استند آپ کمدی

استندآپ کمدی شقایق دهقان و علی مسعودی + فیلم

تاریخ انتشار : 28 شهریور 1394کد مطلب : 20716زمان مطالعه : 4 دقیقه
شقایق دهقان و علیرضا مسعودی در مرحله دوم مسابقه استندآپ کمدی به رقابت پرداختند.

استند آپ کمدی شقایق دهقان و علی مشهدی

مرحله دوم سابقه استندآپ کمدی خندوانه با حضور شقایق دهقان و علی مشهدی آغاز شد و کلی انرژی به خانه های مردم رفت.

دهقان وارد شد و ابتدا حرف هایی که بعد از راهیابی به این مرحله شنیده بود را نقل کرد و سپس گفت :بعضی از آقایون فکر می کنند خانوم ها خیلی پیچیده اند ولی واقعا اینطور نیست و منظورشون معلومه ، مثلا وقتی می گن:عزیزم میای بریم خرید، یعنی بیا بریم و این کجاش پیچیده است؟!

او در ادامه راجع به سوال هایی که فقط جنبه تزئنی دارند گفت:بعضی از این سوالات مثل من چاق شدم ؟ یا لباسم بهم میاد جزو این گروهند و خوب شما معلوم که باید بگی نه اصلا چاق نشدی یا اینکه خیلی خوبه این لباست! و این هم چیز عجیبی نیست! همینطور بعد هم عنوان کرد که دیگر دوره دو دستگی زن و مرد گذشته و همه با هم برابرند، ولی خوب واقعیت اینه که خانوم های تحصیل کرده خیلی بیشتر از آقایون هستند وگرنه به جز این فرقی ندارند، البته یکی از تفاوت ها در فهمیدن جزییاتِ یک برخورد است،که تو هرچی توضیح بدی منظور فلانی از اون جمله این بود ،بازهم تو گوششون فرو نمی رود.

شقایق دهقان و علی مشهدی

فرق عجیب خانوم ها با آقایان

دهقان در ادامه با ذکر مثال های جالبی ، تفاوت های دیگر خانوم ها و آقایان رو توضیح داد،از جمله توانایی تشخیص رنگ،به این جا که رسید برای اثبات کمبود آقایان در این زمینه از جوان رنگ دو پیراهنی که همراه داشت را پرسید که نتیجه کرم و کرم پررنگ شد، اما وقتی از زن برادرش پرسید فهمیدند که جواب درست، خردلی و بژ بوده است، دهقان هم در این مورد گفت که به خاطر همین است که همه تیم های معروف دنیا به سه رنگ آبی، قرمز و زرد هستند.

او همچنین به تمایز های دیگر مثل یک قابلیت داشتن آن ها و شباهتی که با مبل هنگام دیدن فوتبال پیدا می کنند اشاره کرد و در آخر گفت:اگر اداره همه جارو به ما می دادند ، دیگر جنگ ایجاد نمی شد و نهایتا کشور ها مدتی با هم قهر می کردند یا به کشوری دیگر می رفتند و پشت سر محلی دیگر غیبت می کردند! من هم امیدوارم که روزی برسد تا همه مردای زندگیمون برای خودشون یه پا خانوم بشن! 

کتک خوردن های یک نویسنده از پدرش

پس از پخش واکنش ها ی مسعودی به دهقان، خود او در حالی که پیژامه به پا داشت و پشت پارچه ای با همان طرح مخفی شده بود وارد شد و برای لحظاتی با لهجه مشهدی از خاطره یکی بودن پارچه شلوار ، سفره، چادر رنگی و ... در خانواده ها یاد کرد و بعد به سراغ خاطره تعلیم رانندگی با پدرش رفت و گفت:برای این اتفاق تا 40 کیلو متری شهر رفتیم، ولی روز اول پدرم حدود 4 ساعت مدام می گفت اول آینه، بعد کلاج بعد یک ، بعد دو ، این گذشت به روز دوم رسید و این دفعه نزدیک همان 4 ساعت من پشت فرمان بودم ولی به دستور پدر جان فقط صدای استارات و دنده و ... را به صورت فرضی در می آوردم.

تا اینکه گذشت و فردای آن روز به اصرار مادرم، پیکان کذایی را اینبار در 50 کیلومتری راندم و بابام بازهم من را زد و گفت که تو رانندگی بلد بودی، چرا نگفتی؟!

خلاصه ماجرای این هنرمند ادامه پیدا کرد تا اینکه یکبار دعوای شدیدتری بین آن دو صورت گرفت ،و علی آقا از ترسش بعد از رفتن پدرش به سمت باغی برای آوردن چماق ،پایش را روی گاز می گذارد و الفرار، ولی مدتی بعد متوجه می شود که گله ای سگ دنبال پدرش هستند، برای همین تصمیم می گیرد دور بزند تا او را نجات دهد، ولی یکدفعه فرمان از جایش در می آید و او در نهایتِ این اتفاق طی کَل کَل با پدرش و پرتاب فرمان به داخل دره پابه فرار می گذارد و به خانه می رود، بی خبر از اینکه پدرش ناچار شده پیکان معروف را تا خانه هل دهد.

اجرای مشهدی هم با کلی انرژی به پایان رسید و بعد از پخش تصاویر شقایق دهقان، در حالِ نگاه کردن به کار این هنرمند، سرود ایران ایران ، به رهبری علی مسعودی و امیر کربلایی زاده خوانده شد و جوان در انتها خاطرنشان کرد:"همه این تلاش ها برای این است که نسلی که قرار است بعد از ما مسئولیت ها و پست ها را به عهده بگیرند، با حال خوب این کار را بکنند"، بعد هم برنامه با دعا های خیر دهقان، مشهدی و کربلایی زاده به پایان رسید. 

در اولین ساعات پخش برنامه مسعوی 527775 رأی و دهقان 250999 به دست آوردند. مردم تا سه روز آینده فرصت دارند رأی خود را درمورد حضور این دو کمدین در مسابقه "خندوانه برتر" اعلام کنند.

استند آپ کمدی ، استندآپ کمدی شقایق دهقان و علی مسعودی

529
این مطلب مفید بود ؟290
برگرفته از جام جم سیما , آپارات - / ک
وبگردی