هزینه عمل بینی چگونه تعیین می شود؟

کد مطلب : 58828زمان مطالعه : 3 دقیقه
از انجایی که افراد از طبقات مختلف جامعه متقاضی برای جراحی زیبایی بینی هستند از این رو هزینه عمل بینی برایشان بعد از تخصص پزشک در اولویت میباشد.در ادامه به فاکتور های تاثیر گذار در تعیین هزینه عمل بینی پرداخته ایم.

فاکتور های مهم در محاسبه هزینه عمل بینی

رپورتاژ آگهی :آیا تاکنون به تاثیر فوق العاده بینی در زندگی تان توجه کرده اید؟! کار بینی بسیار فراتر از بوییدن یک گل رز میباشد. تنفس حیاتی ترین عملکرد زندگی است که نتیجه آن رسیدن اکسیژن به بافت های بدن است بینی یکی از مهم ترین اجزای بدن است که کوچک ترین اختلال برای این عضو می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. قرار گرفتن این عضو در مرکز صورت ، زیبایی سایر اجزای صورت را نیز تحت تاثیر خود قرار میدهد. عمل جراحی زیبایی بینی که به رینوپلاستی معروف است، جراحی ای است که در آن شکل بینی تغییر می کند. دلیل انجام جراحی زیبایی بینی می تواند برای بهبود عملکرد بینی و یا بهبود ظاهر آن باشد.
 
 
اصطلاح nose job در زبان انگلیسی اشاره به نوعی تجارت در جهت عمل بینی می باشد که در سالهای اخیر در بین مردان و زنان با یک روند تصاعدی روبه افزایش است. از انجایی که افراد از طبقات مختلف جامعه متقاضی برای جراحی زیبایی بینی هستند از این رو هزینه عمل بینی برایشان بعد از تخصص پزشک در اولویت میباشد.

هزینه جراحی بینی چگونه محاسبه می شود؟

عوامل بسیاری ممکن است بر هزینه عمل بینی تاثیر گذار باشد. اولین فاکتور تاثیر گذار، نوع بینی است چراکه به عنوان مثال درجراحی بینی های گوشتی که دارای پوست ضخیم هستند به اصطلاح جمع کردن نوک بینی و استفادر از غضروف نیاز به تجربه و مهارت زیاد جراح میباشد.
-دومین فاکتور مشکلات بینی مانند پولیپ ، انحراف بینی و ... است.
-فاکتور سوم محلی که متقاضی انتخاب می کند که در کدام محل عمل بینی آن انجام شود معمولا عمل هایی که در بیمارستان انجام می شود به دلیل تجهیزات پزشکی بیشتر نسبت به محل های دیگر قیمت بالاتری دارند .
-چهارمین فاکتور هزینه های قبل و بعد از عمل بینی است .
دیگر بینی هایی که نیاز به جراحی مجدد همان ترمیم بینی دارند عمل هایی که در این مرحله انجام می شوند به دلیل حساسیت متقاضی استفاده از غضروف گوش و دنده به بینی خود در قیمت جراحی بینی تاثیر گذار است.
سؤال یا بهتر بگوییم معضلی که همواره ذهن یک متقاضی عمل زیبایی بینی را به خود درگیر می کند این است که قیمت جراحی زیبایی بینی که در تهران و شهرستان به صورت نمودار سینوسی نوسان دارد چرا تحت پوشش بیمه نمی باشد؟! در پاسخ به این افراد ، جراحی زیبایی بینی و همه ی جراحی هایی که صرفاً برای زیبایی انجام می شود خارج از پوشش بیمه است و هزینه ی آن آزاد است. تنها جراحی های که برای اصلاح ساختار بینی در عملکرد تنفسی می شود ممکن است توسط بیمه پوشش داده شود.
 
به نقل از دکتر حسین نژاد متخصص جراحی بینی به آدرس www.drhosseinnejad.com برخی از مراجعین در زمان مشاوره برای اطلاع از تکنیک های جراحی خواستار عمل بینی با لیزر هستند وبه غلط بر این باورند که جراحی زیبایی بینی با لیزر یک تکنیک جدید در عین حال هزینه کمتری خواهد داشت این در حالی است که هیچ جراحی زیبایی بینی با لیزر انجام نمی شود از لیزر فقط برای برش دادن پوست استفاده می شود. و امکان تغییر شکل دادن به بینی جهت انجام عمل را ندارد .جراحی زیبایی بینی به دو روش باز و روش بسته انجام می شود .همچنین دکتر حسین نژاد این نکته را نیز متذکر شدن که در تکنیک های جدید به جای استفاده از تامپون که در گذشته استفاد می شده از ایروی (air way ) همان استنت استفاده میشود .
 
استفاده از این استنت داخل بینی به جای تامپون ، به دلیل وجود کانال باز هوایی که برای تنفس تعبیه شده است علاوه بر مزیت امکان تنفس خارج کردن آن نیز از بینی به انداره تامپون (مش یا فیتیله ) دردناک نیست. بعد از اتمام عمل بینی ، از دیگر مانند گذشته از گچ استفاده نمی شود بلکه از اسپلینت بینی استفاده می شود .جنس آن که همان آتل بینی پلاستیکی است استفاده می شود که از بینی شما محافظت میکند و به شکل گیری استخوان و غضروف کمک میکند.

هزینه عمل بینی چگونه تعیین می شود؟

4.823
این مطلب مفید بود ؟221
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی