نکات خرید خودرو

فوت و فن خرید یک خودروی جدید + نکات کلیدی

کد مطلب : 53236تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 8 دقیقه
خریدن خودرو هم ترفندهایی دارد که باید قبل از اقدام به خرید بدانید این نکات از شرایط معامله گرفته تا گارانتی خودرو، همه را شامل می شود.

چگونگی خرید ماشین - 15 نکات ضروری برای داشتن بهترین معامله هنگام خرید خودرو

خرید ماشین در برخی مواقع مشکل تر از آنچه که فکر می کنیم، می شود ، در این بخش از نمناک در پاسخ به درخواست شما لیستی از مراحل مهم خرید خودرو وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید. با توجه به توصیه های این مقاله به شما کمک خواهد شد که پولتان را صرفه جویی کنید، و بهترین معامله را داشته باشید، و امیدواریم میزان استرستان در زمان خرید ماشین نیز کاهش یابد.

نحوه خرید خودرو

نکاتی مهم و دانستنی از نحوه خرید یک خودروی مناسب

راهنمایی های مهم برای خرید خودروی جدید:

1. تحقیق خود را انجام دهید و با اطلاعات کامل جلو بروید:

مهمترین چیزی که باید قبل از خرید ماشین بدانید، این است که دانش قدرتتان است ، اشتباه است که بدون داشتن اطلاعالت به سراغ ماشینی بروید. شما می توانید هر چیزی را که در مورد یک ماشین می خواهید بدانید آنلاین پیدا کنید ، سایت های خودروها مکان هایی عالی برای شروع تحقیق در مورد خودروها در محدوده قیمتتان هستند.

همچنین، اگر شما در حال خرید یک ماشین جدید هستید، هدفتان قیمت خودرو خواهد بود قیمت مبلغی است که فروشنده برای تولید کننده ماشین پرداخت می کند. از سوی دیگر، اگر شما در مورد خرید یک ماشین استفاده شده فکر می کنید، قیمت های اخیر فروش مجدد آن مدل ماشین خاص را بررسی کنید.

این اطلاعات به شما قدرت چانه زنی بزرگی را می دهد. اگر قصد مبادله یا فروش از ماشین فعلی خود را دارید، ارزش بازار را برای وسیله نقلیه خود نیز بررسی کنید. دانستن ارزش ماشین شما نیز می تواند یک ابزار چانه زنی قدرتمند باشد.

تحقیقات راجع به خودرو

نکات و مطالب کلیدی از چگونگی خرید خودرو

2. به گزینه های پیش تامین کننده مالی نگاه کنید:

بسیاری از مردم از طریق نمایندگی خودرو، وام می گیرند، اما این به نفع مالی آنها نیست. نرخ های بهره نمایندگی ها معمولا بالاتر از نرخ وام از بانک ها و اتحادیه های اعتباری است. بانک یا اتحادیه های اعتباری یکی از بهترین مکان ها برای وام خودرو است.

اگرچه ممکن است بهترین معاملات خود را آنلاین پیدا نکنید، اما می توانید از اینترنت برای بررسی نرخ بهره فعلی استفاده کنید و در نهایت، هنگامی که وام را از هر موسسه مالی دریافت کردید، می توانین ماشین دلخواه خود را بگیرید.

نکات خرید خودرو

نکات کلیدی و طلایی برای خریدن خودروی مناسب

نکاتی دانستنی برای خریدن خودرو

3. فروشگاه های اطراف و نزدیک تر:

من یک قانون دارم:برای خرید خودرو همیشه حتما من حداقل به یک نمایشگاه رفته ام به این ترتیب، با این کار من همیشه قیمت آنها را می دانم، اغلب زمانی به من قیمت خوب اعلام می شود که دارم نمایشگاه را ترک می کنم.

همچنین ممکن است معنی سر زدن به نمایشگاه های خودروهای خارج از شهر باشد ، نمایندگی فروش وسایل نقلیه خود را متفاوت به بسته محل سکونت خود انتخاب کنید.

نکات خرید خودروی کارکرده

نکات و راهنمای خرید خودروی خوب

4. شرایط مذاکره :

برای من، خرید ماشین یک بازی شطرنج است، نه جنگ ؛ در کنار خرید یک خانه، خرید یک ماشین جدید یکی از مهمترین سرمایه گذاری هایی است که در زندگی انجام می دهید. در واقع، ممکن است بازپرداخت این ماشین را تا چهار، پنج یا شش سال آینده تمام کنید و بگذارید فروشنده متوجه شود شما نمی خواهید فقط کمی ماشین را برانید.

هر کاری که می توانید را انجام دهید تا وام ماشین را بگیرید و سپس از فروشنده هم تخفیف بگیرید ؛ با یک رقم مسخره شروع کنید و به عقب برگردید.

اگر فروشنده به شما پیشنهادی را ارائه کرد که شامل پرداخت ماهانه یک مقدار مشخص بر اساس یک وام 60 ماهه می شود، به آنها بگویید که می خواهید همان پرداخت را با وام 48 ماهه داشته باشید.

با اعتماد به نفس به طرف نمایشگاه بروید، به اسلحه های خود اعتماد کنید، و در مورد رفتن رد شدن هر گونه پیشنهاد، احساس بدی نکنید. همچنین استفاده از استراتژی ها و تاکتیک های مذاکره نیز مفید است.

نکات خرید خودرو صفر

این نکات را در مورد خرید خودرو بدانید

با دانستن این نکات یک خودروی مناسب بخرید

5. دنبال اتومبیل های نو و مورد استفاده شده باشید:

خرید یک ماشین کم استفاده شده بهترین راه برای صرفه جویی در پول هنگام خرید وسیله نقلیه بود. دلیل بزرگ پشت این منطق این است که ارزش و قیمت بالای خودروهای جدید از لحظه ای که از نمایندگی به خانه می آیند، از بین می روند و کم می شوند.

نکات خرید خودرو دست دوم

چه نکاتی را در مورد خرید خودرو بدانیم؟

6. بر اساس قیمت خرید، پرداخت کنید، نه بر اساس پرداخت ماهانه:

نمایندگی های مجاز و فروش خودرو برای ارائه اقساط و پرداخت های ماهانه شان بسیار مشهور هستند. گمراه نشوید. اگر این قسط های "شگفت انگیز" پرداخت 72 ماهه هستند، پس واقعا جذاب نیستند.

اطمینان حاصل کنید که همیشه بر اساس قیمت ماشین خرید انجام می دهید، نه بر اساس پرداخت ماهانه تان. همچنین مطمئن شوید که شما قیمت کامل ماشینی که می خرید را می دانید. هزینه های اضافی و پنهان در قیمت شامل، مالیات های مختلف، هزینه های آماده سازی خودرو و تحویل و هزینه های نمایندگی می شود، که تا به حال نپرسیدید.

قیمت مناسب ماشین

نکات و اطلاعات مهم قبل از خرید خودرو

7. از اینترنت استفاده کنید:

خرید آنلاین یک ماشین آنلاین قطعا یک گزینه است ؛ اول، شما به طور کامل از برخورد آزار دهنده با فروشندگان آزاد می شوید. و دوم، شما می توانید به قیمت بسیار بهتری برسید.

این را در نظر بگیرید:

یک فروشنده در نمایشگاه سعی دارد بالاترین قیمت ممکن را مذاکره کند، زیرا کمیسیون هایش براساس درصدی از قیمت فروش است از سوی دیگر، مدیر فروش اینترنت معمولا حقوق ثابت دارد و براساس حجم کاری اش، پاداش می گیرد علاوه بر این، خرید آنلاین خودرو راحت تر از بازدید چندین نمایشگاه است.

پس از همه اینها، بسیاری از نمایشگاه های بزرگ اتومبیل نیز فروش آنلاین دارند اگر شما تصمیم به خرید ماشین آنلاین دارید، همچنان باید خودرو را تست کنید و آن را توسط مکانیک بررسی کنید تا مطمئن شوید مسائل یا مشکلاتی وجود ندارد.

خرید آنلاین ماشین

نکات خرید خودرو به صورت اینترنتی

8. تجارت خود را ذکر نکنید:

شما باید کارت هایتان را در تمام جنبه های فرآیند خرید مخفی نگه دارید، مخصوصا تجارت تان را ؛ تا آخر فرآیند خرید، تجارت خود را ذکر نکنید چرا؟ فروشنده احتمالا از این اطلاعات در برابر شما استفاده خواهد کرد.

به عنوان مثال، می گویند شما دنبال یک خودروی 22 میلیونی هستید و نمایشگاه آخری برای شما قیمت 18 میلیونی را می دهد (اگر با او اطلاعاتتان را به به اشتراک نگذارید). اگر شما کاری با ارزش 2میلیون دارید، فروشنده ممکن است پیشنهاد دهد 20 میلیون به علاوه 2میلیون را به جای 18 میلیون دهد؛

اگر شما به کار خود اشاره نکرده اید، می توانستید قیمت را با قیمت 18 میلیون تمام کنید این دو جنبه فرآیند خرید ماشین را به طور جداگانه می توانید انجام دهید.

خریدن ماشین

نکاتی کلیدی قبل از خرید خودرو مد نظر

برای خرید خودرو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

9. درنظر گرفتن هزینه های بیمه:

هزینه های حق بیمه خودرو به قیمت خرید ماشین شما بستگی دارد ؛ هزینه بیمه یک ماشین عامل اصلی در هزینه وسیله نقلیه است. حق بیمه را آنلاین با ارائه اطلاعات در مورد اتومبیل ها و مدل و اطلاعات شخصی از جمله سن، وضعیت تاهل و رکورد رانندگی خود دریافت کنید.

اتومبیل های اسپرت دارای حق بیمه بالاتری از اتومبیل های معمولی هستند، اما بعضی از اتومبیل ها به دلایل متفاوتی نرخ های بیمه بالاتری دارند.

فوت و فن خرید خودرو

نکات دانستنی در مورد بیمه برای خرید خودرو

10. از خرید هیجانی و عجولانه بپرهیزید:

قبل از خرید یک وسیله نقلیه، تحقیقات گسترده ای را انجام دهید. خرید یک ماشین با هوس یک تلاش خطرناک است.شما ممکن است خیلی دیر متوجه اش شوید که نمی توانید هزینه ماشین را بپردازید، یا ممکن است متوجه شوید که عملکرد خودرو با انتظارات شما برآورده نمی شود.

با بررسی مدل و سبک ماشین، و بررسی نرخ های بیمه و منبع مالیتان، شما باید ماشینی را بخرید که برای سال های زیادی از آن لذت ببرید.

خرید عجولانه اتومبیل

نکات و اطلاعات لازم برای خرید خودرو

11. وسایل جانبی خودرو نخرید:

خرید یک ماشین جدید یک خرید بزرگ است و ممکن است تا چند سال آینده برایش هزینه هایی پرداخت کنید.اگر شما منبع مالی ماشین را تامین کردید، هزینه های کلی لوازم جانبیتان می تواند به سرعت افزایش یابد، بنابراین خرید این موارد را به حداقل برسانید.

12. گارانتی تمدید را خریداری نکنید:

ضمانت نامه های خودروی ارائه شده توسط نمایندگی ها گران هستند و حتی بدتر از همه، اغلب بسیار محدود هستند و نمی توانند هزینه های بسیاری از انواع خرابی ها را تحت پوشش قرار دهند.

اگر شما خرید یک ماشین جدید، با گارانتی می گیرید، گارانتی باید پوشش وسیعی را برای خودروهای خود فراهم کرده باشد. اگر به دنبال ماشین استفاده شده هستید، به یاد داشته باشید که بسیاری از آنها هنوز ضمانت نامه های معتبری دارند.

ضمانت نامه خودرو

نکات دانستنی از گارانتی در مورد خرید خودرو

نکاتی که هرکسی باید در مورد خرید خودرو بداند!

13. همیشه ماشین را تست کنید:

90% افرادی که ماشین جدید را خریداری می کنند، تستش می کنند. در این میان 10% دیگر این کار را نمی کنند ؛ به دلایل مختلف تست رانندگی را انجام می دهید، اما راحتی ماشین باید در ذهن شما باشد. برخی اتومبیل ها وجود دارند که فقط با رانندگیشان راحت نیستید اگر این مورد وجود دارد، سراغش نروید.

اگر همسر و فرزند دارید، آنها رابرای تست با خود ببرید ؛ سطح راحتی آنها نیز مهم است و به شما در ارزیابی صادقانه ماشین کمک می دهند علاوه بر راحتی، به دنبال موارد زیر باشید:

نرمی: ماشین باید نرم و آرام و ساکت باشد.

دید: اطمینان حاصل کنید که دید از هر یک از آینه ها قابل قبول است، و شما یک دید خط مستقیم از تمام داشبورد دارید.

کنترل: مطمعن سوید که استفاده از آپشن ها و تمام نکات داخلی ماشین برایتان راحت است.

هندلینگ و ترمزها: اطمینان حاصل کنید که ماشین هنگامی که گاز یا ترمز را فشار می دهید پاسخ خوبی می دهد. اتومبیل ها از لحاظ حساسیت به طور قابل توجهی متفاوت هستند و شما می خواهید ماشینی را انتخاب کنید که به بهترین شکل علایق شما را برآورده کند.

تست ماشین قبل خرید

چگونگی خرید خودرو و نکات آن

14. هنگام خرید به مکانیکی بروید:

اگر شما قصد خرید یک وسیله نقلیه مورد استفاده شده را دارید، مهم این است که قبل از خرید نهایی، ماشین را به طور کامل توسط مکانیک چک کنید.مکانیک ماشین را بازرسی کرده و به نشانه های غیر معمول سایش و تصادفی و همچنین موارد احتمالی نگاه می کند.

مسائل مکانیکی یا مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری که مکانیک می تواند تعیین کند که شما آن ماشین را خریداری می کنید یا نه، و گزارش مکانیک ممکن است باعث شود ماشین را با قیمت خرید پایین تری بخرید.

معامله ماشین

نکات خرید خودرو و نحوه تشخیص سلامت اتومبیل 

15. ماشینی را که می توانید و توان خریدش را دارید خریداری کنید:

اگر قصد خرید ماشینی را دارید، قبل از اینکه اقساط ماشین فعلیتان تمام شود، باید به طور جدی دوباره ارزیابی کنید که آیا واقعا می توانید یک ماشین دیگر بخرید یا خیر ، قطعا نمیخواهید برای عدم پرداخت وام ماشین دستگیر شوید.

یک گزینه خیلی بهتر این است منتظر بمانید تا وسیله نقلیه فعلی شما کامل پرداخت شود سپس همان پول را در یک حساب سود ده برای یک سال جمع کنید و کنار بگذارید، و بعد ماشین خود را بخرید.

 

فوت و فن خرید یک خودروی جدید + نکات کلیدی

4.418
این مطلب مفید بود ؟162
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : خرید خودرو
1 نظر به ثبت رسیده است
معین1397-07-26
خوشم اومد واقعا می دونید چرا چون به جزئیاتی بیشتر و متفاوت تر پرداخته بودید و فهمیدم که همه چیز حرف دلال و نمایشگاه دار نیست
10
وبگردی