عفونت های قارچی
یکی از علت های اصلی ایجاد عفونت های قارچی در گوش ورود آلودگی های مختلف به درون گوش است .

عفونت های قارچی گوش

به طور طبیعی در کانال گوش همه افراد قارچ وجود دارد اما در صورت ایجاد عفونت در بیمار، باید اقدام های درمانی انجام شود.

اورولوژیست و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو انجمن شنوایی سنجی ایران؛ اظهار کرد:ورود آلودگی های مختلف به درون گوش میانی منجر به عفونت های قارچی شده و همین امر باعث بروز عارضه گوش درد در لاله گوش می شود.

عفونت های قارچی

علت عفونت های قارچی گوش

 وی بیان کرد:در اثر شناکردن در آب های آلوده گوش خارجی عفونت کرده و لایه این عضو دچار درد شدید، التهاب و کم شنوایی می شود، در صورت درمان نکردن به موقع آن در دراز مدت سرگیجه نیز به عوامل فوق اضافه می شود.

شنا کردن در آب های آلوده باعث بروز جرم در گوش میانی می شود و این عضو برای مقابله با این عفونت چربی به نام "سرامن" (جرم گوش) تولید می کند و با این کار سبب کاهش PH محیط گوش می شود.

وی ادامه داد:با کاهش PH سطح گوش میانی محیط اطراف این عضو اسیدی شده و این مسئله سبب از بین رفتن میکروب های قسمت میانی گوش می شود، ولی این کار متاسفانه سبب رشد قارچ های مختلفی می شود.

علت بروز سرگیجه به عوامل مختلفی ارتباط دارد که یکی از موارد اصلی مربوط به گوش، برهم خوردن سیستم تعادل (دهلیزی) گوش داخلی به طور نامحسوس است و این مسئله باعث ایجاد بی تعادلی در هنگام راه رفتن می شود.

وی گفت:در اثر بروز عفونت در گوش، پرده و یا استخوان های گوش دچار آسیب شده که در صورت عدم مراجعه به موقع به پزشک متخصص ممکن است صدمات جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

ورود آلودگی ها به گوش عامل عفونت های قارچی

3.39
این مطلب مفید بود ؟63
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز -/ح
برچسب : عفونت گوش
وبگردی