درمان خط اخم
خط اخم بین ابرو ها به علت آفتاب و استرس و ژن به وجود بیاید ولی می توان با مرطوب نگاه داشتن پوست و ماساژ های منظم و ماسک های خانگی، آن را درمان کرد.

راه و روش های ساده و طبیعی برای از بین بردن و درمان خط اخم ابرو و پیشانی

این اتفاق برای همه ما پیش می آید ؛ نگاهی سریع به آینه می اندازید تا موها یا آرایش خود را چک کنید، و چین و چروک و خطوطی را می بینید که تازه شکل گرفتند.شاید یکی از این زشت ترین چروک های عمودی است که بین ابروهای شما قرار دارد این خائن های کوچک اغلب به صورت خطوط خفیف یا خطوط عمیق وجود دارند. یکی از انواع خاصی از این خط اخم خیلی بد، 11 نام دارد چرا؟ چون این دو خط خفیف عمودی بین ابروها وجود دارد و شباهتی با عدد یازده دارد.

مهم نیست که چه نامی را به آنها بدهیم، همه یک جور فکر می کنیم:این خطوط اخم از کجا آمده اند و مهمتر از همه، بهترین راه برای خلاص شدن از آنها چیست؟ در این بخش از سلامت پوست و مو در نمناک مطالبی برای پاسخ دادن به هر دو این سؤالات و چیزهای بیشتر وجود دارد ولی ابتدا شروع می کنیم تا عللش را توضیح دهیم و پس از آن، به خوبی درمورد چگونگی از بین بردنشان صحبت خواهیم کرد.

frown lines

خطوط اخم چه عللی دارند؟

سن:

علت شماره یک خطوط اخم، همانطور که پیرتر میشوید، پوست شما انعطاف پذیری اش را از دست می دهد و این بدان معنی است که پوست شما سخت تر می تواند تا به وضعیت اصلی خود بازگردد در نتیجه، خطوط و چین و چروک بیشتری احتمال دارد که باقی بمانند. 

ژن ها:

یکی دیگر از علل رایج خطوط اخم، DNA است ، ژنتیک نقش مهمی در نوع پوست شما ایفا می کند.برخی از انواع پوست ها زودتر چروک می شوند و انعطاف خود را از دست می دهند، در حالی که بعضی دیگر انعطاف پذیرتر هستند و برای مدت طولانی در برابر چین و چروک مقاومت می کنند.

Eyebrow wrinkles

انجام مکرر شکل هایی با صورت:

یک فکر قدیمی می گوید که خطوط اخم ناشی از نگرانی است در حقیقت، خطوط اخم ناشی از ایجاد مکرر اخم است و این می تواند شامل تنگ کردن چشم، لبخند و حتی خندیدن باشد.هر صورتی منحصر به فرد است، بنابراین چین و چروک های مختلف در افراد به صورت مختلفی شکل می گیرند.

نور خورشید:

همه ما می دانیم که خورشید می تواند به پوست آسیب برساند. اما خسارات خورشید را می شناسید اشعه مضر ماوراء بنفش خورشید کلاژن و الاستین را تجزیه می کند، دو پروتئین مهم که پوست شما را جوان و زیبا نگه می دارد. بدون این پروتئین های حیاتی، ایجاد چین و چروک ها سریع انجام می شود.

خط اخم پیشانی

استرس و فشار:

استرس برای سلامتی شما هرگز خوب نیست، و می تواند برای پوست شما نیز بد باشد. در معرض استرس بودن زیاد می تواند به طور مرتب صورت شما را خراب کند. و همانطور که قبلا ذکر شد، این بروز احساسات مکرر با صورت اغلب منجر به خطوط و چین و چروک می شود. اگر این به اندازه کافی بد نیست، استرس همچنین می تواند منجر به شکستگی و تحریک پوست شود. 

سیگار کشیدن:

می دانیم که این خبر جدیدی نیست اما اگر نشنیدید، سیگار کشیدن برای پوست شما بد است ؛ سیگار کشیدن می تواند باعث ایجاد انواع چین و چروک های پوستی، از جمله خطوط اخم شود.

چین وسط ابرو

توصیه هایی کلی برای رفع و درمان خط اخم

چگونه می توان خطوط اخم را از بین برد؟ بری رفع خط اخم بین دو ابرو چه باید کرد؟ در بخش سلامت نمناک 14 روش فوق العاده ساده برای ناپدید خطوط اخم به شما معرفی خواهیم کرد.

1) غذاهای سالم و نوشیدن مقدار زیادی آب

رژیم غذایی سالم و نوشیدن مقدار زیادی آب نه تنها مفید برای شکل بدن خوب است، بلکه راهی ایده آل برای صاف و زیبا نگه داشتت پوست هم است. چین و چروک، مانند خطوط اخم، به راحتی زمانی که شما به خوبی هیدراته نیستید تشکیل می شوند. 

2) زیاد خوابیدن:

استراحت کافی به ذهن، بدن و پوست شما اجازه می دهد تا شارژ شود. حتما حداقل شش ساعت در شب بخپابید. اگر می توانید هفت یا هشت را هدف بگیرید!

رفع خط اخم ابرو

3) تعویض پارچه ها به نرمی:

چرخیدن و تکان خوردن در خواب باعث ایجاد اصطکاک بر روی پوست شما می شود. این اصطکاک می تواند پوست شما را خشک کند و به آن آسیب برساند و در نهایت منجر به چین و چروک می شود. پارچه های نرم تر، مانند ساتن، باعث اصطکاک کمتری می شوند و زیرا برای پوست شما ملایم تر هستند. 

4) به پشت بخوابید:

خوابیدن به پشت یک راه آسان برای به حداقل رساندن خطوط اخم و چین و چروک صورت است.اگر شما به طرفین می خوابید، انجام این کار برایتان دشوار خواهد شد اما زمانی که به این مدل عادت کنید، به نظر می رسد تفاوت های قابل توجهی در پوست شما ایجاد می شود و حتی در صبح پوستتان درخشان تر می شود. 

5) مرطوب کردن، مرطوب کردن، مرطوب کردن:

همه ما می دانیم چقدر مهم است پوست ما مرطوب باشد. حتی هنگامی که بحث مبارزه با خطوط اخم پیش می آید، مهم تر هم می شود ، در روز حداقل سه مرتبه از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید.

مرطوب کردن پوست

6) استفاده از کرم ضد آفتاب:

همیشه قبل از خروج از خانه، کرم ضد آفتاب بزنید حتی اگر به نظر یک روز بارانی باشد، اما اشعه ماوراء بنفش خورشید قدرتمند می تواند به طور جدی به پوست شما آسیب برساند.برای کمک به جلوگیری از شکل گیری خطوط اخم و چروک جدید، حداقل یکبار در روز از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. 

7) ماساژ صورت:

ماساژ صورت راهی ایده آل برای آرامش بخشی و خلاص شدن از خطوط اخم در یک زمان است. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که انگشتان دست خود را روی پیشانی قرار دهید و آنها را با حرکات حلقه ای روی صورت بمالید.

این کار پوست اطراف چشمان و پیشانی را تکان می دهد، و کمک می کند آنها قوی تر شوند اما فقط یک نقطه را ماساژ ندهید، انگشت های سبابه خود را به نقطه های مختلف در پیشانی خود حرکت دهید ؛ شما همچنین می توانید ماساژ نیشگونی را امتحان کنید به این روش که با انگشتان شست و انگشتان اشاره خود بین ابروهایتان را نیشگون بگیرید، پوست خود را از صورت خود بکشید و 10 ثانیه نگه دارید این کار را در طول ابروها تکرار کنید.

ماساژ صورت 

8) چشمانتان را معاینه کنید:

تنگ کردن چشم ها می تواند یک علت عمده برای خطوط اخم و چروک چشم باشد زیرا باعث می شود که پوست در اطراف چشم شما به هم نزدیک شود پس بهتر است چشمانتان را معاینه کنید. 

9) استفاده از عینک آفتابی :

راه دیگری برای پیشگیری و درمان خطوط اخم استفاده از عینک آفتابی است ؛ این نیز یک راه عالی برای بهتر شدن ظاهر افراد است.عینک آفتابی از برخورد اشعه ایکس به پوست اطراف چشم های شما جلوگیری می کند.

از بین بردن خط اخم

10) لایه بردار:

یک بار یا دو بار در هفته ایتفاده از اسکراب و لایه بردارپوست مفید است. لایه برداری، سلول های مرده را از سطح پوست شما پاک می کند. اینکار اجازه می دهد که پوستی سالمتر و قویتر داشته باشید. و پوست سالمتر و نرمتر، خطوط اخم و چروک را کم میکند. 

11) مصرف مولتی ویتامین:

خوردن مولتی ویتامین با کیفیت بالا به از بین بردن خطوط اخم و چروک ها کمک می کند. سعی کنید مولتی ویتامین هایی با اسیدهای چرب امگا 3 پیدا کنید. این اسیدهای چرب پوست شما را هیدراته و توپر نگه می دارد، که کمک می کند خطوط اخم را از بین ببرید.

درمان خط اخم با طب سنتی

12) با پوست خود مهربان باشید:

هر زمان که صورتتان را لمس می کنید آرام این کار را انجام دهید این امر برای استفاده از لوسیون ها و سرم ها و برای شستشو و خشک کردن صورت نیز به کار می رود.اسکراب پوست نیز به شدت می تواند آسیب برساند و پوست شما را از بین ببرد، که در نهایت منجر به خطوط اخم و چروک های مزاحم می شود. 

13) ترک سیگار:

این کار ممکن است برای همه نباشد، اما اگر شما سیگاری هستید، سعی کنید زود ترکش کنید.سیگار کشیدن دلیل اصلی چین و چروک ها و خطوط اخم است. می دانیم که سخت است، اما همه چیز را می توانید متوقفش کنید. 

14) خودتان را درمان کنید!:

در نهایت، یک راه عالی برای صاف کردن خطوط اخم است. خودتان را درمان کنید، شما می توانید این کار را بسیار عالی انجام دهید قطعا شما سزاوارش هستید.

در حالی که خطهای صورت اصلا بامزه نیستند، هیچ دلیلی برای ناراحت شدن وجود ندارد ، از کرم های درمانی چین و چروک شبانه استفاده کنید تا در صبح هم پوستی درخشان و پر زرق و برق داشته باشید.

کرم شب

درمان های خانگی برای رفع خط اخم ؛ از ماسک های گیاهی تا روش های طب سنتی

راه های ساده برای خلاص شدن از خطوط اخم در منزل :

ژله:

تقریبا در هر خانه ای یافت می شود، ژله می تواند از طریق آبرسانی پوست از خطوط اخم جلوگیری کند ؛ کمی از ژله را بر روی پیشانی و بین ابروهای خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید، با حرکات دایره ای به مدت 5 دقیقه ، می توانید تفاوت را در چند هفته ببینید با این حال، این دارو برای پوستی که مبتلا به آکنه نیست توصیه می شود، زیرا ژله می تواند تولید سلول های آکنه را افزایش دهد. 

ماسک سفیده تخم مرغ:

کلاژن و پروتئین موجود در تخم مرغ می تواند باعث سفتی پوست و کاهش خطوط چین و چروک شود. سفیده را از یک تخم مرغ جدا کنید و لایه ای را روی پیشانی خود قرار دهید و پس از 10 خشک می شود و می توانید آن را با آب ولرم شستشو دهید. هر روز این کار را تکرار کنید تا نتایج سریعتری به دست آورید.

ماسک تخم مرغ

روغن نارگیل:

روغن نارگیل حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به مرطوب کردن پوست کمک می کند و آن را سالم و درخشان نگه می دارد ؛ همچنین پوست را در از بین بردن رادیکال های آزاد کمک می کند و بنابراین پوست را روشن تر می کند.

کمی روغن نارگیل را روی پیشانی خود قرار دهید و آن را به آرامی مالش دهید تا به پوست شما جذب شود این کار را هر روز قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید و در عرض چند هفته می توانید یک تفاوت بزرگ را ببینید. 

دستور تهیه ماسک صورت مخصوص رفع خط اخم بین دو ابرو :

  • ویتامین های C و E را می توان در میوه های مرکبات و لیمو پیدا کرد که به حفظ نرمی پوست کمک می کند.شما می توانید به طور مستقیم از مرکبات، مانند لیمو و نارنجی در پیشانی و بین ابروهای خود استفاده کنید و پس از خشک شدن آن را شستشو دهید.
  • راه دیگر این است که ماسکی را با مخلوط کردن 1/4 فنجان پالپ پرتقال با آرد برنج تهیه کنید و آن را بر روی پیشانی خود قرار دهید. پس از 25 دقیقه، صورتتان را با آب گرم بشویید. این روش را دو بار در هفته تکرار کنید.

ماسک خط اخم

آلوئه ورا :

  • مواد موجود در آلوئه ورا می توانند پوست را بازسازی و بهبود ببخشد، در نتیجه پوست را صاف و هیدراته نگه می دارد. قبل از رفتن به رختخواب و قبل از شستن صورت خود، صبح زود، کمی آلوئه ورا در پیشانی خود ماساژ دهید. اجازه دهید به مدت 15 دقیقه بماند تا خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشورید. هر روز این کار را برای از بین بردن چین و چروک و خطوط اخم خود تکرار کنید.

درمان قطعی خط اخم با 20 روش طبیعی و طب سنتی + ماسک

4.4399
این مطلب مفید بود ؟34950
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی