ابتلا به دیابت
ادکلن دارای ماده معطر شکل بَنزنی است که رادیکال های آزاد زیادی تولید می کند و موجب ابتلا به دیابت می شود.

عوامل ابتلا به دیابت

عوامل ایجاد دیابت و میزان افراد مبتلا به این بیماری، پس از 15 سال کار تحقیقاتی پزشکان، به این نتیجه رسیده اند که دیابت نوع 2 که بیش از 90 درصد آمار مبتلایان دیابت را دربر می گیرد، تنها مربوط به قند (انسولین) نیست، بلکه استرس هم در آن نقش بسیار بالایی دارد.

هر جامعه ای که رادیکال های آزاد زیاد مصرف کند، با دیابت روبرو می شود، متأسفانه در جامعه ما رادیکال های آزاد زیادی مصرف می شود و ایجاد استرس می کند، این استرس تنها مربوط به استرس های روحی و روانی نیست بلکه از انواع استرس ناشی می شود و به عنوان نمونه می توان به استرس غذایی اشاره کرد.

تمامی غذاهای صنعتی، غذای مانده ای است که مقداری مواد نگهدارنده و افزودنی به آن اضافه شده و در درون قوطی پلمپ شده اند تا کپک در آن رشد نکند. علاوه بر این ماده اکسیدانی که به غذاهای صنعتی اضافه می شود رادیکال زا است و موجب ابتلا به دیابت می شود.

رئیس کرسی یونسکو در تحقیقات بین رشته ای در بیماری دیابت بابیان اینکه مردم تصور می کنند تنها ترافیک و عصبانیت استرس زا است؛ اما این گونه نیست حتی غذاهای صنعتی و موبایل هم ازجمله عوامل استرس زا است. 

ابتلا به دیابت

نقش ماده معطر ادکلن در دیابت

 اشعه موبایل 960 مگاهرتز است و ما در نتیجه تابش 20 دقیقه ای این اشعه به یک آنزیم به نام «لوسی فرز»، به کمک دستگاه کمیلومینسنس مقدار ذرات اکسیژن رادیکال زا را اندازه گرفتیم که 2 ماکرو مولار ترکیب RAS بود؛ بنابراین باید در استفاده از موبایل احتیاط کنیم.

اطلاع رسانی قدم اول درزمینه کنترل دیابت است، هر نهادی که مجوز تلفن همراه را می دهد باید درباره نحوه استفاده از موبایل و میزان آن بگوید. همان طور که در زمان تجویز دارو پزشک پرهیزهای آن را هم برای مراجع بیان می کند، درباره موبایل و دیگر مواد و کالاهای رادیکال زا هم باید چنین روندی طی شود.

از دیگر نمونه های رادیکال های آزاد در جهان امروز ادکلن ها هستند، ادکلن دارای ماده معطر شکل بَنزنی است که رادیکال های آزاد زیادی تولید می کند و بدون اطلاع از این ماده خطرناک و اینکه چه تأثیری روی جسم ما می گذارد و غافلیم از اینکه از عوامل بروز دیابت است به راحتی از آن استفاده می کنیم. 

ابتلا به دیابت

نقش ماده معطر ادکلن در دیابت

 تئوری من این است که رادیکال آزاد برای ما دیابت ایجاد می کند و به عقیده من عمده ترین عامل ابتلای جوانان به دیابت، رادیکال های آزاد و استرس زاست. به نظر من در تمام دنیا دیابت در حال رشد است چراکه فناوری ها، ناهنجار است و ناهنجاری هم استرس زاست. مردم هم نمی دانند چگونه جلوی مضرات این ناهنجاری ها را بگیرند.

دیابت مادر بیماری هاست و از آن بیماری های زیادی زاییده می شود، درباره شیوع دیابت در ایران نیازی به آمار نیست، وقتی به نقشه دیابت جهان که در گوگل است نگاه می کنیم، ایران از نقاط قرمز بروز دیابت ترسیم شده است.

ادکلن در ابتلا به دیابت نقش دارد

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا/ی
وبگردی