تغییر بدن
لثه و دندان هایتان را چک کنید ، چشمانتان را با دقت بیشتری نگاه کنید و به دردهای عضلات و.. مشکوک شوید چرا که برخی تغییر بدن هشدارهایی هستند که جسمتان از خود بروز می دهد.

9 تغییر بدن که نشانه ی وضعیت نامناسب سلامتی شماست

بدن مجموعه ای بسیار منحصر به فرد است که به شدت نیاز به مراقبت دارد ، دقیقا همانند ماشین های مدرن ،بدن شما هم در صورت بروز برخی مسایل به شما هشدار میدهد و باید آنرا تعمیر کنید.اگر قسمتی از یک ماشین خراب باشد،باعث عدم حرکت ماشین میشود و باید فورا تعمییر گردد.بدن انسان هم همین گونه می باشد و در صورت بروز مشکل همانند ماشین های مدرن باید تعمییر گردد. پس اگر قسمتی از بدن شما به خوبی عمل نکند،ممکن است عملکرد دیگر قسمت هارا نیز به خطر بیندازد ولی خوشبختانه قبل از بروز مسایل دیگر عضو درگیر به بدن هشدار می دهد که نیاز به کمک دارد. برای اطلاع از این موضوع این بخش از نمناک را حتما مطالعه بفرمایید.

تغییر حالات بدن که پزشکان به عنوان نشانه های درخواست کمک بدن می شناسند

1-بی خوابی و گرفتگی عضلات تغییر بدن و نشانه کمبود مواد غذایی است:

تغییر بدن

اگر بدن شما دچار گرفتگی در عضلات باشد و یا اگر بدن شما به مقدار کافی استراحت نکند ،بسیار مضر واقع خواهد شد.بدن برای درمان آنها به شما هشدار می دهد. بی خوابی برای بدن بسیار مضر خواهد بود.

2-خشک شدن پوست:

خشک شدن پوست نشانه کمبود ویتامین E میباشد و در صورت بروز این مشکل می توانید از کرم هایی که حاوی ویتامین E هستند استفاده کنید..یا میتوانید از سبزیجات ، روغن ، ماهی و آجیل برای رفع این کمبود استفاده کنید.

3-دندان درد:

دندان درد به مرور زمان و در طی عدم مراقبت های صحیح ممکن است اتفاق بیوفتد.باید از دندانهای خود به خوبی مراقبت کنید و سروقت آنها را با استفاده از دهانشویه ها و مسواک بشویید.

4-خرد کردن یخ توسط دندان ها:

این کار بسیار مضر می باشد و می تواند به شدت باعث خراب شدن دندان ها شود. به گفته ی متخصصان علاقه به این عادت مضر کمبود آهن در بدن است که می توان با مصرف مناسب مواد غذایی سرشار از آهن ان را رفع کرد.

تغییر بدن

خورد کردن یخ با دندان تغییر تهدید کننده بدن

5-خونریزی در لثه :

شاید فکر کنید که خونریزی در لثه ها ممکن است به دلیل مسواک زدن نامناسب باشد ولی این فکر اشتباه است.این مشکل می تواند به دلیل کمبود ویتامین C باشد.

تغییر بدن

6-ناخن ها و موهای شکننده:

این مشکل می تواند بخاطر کمبود ویتاین B اتفاق بیوفتد.برای رفع این مشکل می توانید از قارچ ها و شیر بنوشید.

7-علت تغییر خطرناک بدن (حلقه ی رنگی رو چشم):

حلقه های اطراف قسمت رنگی چشم شما نشانه خوبی نیست ، این می تواند نشانه ایی از سطح بالای کلسترول باشد و برای درمان آن باید به دکتر خود مراجعه کنید.

تغییر بدن

دلیل تغییر بدن و ایجاد حلقه رنگی دور چشم

8-شکل نامناسب انگشتان پا:

این مشکل می تواند به دلیل استفاده از کفش هایی که در پای شما تنگ هستند ،اتفاق بیفتد و باعث بروز درد شود.

تغییر بدن

تغییر بدن و حالتی از انگشت که باید شما را نگران کند

9-یبوست یا اسهال:

هم یبوست و هم اسهال می تواند نشان دهنده وجود مشکلی در روده باشد و ممکن است در روده شما باکتری هایی وجود داشته باشند وشما دچار این مسایل شده باشید.

9 تغییر بدن که بوی خطر می دهند

510
این مطلب مفید بود ؟100
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
وبگردی