نامزد توپ طلای آسیا

چرا علیرضا بیرانوند نامزد کسب توپ طلای آسیا نشد؟

تاریخ انتشار : 30 آبان 1397کد مطلب : 72978زمان مطالعه : 2 دقیقه
سعد الحارثی خبرنگار عربستانی گفته است که علت خط خوردن علیرضا بیرانوند از لیست بهترین ها محرومیت پرسپولیس توسط FIFA بوده است.

چرا بیرانوند نامزد کسب توپ طلای آسیا نشد؟ 

ورزش سه:برخلاف پیش بینی قهرمان منطقه غرب در لیگ قهرمانان آسیا در بین کاندیدای کسب عنوان توپ طلای آسیا هیچ نماینده ای نداشت و این در حالی است که معمولا پیش تر از دو تیم فینالیست یک بازیکن در مراسم برترین ها حضور داشت. این اتفاق در حالی رقم خورد که سیدجلال حسینی و علیرضا بیرانوند حداقل در آمار عملکرد فوق العاده ای داشتند و بارها مورد تحسین مربیان تیم های حریف نیز قرار می گرفتند.

سعد الحارثی یکی از خبرنگاران مشهور عرب زبان در توییتی به این موضوع اشاره کرد و اینطور نوشت:کنفدراسیون فوتبال آسیا روز یکشنبه نامه ای به باشگاه پرسپولیس ارسال کرد و اعلام کردند علیرضا بیرانوند جزو سه بازیکن برتر فوتبال آسیا خواهد بود. اما بلافاصله و پس از این که مشخص شد پرسپولیس از سوی فیفا دارای محرومیتی است، بازیکنش نمی تواند جزو سه بازیکن برتر جای بگیرد. مشابه این اتفاق سال قبل هم برای پرسپولیس رخ داد و چون طارمی و پرسپولیس محروم بودند، او نتوانست نامزد کسب توپ طلا شود.

علیرضا بیرانوند

او همچنین به ورزش سه گفت:از صحت چنین خبری مطمئن هستم. قبلا در AFC بودم و از طریق ارتباطاتم به این خبر دست یافتم. سال گذشته هم این را می دانستم و امسال هم چنین حدسی می زدم. بیرانوند عملکرد خیلی خوبی داشت و واقعا حیف شد که به این مراسم راه نیافت.

پرسپولیسی ها در یک سال اخیر به خاطر محرومیت از نقل و انتقالات با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردند و به همین دلیل نتوانستند تیم خود را تقویت کنند اما به نظر می رسد محرومیت سرخ ها از نقل و انتقالات ابعاد گسترده تر و تبعات زیادی برای این باشگاه داشته است.

با این حال علیرغم این توئیت عجیب که خبرنگار عربستانی به موضوع عجیب غیبت علیرضا بیرانوند در جمع برترین های آسیا در آن اشاره کرده، باید این مساله را هم در نظر گرفت که پرسپولیس در پایان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2018 موفق به کسب عنوان جایزه اخلاق شد و این جایزه و عنوان در مراسم فینال به باشگاه پرسپولیس و سیدجلال حسینی اختصاص داده شد تا یک تناقض عجیب شکل گیرد.

انتهای پیام/ح.ب

چرا علیرضا بیرانوند نامزد کسب توپ طلای آسیا نشد؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی