جذب مادر شوهر
برقراری ارتباط با مادر شوهر از قدیم تابوی بسیار بزرگی برای تازه عروس ها بوده است؛ اما در واقعیت این ارتباط آنقدرهام سخت و غیر ممکن نیست.

راه و روش های موثر برای جلب محبت مادر شوهر

بعد از ازدواج، ارتباط با خانواده همسر برای تازه عروس مقداری دشوار است زیرا ممکن است خانواده همسر رسم و رسوم، رفتارها و عادتهایی برخلاف خانواده او داشته باشند.

از طرفی خانم ها نسبت به آقایون حساس تر بوده و دوست دارند بهترین عروس برای خانواده همسرشان باشند و محبت مادر همسرشان را به عنوان مهم ترین عضو خانواده جلب کنند. اگر شما هم می خواهید بهترین عروس برای مادر شوهرتان باشید و محبت او را جلب نمایید، این بخش از خانواده پلاس نمناک را مطالعه نمایید.

مادر شوهرتان را قضاوت نکنید

متاسفانه تصویرهای ذهنی غلط در مورد مادرشوهر در ذهن عروس ها وجود دارد اما برای برقراری ارتباط بهتر با مادرشوهر قبل از شروع زندگی مشترک قضاوت عجولانه ای در مورد او نداشته باشید. اندیشه های بد، قدرت تشخیص و تصمیم گیری درست را از شما سلب می کند. همواره با ذهنیت مثبت به مادرشوهر خود فکر کنید و این ذهنیت مثبت را نیز به مادرشوهرتان انتقال دهید.

از ابراز محبت طفره نروید

برخی از خانم ها برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات با خانواده شوهر با آنها سرد برخورد می کنند اما اگر از ابراز محبت طفره روید، آنها نیز ارتباط خوبی با شما برقرار نخواهند کرد پس با خانواده همسر محترم و صمیمی برخورد کنید و از کلمات رسمی و خشک استفاده نکنید و صحبتهای خود را با کلمات محبت آمیز بیان کنید.

رابطه با مادرشوهر

مودبانه رفتار کنید

مادر شوهر شما از شما بزرگتر و مادر همسرتان است و برای او زحمت بسیار کشیده است، پس ادب و احترام نسبت به او را رعایت کنیدو هرگز با رفتاری به دور از ادب و الفاظ دور از شأن یک انسان با وقار با خانواده همسرتان سخن مگوئید.

به او کمک کنید

منظور ما این نیست که تمام کارهای خانه را شما به عهده بگیرید زیرا اینگونه مادر همسرتان انتظارات نامعقولی ممکن است از شما داشته باشد. گاهی اگر مادر شوهر شما دوست دارد، با او در آشپزی، خرید یا نظافت همراه باشید تا صمیمیت میان شما و او افزایش یابد.

از اعضای خانواده او بد نگویید

اگر مشکلی بین شما و اعضای خانواده همسرتان به وجود آمد، هیچ گاه نزد مادر شوهرتان گله نکنید. برای هر مادری فرزندانش بسیار مهم و در اولویت هستند و با این کار شما که برایتان در حکم درد و دل است، او ناراحت و عصبانی می شود.

مادر شوهر

در جمع به او احترام بگذارید

همیشه مادرشوهرها دوست دارند که در جمع عروسشان احترام آنها را بیشتر داشته باشند. اگر می خواهید محبت مادرشوهرتان را جلب نمایید، در جمع از خوبی های او بگوئید، سر سفره ابتدا غذا را به او تعارف کنید و در مهمانی ها به او کمک نمایید.

عصبانیت خود را کنترل کنید

اگر می خواهید با مادر شوهرتان خوب باشید، حتما باید بر روی رفتارتان خود کنترلی داشته باشید، سعی کنید با دیدن هر رفتاری سریع از کوره در نروید و عصبانی نشوید زیرا انسان در زمان عصبانیت بدترین رفتارها را از خود نشان خواهد داد.

رفتارهای کودکانه را کنار بگذارید. شما اکنون ازدواج کرده اید و بهتر است تحمل خود را نسبت به مشکلات و صحبت ها بالا ببرید.

خود را جای او بگذارید

برای ایجاد ارتباط خوب و صمیمی با خانواده همسرتان در زمانی که اتفاقاتی رخ می دهد، مشکل را از زاویه دید مادرشوهرتان ببینید و به آن فکر کنید. برخی ناراحتی ها و مشکلات را نادیده بگیرید و از کنار آنها عبور کنید زیرا چشم پوشی از اشتباهات دیگران، آرامش ذهنی و روحی بسیاری در ما به وجود می آورد.

مادر شوهر

تعادل را در مورد هر دو خانواده رعایت کنید

تعادل را در مورد هر دو خانواده رعایت کنید زیرا خانواده شما هر چقدر برای شما عزیز است، خانواده همسر شما نیز برای او مهم می باشد مادرشوهر شما همسرتان را با مشکلات بسیار پرورش داده است. رفت و آمدها را به صورت متعادل بین دو خانواده برقرار کنید و اجازه دهید فرزندانتان هویت گسترده تری داشته باشند.

از مادر همسرتان دلجویی کنید

اگر مادر همسرتان مریض باشد و مشکلی برای او پیش آمده است، برای دلجویی و رسیدگی به او زمان اختصاص دهید، همانطور که اگر مادر خود شما مریض باشد، برای او وقت می گذارید.

سکوت کنید

زمانی که میان اعضای خانواده همسرتان، اختلافی رخ داده سکوت کنید و در بحث های آنها شرکت نکنید.

سکوت

با مادرشوهرتان در جنگ روانی نباشید

برخی از مادرشوهرها به دلایل تجربه های تلخ گذشته یا مشکلات شخصی با همه رفتار درستی ندارد پس با خود تصور نکنید از روی عمد این رفتارها را برای آزار شما انجام می دهد. به طرز تفکر او احترام بگذارید و هر توصیه ای را یک حمله شخصی ندانید و در مقابل آن گارد نگیرید.

حس حسادت او را تحریک نکنید

محبت خود را به همسرتان در خلوت به او نشان دهید و در حضور دیگران کاملاً محترمانه با همسرتان رفتار کنید. در آغوش کشیدن و بوسیدن همسرتان در حضور مادر شوهر سبب می شود او فکر کند که شما پسر او را گرفته و از آن خود کرده اید و حس حسادت او را تحریک کند

هدیه دادن را فراموش نکنید

در روز تولد، روز مادر و اگر توانایی دارید، قبل از سال نو و گاهی بی دلیل به مادرشوهرتان هدیه دهید و در ایام خاصی از سال در کنار آنها باشند. هدیه شما لازم نیست که زیاد گران باشد اما باید کیفیت خوبی داشته باشد.

هدیه

راز دار باشید

برای مادرشوهرتان خوشایند نیست که مشکلات زندگی خود را از دوستان و اقوام شما بشنود. او شما را به عنوان عضو خانواده اش پذیرفته پس انتظار دارد که حرف ها و مشکلاتش درون خانواده باقی بماند.

تشکر کنید

زمانی که مادرشوهرتان برای شما کاری انجام می دهد از او بابت رفتارهای خوبش تشکر کنید و هرگز فکر نکنید که این کارها وظایف او است و به خاطر پسر خود انجام داده است.

مادر شوهرتان را دعوت کنید

همیشه که شما نباید به خانه مادرشوهرتان بروید بلکه گاهی هم او را دعوت کنید و زمانی که مادرشوهرتان مهمان شما است در کنار او نشسته و با او صحبت کنید و اگر دوست دارد که در کارهای منزل آشپزی به شما کمک کند، مانع نشوید.

رازهای پنهان جذب و جلب محبت مادر شوهر

4.294
این مطلب مفید بود ؟7915
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی