بعد از رابطه زناشویی
حفظ سلامت و بهداشت بعد از رابطه زناشویی به اندازه رعایت اصول پیشگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی و جنسی در حین رابطه اهمیت دارد. ضرورت برخی از کارها برای زنان در این رابطه بیشتر است.

ضرورت ادرار بعد از رابطه زناشویی برای زنان

اگر می خواهید از زندگی جنسی خود لذت ببرید باید مراقب باشید تا دچار بیماریهای مقاربتی نشوید. گاهی یک کار ساده مثل ادرار کردن بعد از رابطه جنسی می تواند شما را از بسیاری از عفونت ها و باکتری های ناشی از مقاربت و نزدیکی جنسی نجات دهد.

بعد از رابطه جنسی، میکروب های مختلفی وارد دستگاه تناسلی می شود و در مجاری ادراری جمع می شوند و در نتیجه احتمال ایجاد عفونت و قارچ در مثانه می گردند.

رابطه زناشویی

اهمیت ادرار بعد از رابطه زناشویی برای جلوگیری از بیماری های جنسی

راه پیشگیری از بیماری های مقاربتی بعد از رابطه زناشویی و نزدیکی

در واقع امروزه ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی ایجاد عفونت مجاری ادراری در زنان همین رابطه جنسی است، و به همین دلیل هم متخصصین تاکید می کنند که خانم ها حتما بعد از رابطه جنسی به دستشویی بروند و ادرار کنند.هر چند خانم هایی که در طول رابطه جنسی به ارگاسم می رسند خود به خود احساس ادرار داشتن دارند اما برخی به علت تنبلی و برخی هم به علت تجربه نکردن این حس حاضر نیستند به دستشویی بروند و مجاری ادراری خود را تخلیه کنند.

علاوه بر این پزشکان می گویند بر خلاف مردها، ارگاسم زنان از طریق مجاری ادراری آنها انجام نمی شود بنابراین تنها راه خارج شدن تمامی آن باکتری ها که در اثر عمل دخول انجام می شود از طریق ادرار است. به همین دلیل هم بسیار مهم است که بعد از رابطه جنسی خانم ها حتما دستشویی بروند و با ادرار مجاری ادراری خود را از میکروب های مختلف تخلیه کنند.

همچنین توصیه می شود که خانم ها بلافاصله بعد از رابطه جنسی این کار را نکنند و تا 45 دقیقه بعد صبر کنند.

خانم هایی که در معرض بیماری التهاب مثانه قرار دارند نیز باید بعد از رابطه جنسی واژن را کامل با آب ولرم و ومواد شوینده با ph کم بشویند.

مهم ترین نکته در رابطه جنسی بهداشت شخصی است که باید قبل و بعد از رابطه به درستی انجام شود تا مبادا لذت رابطه جنسی را در اثر بیماری های بسیار آزار دهنده و ناخوشایند بعد از آن از دست بدهند.

بعد از رابطه زناشویی ، ضرورت و دلیل ادرار زن بعد از رابطه زناشویی

4.6367
این مطلب مفید بود ؟33433
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از زنجفیل /ن
وبگردی