سالاد سیب زمینی
با سیب زمینی می توان انواع سالاد سیب زمینی را درست کرد ما در این مطلب می خواهیم طرز تهیه یکی از این سالاد های فوری و بسیار خوشمزه را با شما به اشتراک بگذاریم.

طرز تهیه سالاد سیب زمینی با سس خردل

یکی از سالادهای بین المللی سالاد سیب زمینی است که با روش ها و طعم های متنوعی تهیه می شود که یکی از خوشمزه ترین طعم های این سالاد با طعم خردل است که به صورت دست سازمی باشد.

مواد لازم برای 4 نفر

  • سیب زمینی :4 عدد متوسط
  • خیار شور :6 عدد
  • پیازچه : 2 ساقه
  • کنسرو ذرت :2 قاشق غذاخوری
  • شوید خرد شده : 1 دسته

سالاد سیب زمینی

سالاد سیب زمینی 

مواد لازم سس خردل

سس خردل

  سس خردل خانگی

دستور تهیه سالاد سیب زمینی 

سیب زمینی ها را ابتدا خوب بشویید تا گل و خاک نداشته باشد.بعد داخل قابلمه ای بریزید و به اندازه ای که سطح روی آن ها را آب بگیرد.آب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید و سیب زمینی ها پخته شوند. دقت کنید تا له نشوند.

در این حین شوید را پاک کنید و بشویید. سپس داخل آبکش قرار دهید. وقتی آب شوید ها گرفته شد آنها را ریز خرد کنید. خیارشورها را به صورت مکعبی خرد کنید. سپس داخل کاسه ای بزرگ خیار شورها را با ذرت و شوید خرد شده مخلوط کنید. 

برای تهیه سس خردل در کاسه ای دیگر ، ماست چکیده و سس مایونز را به همراه سس خردل،روغن زیتون و شکر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا شکر حل شود.

آب نصف یک عدد لیمو را بگیرید و به سس اضافه کنید.وقتی شکر کاملا حل شد و مواد سس یکنواخت شدند آن را داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرید و مزه ها باهم ترکیب شوند.

سیب زمینی ها ی آبپز شده را در آبکش قرار دهید تا خنک شوند. بعد پوست روی آن ها را بگیرید.

سپس به صورت مکعبی خرد کنید و مواد سالاد اضافه کنید. در آخر سس خردل دست ساز را روی سالاد بریزید و به آرامی هم بزنید تا مواد کاملا به سس آغشته شوند.

سالاد سیب زمینی آماده شده را داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود و هنگام سرو مقداری کنجد بو داده روی آن بپاشید و میل کنید.

طرز تهیه سالاد سیب زمینی

4.734
این مطلب مفید بود ؟322
منبع : بخش آشپزخانه نمناک
برچسب : سالاد
وبگردی