خوردن تخم مرغ
همیشه توصیه های زیادی درباره ی خوردن تخم مرغ بعد از ورزش شنیده ایم ، اما آیا میدانید که خوردن تخم مرغ کامل بهتر است یا خوردن سفیده تخم مرغ؟!

توصیه های کاربردی برای خوردن تخم مرغ بعد از ورزش استقامتی

ورزشکاران باید به تغذیه خود اهمیت بدهند اینکه قبل و بعد ورزش چه مواد غذایی را مصرف کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است یکی از این مواد غذایی تخم مرغ است که دارای مواد مغذی فراوانی است ما میخواهیم در این مطلب درباره ی خوردن تخم مرغ بعداز ورزش صحبت کنیم .

وقتی تمرینات ورزشی انجام می دهید,پس از آن بدن برای بازسازی و احیای مجدد نیاز به منابع غذایی خارجی دارد که تخم مرغ یکی از بهترین و کامل ترین غذاها در این زمینه می باشد. مصرف میزان مناسبی از پروتئین بعد از انجام تمرینات ورزشی ضروری است . این ماده به بازسازی و ریکاوری بافت ماهیچه ها و تولید آمینو اسید های حیاتی کمک می کند.

برای تناسب اندام ، بهتراست پروتئین را به همه ی وعده های غذایی خود اضافه نمایید. برای رسیدن به چنین منظوری ، تخم مرغ یکی از راحتترین و مناسب ترین راه هاست. بعد از ورزش ، استفاده از یک تخم مرغ کاملا آب پز شده همراه میوه های تازه و دانه ها بسیار مناسب است.

فواید سفیده تخم مرغ بعد از ورزش های استقامتی و قدرتی

مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه نشان داده است افرادی که بعد از ورزش استقامتی 18 گرم پروتئین از کل تخم مرغ دریافت می کنند بیشتر از کسانی که تنها سفیده تخم مرغ را می خورند شاهد پرورش و ریکاوری عضلات خواهند بود.

افرادی که کل تخم مرغ را بعد از ورزش استقامتی و قدرتی می خورند 40 درصد بیشتر شاهد  پرورش عضلات خواهند بود.

خوردن تخم مرغ

بعد از ورزش خوردن تخم مرغ کامل بهتر است یا سفیده تخم مرغ؟

بیشتر افرادی که پرورش اندام انجام می دهند. غالبا بعد از ورزش تخم مرغ مصرف می کنند اما زرده آن را دور می ریزند و تصور می کنند که پروتئین تخم مرغ تنها در سفیده آن است.

بررسی ها نشان داده که زرده تخم مرغ نیز حاوی پروتئین است. در زرده تخم مرغ ماده ای موجوداست که باعث می شود پروتئین موجود در تخم مرغ بهتر جذب عضلات شود.

این مطالعات بر روی 10 مرد انجام شد.

زرده تخم مرغ حاوی 18 گرم پروتئین و 17 گرم چربی است و بسیاری از ورزشکاران برای دریافت نکردن چربی زرده را دور می ریزند اما خوردن تخم مرغ به صورت کامل تاثیر بیشتری در جذب پروتئین توسط عضلات دارد.

بعد از ورزش تخم مرغ کامل بخوریم یا سفیده؟

4.5184
این مطلب مفید بود ؟16420
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز _ پارس ناز / ف
برچسب : تخم مرغ
وبگردی