عفونت گوش کودکان
در سالهای ابتدایی مشکل عفونت گوش کودکان شاید اصلی ترین عامل مراجعه آنها به پزشک باشد. انجام راهکارهایی ساده و البته موثر در مراقبت های نوزاد و کودک می تواند از عفونت و دردگوش کودک جلوگیری کند.

راههای کاهش و درمان عفونت گوش کودکان

درد گوش به دلیل وجود عفونت در قسمت گوش میانی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کودکان و نوزادان را درگیر می کند . از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است ترجیحا نکاتی را خواهید خواند که در عین سادگی رعایت آنها می تواند مانع از بروز مشکلات و عفونت گوش کودکان شود.

راهکار پیشگیری از درد و عفونت گوش کودکان

کارشناسان با بیان اینکه عفونت گوش دلیل اصلی نیاز کودکان برای مراجعه به پزشک است، اظهار داشتند که بیشترین علت تجویز آنتی بیوتیک برای آنان نیز ابتلا به عفونت گوش است .

به گفته پزشکان، واکسیناسیون، تغذیه کودکان با شیر مادر و کاهش میزان قرار گرفتن آنان در معرض دود سیگار می تواند به تدریج تعداد موارد عفونت گوش را در کودکان کاهش دهد .

عفونت گوش کودک

راههای پیشگیری از عفونت گوش کودکان

نتایج مطالعه انجام شده در آمریکا نشان می دهد که بروز عفونت گوشدر نخستین سال تولد کودک نسبت به دو دهه 1980 و 1990 کاهش یافته است. هرچند، برخی کارشناسان بر این باورند که تنوع و تعداد افراد شرکت کننده در این مطالعه برای اعلام نتیجه قطعی کافی نیست .

همچنین گروهی از متخصصان دانشگاه تگزاس در مطالعه خود 367 نوزاد را در اولین سال تولد تحت بررسی قرار دادند. اطلاعات بدست آمده نشان داد 46 درصد این کودکان تا 12 ماهگی دچار عفونت گوش میانی شده اند. به گفته دکتر «تاسنی چونمایتری» نویسنده ارشد این مطالعه این رقم در دهه های 1980 و 1990 بین 60 تا 62 درصد بوده است .

به گزارش هلث لاین، پزشکان آمریکایی با بیان اینکه کاهش موارد ابتلا به عفونت گوش در کودکان به دلایل متعددی حائز اهمیت است، اظهار داشتند:جلوگیری از ابتلای کودکان به این عارضه نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه است بلکه از افزایش باکتری های مقاوم به دارو جلوگیری می کند چرا که عفونت گوش یکی از دلایل تجویز آنتی بیوتیک در کودکان است

 

کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده

2.512
این مطلب مفید بود ؟66
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از فرارو /ن
برچسب : عفونت گوش
وبگردی