اندام بعد زایمان
یکی از مشکلات خانم ها بعد از زایمان، چاقی و اضافه وزن می باشد که می توانند با رعایت چند نکته مهم و موثر به اندام ایده آل خود برسند.

تناسب اندام بعد زایمان و رسیدن به اندام ایده آل با راهکارهای موثر

کاهش وزن برای بانوانی که زایمان کرده اند دشوار است برای کم کردن وزن پس از زایمان چند اصول کلی و مهم را برشمرده ایم امیدواریم به کارببرید و نتیجه بگیرید. زنان باردار مشتاق غذا خوردن هستند. اغلب زنان باردار در طول دوران بارداری وزن زیادی را به دست می آورند و اطرافیانشان نیز آنها را به خوردن زیاد تشویق می کنند ؛ اما برای تناسب اندام بعد زایمان باید این نکاتی مهم که در بخش تناسب اندام و بارداری در نمناک خواهیم گفت توجه کنید.

اندام بعد زایمان

روش های تناسب اندام بعد از زایمان

10 راز مهم و موثر و در عین حال ساده برای رسیدن به تناسب اندام بعد زایمان

یک:از زمانی که باردار هستید شروع کنید :

اگر هنوز باردار هستید، وزن زیاد کردن طبیعی است، اما نباید به خودتان این امکان را بدهید که نسبت به وزنتان بی احتیاط عمل کنید و برای صبحانه و یا میان وعده بعد از ظهر، یک تکه بزرگ کیک شکلاتی بخورید.

شما ویار خواهید داشت، و باید خودتان را سرگرم کنید، اما حالا باید احتیاط بیشتری به خرج دهید. فقط به این دلیل که باردار هستید این به آن معنا نیست که شما می توانید بی تحرک و پرخور باشید. یکی دو بار در روز راه بروید. این به نفع شما و کودکتان است که خون شما را به جریان می اندازد و هوای تازه به ریه های شما می دهد.

دو:مزایای کاهش و افزایش وزن:

هنگامی که نوزاد به دنیا بیاید، فوری 11 - 13 پوند کم می کنید. شیردادن ازسینه همچنین به شما کمک می کند وزن خود را از دست بدهید و روزانه 800 کالری مصرف کنید. و بعد از این که به بدن خود اجازه استراحت (حدود 4 تا 6 هفته) را دادید تا بتوانید ورزش کنید، کمی تمرین وزنی می تواند راه طولانی برای کمک به کاهش وزن شما داشته باشد.

حدس بزن چه شده است؟ مجبور نیستید به باشگاه بروید و یا وزنه بخرید. نوزادتان به اندازه کافی وزن دارد. کودک را روی سینه خود نگه دارید و ورزش لانگ را انجام دهید.کودک خود را بالای سینه خود نگه دارید و به سمت سقف فشار دهید.

کاهش وزن بعد از زایمان

لاغری و کاهش وزن پس از زایمان

سه: پیوستن به گروه مادران دیگر:

در این گروه ها نه تنها مادران حمایت اخلاقی و گفتگوی همدلانه دارند، بلکه همچنین می توانند ببینند که مادران دیگری چگونه کاری را برای آن ها انجام می دهند. مادری که دو یا سه بچه دارد می تواند دانش زیادی را به یک تازه کار منتقل کند.هم چنین می توانید در موقعیت های بیکاری خود پیاده روی کنید یا تمرین های ورزشی ویدیویی را انجام دهید.

چهار: برای کاهش وزن استراحت کنید:

وقتی نوزادتان خوابید، باید این کار را بکنید. نیازهای یک کودک می تواند چرخه های خواب بدی رابر روی بزرگسالان اعمال کند و این می تواند متابولیسمتان را مختل کند و باعث می شود که وزن دوران بارداری به سختی کم شود.

خوابیدن هنگام خواب کودک به شما این امکان را می دهد که از کمبود طولانی مدت اجتناب کنید. این کار سطح انرژی شما را بالا نگه می دارد و به نگه داشتن نیاز به شکر برای کنترل انرژی کمک می کند.اگر به اندازه کافی نخوابید، انرژی لازم برای حرکت در ساعات بیداری را نخواهید داشت، و بسیار کم تر ورزش و فعالیت خواهید کرد.

استراحت برای لاغری

استراحت در زمان خواب نوزاد برای کاهش وزن

پنج:درمان های کاهش وزن طبیعی را در نظر بگیرید:

بسیاری از مواد تشکیل دهنده در مکمل های کاهش وزن، برای زنانی که باردار یا شیرده هستند، مورد تایید قرار نمی گیرند. برخی از خوراکی های کاهش وزن طبیعی را در نظر بگیرید که گرسنگی شما را از بین می برد و یا سوخت و ساز شما را به روش سالم تحت تاثیر قرار می دهد.مقداری سرکه سیب را در آب داغ بریزید و به مدت دو یا سه بار در روز بنوشید تا چربیتان را کاهش دهید.

 • مصرف لیمو و عسل در آب دو بار در روز یک درمان کاهش وزن طبیعی است.
 • چای تهیه شده از برگ های آلو هندی دارای خواص سوختن چربی است.
 • دو بار در روز آنرا بنوشید.
 • چای سبز ویژگی های عالی دارد که به کاهش وزن کمک می کند.
 • آن را اغلب در طول روز بنوشید.
 • یک غذای کلم دار در روز برای کاهش وزن - کم کالری و با فیبر بالا خوب است.
 • خوردن غذاهایی با کالری منفی مثل کرفس، گوجه فرنگی و خیار مفید است.

درمان چاقی بعد از زایمان

چای سبز برای رسیدن به اندام ایده آل بعد از زایمان

شش:رابطه جنسی هنوز خوب است:

هر زن سالم می داند که رابطه جنسی خوب است و بارداری اخیر نباید مانع حس عاطفی و فیزیکیشان شود.شما می خواهید به اندازه کافی بهبود پیدا کنید، که معمولا چهار تا شش هفته طول می کشد، بنابراین هیچ ناراحتی وجود ندارد؛ اما سعی کنید هر چه زودتر به زندگی عادیتان برگردید.شما می خواهید کنترل مثانه و لگن تان را دوباره به دست آورید، تمرینات کگل به شما کمک می کنند.

هفت:البته، مراقب کالری و چربی باشید:

شما نمی توانید غذاهای با کالری بالا مانند نوشابه و چیپس بخورید و هم نمی توانید رژیم های بدون چربی که تمام گروه های غذایی را از بین می برد را بخورید.با توجه به این واقعیت که کودک به قدری فضا را اشغال کرده است، اندازه بشقاب هر وعده شما نمی تواند یک مشکل بزرگ باشد پس در پایان دوران بارداری به خوردن کم تر عادت کرده اید با این حال، برخی اوقات مادران به هنگام زایمان غذای بیشتری می خورند و شروع به خوردن غذا با بشقاب های بزرگ تری می کنند. یک لیوان آب پرتغال به اندازه کافی ویتامین C را برای یک روز تامین می کند، فراتر از این که شما فقط کالری اضافه می کنید.

سوزاندن کالری

کم کردن غذا بعد از زایمان برای لاغری

هشت:به کل فلسفه تغذیه خودتان را بازنگری کنید:

زمانی که باردار بودید، ممکن است احساس کرده باشید که می توانید هر چیزی را بخورید. بعد از تولد نوزادتان باید این ذهنیت را تغییر دهید. اگر رژیم غذایی شما قبل از این چند نکته خاصی را نداشت،اکنون باید این چند قانون جدید را رعایت کنید. هر یک از این استراتژی ها به بهبود میزان متابولیک بدن شما کمک خواهد کرد و گرسنگی شما را کاهش خواهند داد.

 • بین وعده های غذاییتان را خالی کنید؛ کالری خود را به طور مساوی تقسیم کنید.
 • صبحانه مهم ترین وعده غذای شما است.
 • ماهی، لوبیا، ماکیان بدون پوست، گوشت لخم، منابع خوبی از پروتئین و کم کردن گرسنگی هستند.
 • فیبر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، این به سیر کردن شما بدون افزودن کالری اضافی کمک خواهد کرد.
 • آجیل بخوید، آن ها طولانی تر هضم می شوند و شما را برای یک زمان طولانی سیر نگه می دارند.
 • همه حبوبات، میوه ها و سبزیجات تازه، و بسیاری از محصولات لبنی کم چرب را بخورید.

تغذیه پس از زایمان

رژیم غذایی مناسب برای اندام ایده آل بعد از زایمان

نه:تمرین ورزشی منظم داشته باشید:

شما می دانید که برگشتن به ورزش باید یک روند تدریجی باشد، چهار هفته از از زایمان می توانید تمرینات ساده را آغاز کنید. بعد از زایمان یک شکاف در ماهیچه های شکمی شما وجود دارد. معمولا ظرف چهار تا هشت هفته ناپدید می شود. دقت کنید که این شکاف قبل از انجام تمرینات شکمی، بسته شده باشد.

 • انجام حرکات لگن به شما کمک می کند تا چربی شکمتان را کاهش دهید.
 • پیلاتس و یوگا می تواند به شما کمک کند قدرت و انعطاف پذیری خود را به دست آورید.
 • ورزش پل به سفت شدن ماهیچه های شکمی و تقویت ماهیچه های مرکزی کمک می کند.
 • یک توپ ورزشی ابزار خوبی برای تمرینات شکمی بعد از بارداری است.
 • تمرینات ورزشی مانند شنا کردن، دوچرخه سواری، دویدن باعث بالا رفتن ضربان قلب شما خواهد شد.

تمرینات ورزشی بعد از زایمان

استفاده از توپ ورزشی برای لاغری شکم بعد از زایمان

 ده:به بدن خود اجازه بهبودی دهید:

متخصصان توصیه می کنند که پس از زایمان، رژیم غذایی خود را درست کنید. برگرداندن بدنتان اول به معنای فکر کردن درباره سلامتی تان است - بدن شما سعی دارد خود را ترمیم کند. عجله نکنید، اما بیش از حد هم راحت نباشید.

بدن شما باید زمان کافی برای بهبود و بازیابی فرآیندهای عادی خود را داشته باشد. وزنتان ممکن است خیلی زود کم نشود، اما اگر به آن پایبند باشید و دستورالعمل های بالا را دنبال کنید، در نهایت راضی خواهید شد. شما مجبور نیستید از طریق یک روزنامه بی ارزش و ورق زدنش ادامه دهید تا ببینید که ستارگان و سوپراستارها چطور پس از بارداری خود وزنشان را کم می کنند.

 

چگونه بعد از زایمان به اندام ایده آل برسم ؟ خیلی ساده!

4.823
این مطلب مفید بود ؟221
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی