جراحی بینی
جراحی بینی علاوه بر زیبایی در افراد میتواند دارای عوارضی نیز باشد . با ما همراه باشید تا با عمل بینی گوشتی و استخوانی بیشتر آشنا شوید.

امروزه جراحی بینی جزو عمل های زیبایی به شمار میرود که مخاطبین زیادی دارد. با توجه به تعداد زیادی عمل زیبایی بینی در ایران پزشکان ایرانی توانسته اند تجربیات زیادی کسب کنند.

دلایل انجام عمل بینی

خیلی از افراد که عمل بینی انجام می دهند از نظر ظاهری از بینی خود رضایت ندارند . شاید بینی آنها دارای قوز و یا انحراف بینی باشد و باعث آزار و کاهش اعتماد به نفس شخص شود. در ادامه با انواع عمل های زیبایی برای بینی آشنا خواهیم شد

عمل بینی گوشتی

افرادی که بینی آنها گوشتی میباشد تمایل دارند تا بینی آنها کوچکتر شود . معمولا بینی های گوشتی پهن تر به نظر می آیند و بیمار ترجیح میدهد تا بینی کوچکتر شود. در هنگام جراحی بینی گوشتی از برداشتن غضروف و استخوان بینی پرهیز میشود و فقط در صورت داشتن قوز آن را برطرف خواهند کرد. بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند و نازک کردن پوست آنها ممکن است به پوست بینی آسیب بزند.

بینی گوشتی

عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی یا غضروفی بیشتر از غضروف تشکیل شده اند و اکثر مراجعه کنندگان از مشکل قوز بینی یا انحراف بینی رنج می برند . نتایج جراحی بینی استخوانی بهتر از بینی گوشتی میباشد بینی های استخوانی دارای پوستی نازک هستند و جراح راحت تر میتواند عمل انجام دهد. 

مواردی که بیماران برای جراحی بینی استخوانی مراجعه می کنند شامل:

  • از بین بردن برآمدگی ( قوز ) روی بینی
  • رفع کجی و انحراف بینی
  • از بین بردن افتادگی نوک بینی
  • رفع بزرگی نوک بینی
  • از بین بردن بزرگی سوراخ بینی

بینی استخوانی

افرادی که به جراح بینی مراجعه میکنند شاید بخواهند بینی خود را به شکل طبیعی و یا فانتزی تغییر شکل دهد با ما همراه باشید تا بیشتر با بینی طبیعی و فانتزیآشنا شوید

بینی طبیعی

جراح، بینی را به شکل طبیعی و نرمال تغییر شکل خواهد داد به طوری که متناسب با دیگر اجزای صورت قوس و شیب مناسب داشته باشد و ظاهر بینی مصنوعی نباشد. در عمل بینی طبیعی جراح میتواند مشکلات دیگری مانند پولیپ بینی،انحراف تیغه بینی را برطرف نماید. در این عمل از حجم بافت بینی کمتر برداشته میشود تا ظاهر طبیعی آن حفظ شود.

بینی طبیعی

بینی فانتزی یا نیمه فانتزی

عمل بینی فانتزی که به آن عروسکی نیز گفته می شود و بیشتر خانم ها تمایل دارند تا بینی آنها فانتزی شود دارای ویژگی و محدودیت های هستند. که جراح بینی به شما کاملا آنها را توضیح خواهد داد. افرادی که تمایل دارند سوراخ بینی کوچک،نوک سر بالا و سرسره ای داشته باشند خواستار بینی فانتزی هستند.

بینی فانتزی

همانطور که میدانید همه جراحی های زیبایی دارای مزایا و عوارضی هستند که به آنها خواهیم پرداخت

1 _ چسبندگی داخل بینی بعد از عمل اگر جراح داخل بینی را بیش از حد دستکاری کند ممکن است باعث زیاد شدن زخم در داخل بینی شود که پس از ترمیم ممکن است باعث چسبندگی داخل بینی شود.

2 _ دارو های بیهوشی

در صورتی که به داروهای خاص و یا داروهای خاصی مصرف میکند با پزشک در میان بگذارید. ممکن است بدن بیمار نسبت به داروهای بیهوشی واکنش نشان دهد.

3 _ کم شدن حس بویایی

به احتمال زیاد پس از عمل به مدت کوتاهی شاهد کم شدن حس بویایی خواهید بود که پس از مدت بازخواهد گشت و جای نگرانی نیست.

4 _ خونریزی

ممکن است بیمار در حین عمل یا پس از عمل دچار خونریزی شود که ممکن است نیاز به تزریق خون شود.

5 _ عفونت 

ممکن است تعداد کمی از افراد پس از عمل دچار عفونت شوند که با تجویز دارو مانند آنتی بیوتیک ها برطرف شود

6 _ تنفس از دهان

اگر عمل بینی به خوبی انجام نشده باشد میتواند بر کیفیت زندگی بیمار تاثیر گذار باشد و بیمار مجبور شود از راه دهان تنفس کند که دارای عوارضی میباشد.

7 _ تورم صورت 

بعد از جراحی معمولا اطراف بینی شاهد قرمزی و تورم خواهید بود که پس از دو تا یک ماه این عوارض کاهش پیدا خواهد کرد. توجه :باید توجه داشته باشید که جراحی بینی در صورت نیاز و مشورت انجام شود . اگر بینی شما مشکلی نداشته باشد نباید اقدام به عمل زیبایی نمایید. متاسفانه امروزه شاهد افزایش جراحی های زیبایی بی دلیل و چشم تو هم چشمی هستیم. این مطلب بیشتر جهت آشنایی شما با عمل بینی بوده و اطلاعات داده شده جمع آوری شده از فضای مجازی میباشد. در صورت نیاز میتوانید اطلاعات کامل تر را از پزشک خود دریافت نمایید. همچنین در انتخاب بهترین جراح بینی عجله نکنید.

 

آشنایی با انواع جراحی بینی مانند گوشتی و استخوانی

521
این مطلب مفید بود ؟210
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
وبگردی