اهدای خون

نیاز بیشتر 6استان به اهدای خون

تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1400کد مطلب : 62556زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در حال حاضر نیاز به خون و فرآورده های آن در کلانشهرها بیشتر احساس می شود.

ایسنا: بشیر حاجی بیگی از رشد یک درصدی آمار اهدای خون در دهه اول ماه مبارک رمضان 1400 نسبت به مدت مشابه آن در سال 1399 خبر داد و گفت:بیشترین میزان رشد اهدای خون مربوط به استان های آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان جنوبی بوده است.

 

 

وی افزود:در دهه اول ماه مبارک رمضان در سراسر کشور 41 هزار واحد خون اهدا شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته یک درصد افزایش را نشان می دهد.

حاجی بیگی همچنین درباره آمار اهدای خون در فروردین ماه 1400 گفت:در فروردین ماه 1400 نسبت به مدت مشابه آن در سال 1399 نزدیک به 17 درصد رشد اهدای خون را داشته ایم. بیشترین میزان رشد اهدای خون در فروردین ماه 1400 نیز مربوط به استان های ایلام، آذربایجان شرقی و قزوین بوده است.

حاجی بیگی اظهار کرد:در فروردین ماه 1400 در کل کشور 199 هزار و 271 نفر جهت اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد 161 هزار و 580 واحد خون اهدا شده است. همچنین طی این مدت 267 هزار و 435 واحد خون و فرآورده های آن نظیر گلبول قرمز فشرده شده، پلاکت و پلاسما بین مراکز درمانی توزیع شده است.

 

وی در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر لزوم اهدای خون همیشگی، گفت:نیاز به اهدای خون روزانه، مستمر و همیشگی است. در حال حاضر نیاز به خون و فرآورده های آن در کلانشهرها بیشتر احساس می شود. همچنین در استان های چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان رضوی، هرمزگان، اردبیل و سیستان و بلوچستان نیاز بیشتری به کمک اهداکنندگان خون داریم. باید توجه کرد که اهدای خون در تمامی مراکز انتقال خون سراسر کشور در شرایط کاملا استریل انجام می شود.

حاجی بیگی گفت:در عین حال عزیزانی که دارای گروه های خونی منفی هستند و همچنین اهداکنندگان گروه خونی AB مثبت اقبال بیشتری نسبت به اهدای خون داشته باشند.

انتهای پیام/م

 

نیاز بیشتر 6استان به اهدای خون

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : اهدای خون
وبگردی