انبار چوب چهاردانگه

آتش سوزی در انبار بزرگ چوب در چهاردانگه تهران

تاریخ انتشار : 9 تیر 1397کد مطلب : 19918زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از آتش سوزی گسترده در انبارهای چوب محله چهاردانگه تهران خبر داد.

خسارت مالی سنگین در آتش سوزی انبار چوب چهاردانگه

باشگاه خبرنگاران:  جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران خبر از آتش سوزی گسترده در یک انبار چوب بزرگ در محله چهاردانگه شهر تهران خبر داد.

ملکی در ادامه گفت:ساعت 22:30 شب گذشته یک مورد آتش سوزی وسیع در انبار های چوب در محله چهاردانگه در خیابان کردشهر، خیابان صنعت دو به سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می شود. 

وی با بیان اینکه این منطقه خارج از محدوده شهرداری تهران است، خاطرنشان کرد:با توجه به گستردگی آتش سوزی 6 ایستگاه آتش نشانی به همراه دستگاه های تنفسی و خودرو های فرماتیک به محل روانه شدند. محل آتش سوزی یک ملک محصور به وسعت 10 هزار متر مربع بود و در بخش اعظمی از آن با مقدار بسیار زیادی از انواع چوب و تخته به ویژه پالت های چوبی به صورت کاملا ناایمن روی هم چیده شده بود. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه این ارتفاع برخی از این چوب ها به 4 الی 5 متر می رسید، گفت:زمانی که آتش نشانان به محل حادثه رسیدند تقریبا همه این بخش ها کاملا شعله ور بود و تنها بخش محدودی از جنوب این مکان هنوز مشتعل نشده بود. 

ملکی خاطرنشان کرد:در اطراف این محوطه بزرگ تعدادی کارگاه و سوله ها که همه مسقف بودند و در آن مقادیری فوم و اسفنج نگه داری می شد وجود داشت و آتش به سرعت در حال انتقال به این بخش ها بود و اگر آتش به این انبار ها می رسید بی شک عملیات را با سختی های خاص خود مواجه می کرد. 

وی با بیان اینکه ارتفاع شعله در برخی از بخش ها به بیش از 10 متر می رسید تصریح کرد:شدت حرارت به حدی بود که در بعضی از بخش ها غیرممکن بود، اما آتش نشانان با همه دشواری ها این عملیات را آغاز کردند و موفق شدند آتش را به کنترل خود در بیاورند و از سرایت آتش به بخش ها و سوله های همجوار جلوگیری شد. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه این آتش سوزی خسارت مالی زیادی بر جای گذاشت، تاکید کرد:مورد مصدومیت خاص در این آتش سوزی نبود و در ساعت 3:58 دقیقه بامداد آتش نشانان تهران محل را برای لکه گیری به ماموران آتش نشانی در چهاردانگه تحویل دادند. 

ملکی بیان کرد:آمار آتش سوزی ها در این منطقه افزایش پیدا کرده بویژه آتش سوزی در کارگاه ها و انبار های چوب که باعث بروز آتش سوزی های گسترده می شود و هرچند خارج از محدوده شهرداری تهران است، اما آتش نشانی تهران در همه این عملیات ها از همه تجهیزات خود استفاده می کند. البته جا دارد دستگاه های نظارتی و بازرسی نظارت دقیق تری بر این مناطق داشته باشند.

انتهای پیام/م

جزئیات آتش سوزی گسترده در انبار چوب چهاردانگه تهران

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : آتش سوزی
وبگردی