دوش نگرفتن
واضح است که رعایت بهداشت فردی برای سلامت عمومی امری ضروری است . تا به حال به این فکر کرده اید که با دوش نگرفتن به مدت چند روز چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد.

اثرات دوش نگرفتن

آیا شما خواستار این هستید که اگر در بازه زمانی دو روز حمام نروید چه اتفاق هایی می افتد؟

باید بگوییم که اتفاق های زشتی را در پی خواهد داشت و بدن شما بوی بد و غیر قابل تحمل می گیرد.

بنا بر این اگر شما می خواهید بدانید که اگر شما 2 روز به حمام نروید چه اتفاق هایی می افتد.

نکات زیر را با دقت مطالعه کنید تا اثرات دوش نگرفتن را بدانید.

1. پرورش و تولید مثل باکتری ها:

بوی بدی که از بدن به بیرون منتشر می شود، تنها به علت بوی عرق تولید شده نمیباشد، در واقع عرقی که بدن تولید می کند بی بو می باشد. در هنگام تولید عرق باکتری ها در آن محل جمع می شوند و به تولید مثل می پردازند و در واقع آن بوی بد به علت تولید مثل باکتری ها است.

2. جوش های سطحی صورت:

جوش های سطحی صورت زمانی به وجود می آیند که در هنگام نیاز صورت به شسته شدن آن را نشویید.

نشستن صورت منجر به تولید چربی، جوش و حتی جوشهای سرسیاه و... می شود. پس سعی کنید که روزی 2 تا 3 بار صورت خود را بشویید تا از تجمع چربی ها جلوگیری کنید.

3. تجمع باکتری ها:

اگر شما به حمام نروید میلیون ها باکتری در سرتاسر بدن جمع می شوند، در واقع این باکتری ها برای بدن هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد به شرط اینکه بازه زمانی حمام رفتن یک روز در میان باشد، در غیر این صورت به یک مشکل بسیار بزرگی تبدیل می شوند که کنترل آن سخت می باشد.

4. لکه های قهوه ای بر روی پوست:

دوش نگرفتن منجر به انباشته شدن کثیفی در سرتاسر بدن می شود. اگر شما موضوعی به این بزرگی را نادیده بگیرید باعث ایجاد لکه های قهوه ای بر روی پوست می شود.

دوش نگرفتن

تاثیرات منفی دوش نگرفتن طولانی مدت روی پوست

 

5. التهاب:

التهاب در اثر اگزما، سرخی، خارش پوست و... به وجود می آید، اما دوش گرفتن تمام این مشکلات را بر طرف می کند.

6. چرب شدن موهای سر تا سر بدن:

اگر شما از شستن موهای بدن خود، به راحتی بگذرید منجر به عرق کردن می شود و به مرور زمان انباشته می شوند که در اثر عرق کردن باکتری ها در آن نقاط تجمع کرده و تولید مثل می کنند و بوی بد را از بدن شما منتشر می کنند.

بلایی که بعد از 2 روز دوش نگرفتن سرتان می آید

4.657
این مطلب مفید بود ؟525
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب : دوش گرفتن
وبگردی