمل ماشین خود را بررسی کنید.

صندلی ماشین بچه

نکاتی دانستنی از صندلی خودرو کودک 

اشتباه 2:مهار سستی بیش از حد کودک :

تست صندلی:اگر پس از اینکه شما کمربند صندلی کودک خود را محکم بستید، و هنوز هم می توانید پارچه تسمه ای کمربند مهار را با دو انگشت خود فاصله دهید، یعنی مهار ماشین شل است. 

خطر:یک کودک که کمربندش شل است، در تصادف می تواند به آسانی از صندلی خود بیرون بیاید.پس از آن کودک می تواند به شدت مجروح شود، اگر به بخشی از داخل خودرو یا یک مسافر دیگر بخورد. 

بدترین سناریو:کودک از خودرو به بیرون پرتاب می شود. 

تعمیر سریع:کمربند را سفت کنید. به یاد داشته باشید که این بند باید مسطح و بدون لکه باشد.

کمربند بچه

بررسی شل بودن صندلی خودرو کودک 

چگونه از نصب صندلی خودرو کودک اطمینان حاصل کنیم؟

اشتباه3:نوزاد خیلی زود به سمت جلو حرکت می کند :

تست صندلی:طبق گفته آکادمی آمریکایی اطفال، همه کودکان باید حداقل تا زمانی که 2 ساله می شوند یا به حداکثر قد یا وزن صندلی اتومبیل می رسند، باید برعکس باشند. اما 30 درصد نوزادان را خیلی زود صاف می کنند. نوزادان باید هر دو مورد وزن و سن را داشته باشندتا رو به جلو بنشینند. به عبارت دیگر هیچ کودکی نباید روبه جلو بنشینند. اگر کودک شما کمتر از 20 پوند دارد، او را برعکس نگه دارید تا به وزن توصیه شده برسد. 

خطر:استخوانهایی که از نخاع نوزاد محافظت می کنند هنوز در حال رشد و تشکیل هستند. هنگامی که یک کودک برعکس بنشیند، پشت و کمر او - که قوی ترین قسمت بدن اوست - می تواند نیروهای بزرگ را جذب کند.رو به جلو نشستن، در صورت بروز حادثه و فشار، به دلیل ظریف بودن و کامل نشدن محافظان سر و ستون فقرات کودک، ضربات و فشارها می توانند باعث آسیب به نخاع و فلج شدن یا مرگ کودک شوند. 

تعمیر سریع:قوانین را دنبال کنید.

صندلی مناسب ماشین

نصب برعکس صندلی خودرو کودکان زیر 2سال 

اشتباه 4:صندلی نوزاد با زاویه 45 هست یا خیر؟! 

تست صندلی:بسیاری از صندلی های ماشین نوزادان دارای یک سطح داخلی هستند که به شما می گوید که صندلی در زاویه اشتباه قرار دارد.اغلب اوقات صندلی ها در موقعیتی قرار می گیرند که بیش از حد صاف است.اگر صندلی شما لِوِل بندی را ندارد، این را امتحان کنید: 

یک تکه کاغذ را روی یک مثلث بگذارید، سپس طولانیترین قسمت مثلث را در پشت صندلی اتومبیل قرار دهید -- جایی که پشت سر نوزاد قرار دارد -- و لبه مثلث در بالاترین حد قرار گیرد. اگر اساسا با زمین موازی بود، کارتان درست است. اما اگر به طور قابل توجهی در هر دو جهت کج هستند، پس شما کارتان را اصلاح کنید. 

خطر:راه هوایی نوزاد بسیار باریک است. اگر صندلی عقب کودکتان بسیار عقب می رود، صندلی نامناسب سنگین کودک شما می تواند به جلو برود، راه های هوایی او را بگیرد، و نمی تواند نفس بکشد. 

تعمیر سریع:در حالی که بیشتر صندلی های عقب خودرو به راحتی برای مسافران بزرگسال است، اما صندلی های ایمنی کودکانی طراحی شده اند تا روی سطح صندلی ماشین نصب شوند. با این حال، بسیاری از صندلی های ایمنی با پایه قابل تنظیم مجهز شده اند.اگر شما ندارید، ماشین خود را بررسی کنید و کمربند های ایمنی او را محکم ببندید.

زایویه صندلی کودک

زاویه مناسب صندلی خودرو کودک 

صندلی خودرو کودک و نکات ریز و درشت آن

اشتباه 5:استفاده نادرست از کلیپ یا گیره نگهدارنده :

تست صندلی:گیره نگهدارنده باید در زیر بغل باشد، و از سینه کودک شما رد شود. این کلیپ اطمینان می دهد که بند های مهار در جای مناسبی قرار دارند. 

خطر:هنگامی که گیره نگهدارنده در جای اشتباه قرار گیرد، بند ها به راحتی می توانند از شانه های کودک بیرون بیایند و کودک در معرض خطر افتادن از صندلی اش قرار می گیرد. 

تعمیر سریع:والدین اغلب گیره را برای آنکه مانع حرکت فرزندشان از صندلی می شود حرکت می دهند، بنابراین هر دفعه موقعیت گیره یا کلیپ را چک کنید.

کلیپ نگهدارنده

اطمینان از گیره های نگهدارنده صندلی خودرو کودک 

اشتباه 6:بند های مهار از اسلات یا چفت کردن های اشتباه:

تست صندلی:بیشتر صندلی های ایمنی به سه مدل تبدیل می شوند و کار می کنند:دو مدل پایینی برای رو به عقب، و یک مدل بالا برای رو به جلو. در بیشتر صندلی ها، هنگامی که صندلی به سمت جلو باشند، تنها چفت بالایی، تقویت اضافی لازم را برای حفظ ایمنی در برخورد ایجاد می کنند. با این حال، والدین اغلب صندلی را بدون تنظیم کمربند و مهار صندلی می چرخانند. 

خطر:زمانی که کودک رو به جلو باشد، یک مهار در چفت های پایین تر می تواند صندلی را در طول برخورد بشکند. 

تعمیر سریع:همیشه دستورالعمل هایی را که همراه صندلی داده می شود را بررسی کنید تا مشخص شود کدام چفت برای چه چیزی است.

خطرات صندلی بچه

مدل های گوناگون صندلی خودرو کودک 

دانستنی های صندلی خودرو کودک

اشتباه 7:از صندلی تقویت کننده استفاده نکنید:

تست:هر کودک بین 40 تا 80 پوند 4'9" نیاز به نشستن در یک صندلی تقویت کننده دارند، که او را بلند تر کند تا کمربند ایمنی خودرو را به درستی ببندد. (و هیچ کودکی زیر 13 سال نباید در صندلی جلو بنشیند.) 

خطر:یک کمربند ایمنی برای افراد بالغ که توسط شما استفاده می شود، کودک را به درستی محکم نمی کند، زیرا از مناطق نادرستی از بدنش عبور می کند: بالای شکمش، بالای شانه اش - و گاهی حتی از گردن.

کودکان اغلب کمربندی که از شانه شان رد شده را حرکت می دهند، زیرا برایشان ناراحت کننده است. در یک تصادف، کودکانی که برای بستن کمربند خیلی کوچک هستند، می توانند آسیب عصبی درونی داخلی یا آسیب های سر و ستون فقرات ببینند و حتی می تواند باعث مرگ آنها شود. 

تعمیر سریع:بیرون بروید و امروز برای فرزندتان یک صندلی تقویت کننده بخرید.

صندلی تقویت کننده

صندلی خودرو کودک و صندلس تقویت کننده آن 

صندلی خودرو کودک را چگونه انتخاب کنیم؟

اشتباه 8:استفاده از صندلی هایی که توسط شرکت برای مشکلشان فراخوانده شدند: 

تست صندلی:طی پنج سال گذشته، میلیون ها صندلی ایمنی فراخوانده شده اند، اما بسیاری از آنها تعمیر و یا جایگزین نشده اند.

قبل از خرید، لیست صندلی های فراخوانده شده را چک کنید. شما باید نام مدل، شماره مدل و تاریخ تولید صندلی را بدانید. 

خطر:فراخوانی صندلی های ماشین به دلایل متعددی ،رخ می دهد، مانند کابین اتومبیل و صندلی های قابل اشتعال که می توان از خرید آنها جلوگیری کرد. این در حالی است که برخی از صندلی های فراخوانده شده، خطر زیادی برای کودکان ندارد. یک دستگیره معیوب می تواند به راحتی منجر به فاجعه شود. 

تعمیر سریع:اگر بفهمید که صندلی شما فراخوانده شده، برای دستورالعمل های بیشتر با شرکت سازنده تماس بگیرید و هرگز یک صندلی ماشین را از فروشگاه دست دوم خریداری نکنید، زیرا ممکن است تصادفی باشد .

 

آنچه والدین در مورد صندلی خودرو کودک حتما باید بدانند

3.517
این مطلب مفید بود ؟125
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی