سه تار زدن
اگر تا به حال کاری برای خوشحالی خودت انجام ندادی، داستان این هنرجوی موسیقی میتونه برات راهگشا باشه.

بخش گمشده و زیبای زندگی من، سه تار

انگار چیزی تو وجودم گم شده بود که پیداش نمی کردم. چقدر کار و مشغله روزمره ؟! آیا هنر یا سرگرمی ای داشتم که لحظاتی رو از روز بتونم از دنیای پر تنش و مدرن امروزی دور بشم؟ اینها سئوالاتی بودند که مدام در ذهنم پرسه می زدند.

مطمئن بودم  چیزی توی برنامه ی روزانه ی زندگیم کم بود. اما چی؟  چه چیزی میتونست بهم آرامش ذهنی و روحی بده و بتونم ساعاتی از روز رو باهاش سرگرم باشم، کاری که  نتیجه ی دلنشین هم داشته باشه. خیلی فکر کردم  به یک مهارت جدید؟ هنر جدید؟ یا شاید یک دانش جدید؟ چقدر یادگیری یک مهارت یا دانش جدید میتونست این حس و بهم بده؟ اولین چیزی که به ذهنم خطور کرد یادگیری یک زبان جدید بود، سریع و با هیجان زیاد یک آموزشگاه زبان رو پیدا کردم، مصاحبه دادم و با ذوق زیاد کتابها رو خریدم و شروع کردم.

از اینکه روز به روز بهتر میتونستم با یک زبان غیر مادری صحبت کنم، لذت می بردم ولی باز چیزی درون ذهنم بهم می گفت که "باید دنبال چیز دیگه ای بگردم". با خودم گفتم، کارهای هنری چطور؟ "نقاشی ، عکاسی یا موسیقی!؟"

یک روز تعطیل در حال پرسه زدن در کانال های مجازی اینترنتی بودم که با دیدن یکی از کلیپ های اجرای استاد حسین علیزاده بشدت به وجد آمدم. انگار ازاعماق وجودشون و با عشق می نواختن. آنچنان  محو شیوه ی سه تار نوازی استاد شدم که ناگهان ریشه های یک آرزوی قدیمی در وجودم زنده شد.

از بچگی به نواختن ساز سه تار علاقه داشتم ولی هیچ وقت فرصت فراگیری نداشتم. از اینجا بود که داستان عاشقی من آغاز شد، اینکه در خلوت خودم سه تار بزنم و همراهش شعری و زمزمه کنم. حالا چطور سه تار تهیه کنم؟ کدام استاد سه تار خوبه؟ در کلاسهای کدام آموزشگاه شرکت کنم؟ با توجه به شرایط متغیر و شلوغ کاری،  کلاس حضوری گزینه ی خوبی برای من هست؟ چطور برنامه ام رو با کلاسها جور کنم؟ برای رسیدن به پاسخ این سئوالات شروع کردم به سرچ کردن در گوگل. آموزش سه تار رو سرچ کردم ، گزینه های زیادی روبروم بود، آموزش آنلاین ، آموزش خصوصی ، آموزشگاه حضوری ،  یا ویدئوهای آموزش آفلاین  .  کدام برای من و شرایط زندگیم مناسب تر بود؟

آموزش آنلاین موسیقی

برای من که شاغل بودم انعطاف پذیری زمان کلاسها خیلی اهمیت داشت و از آنجایی که قبلا  تجربه ی خوبی از آموزش آنلاین در بسترهایی ارتباطی رایج  نداشتم، کیفیت برقراری تصویر و صدا در کلاس از اولویت های انتخاب ام بود.

بالاخره با گرفتن یک مشاوره تخصصی و گرفتن پاسخ  سئوالاتم درباره برگزاری  کلاسها به این نتیجه رسیدم که بهترین گزینه برای من آموزش آنلاین موسیقی هست. از آنجایی که همیشه جوینده یابنده است یک آموزشگاه موسیقی آنلاین مجرب پیدا کردم که سابقه ی خوب داشت و پیشرفت در آموزش و نظرم درمورد استاد و روال کلاسها براش مهم بود.

این جا بود که تصمیمم رو گرفتم  و داخل سایت ثبت نام کردم. بسادگی تنها با داشتن اینترنت بدون نصب هیچگونه برنامه ی اضافی ای در منزل تونستم با استاد مجرب و خوش اخلاق، کلاسها رو با کیفیت تصویر عالی و امکاناتی جذاب داشته باشم.

حتی تونستم با مشاوره و کارشناسی استاد از سردرگمی در بازار برای خرید ساز نجات پیدا کنم و سه تار خوب تهیه کنم. حالا موسیقی یعنی مجموعه ی هنر و مهارت و دانش، قسمت زیبای زندگی من است. سخن گفتن با زبان جهانی موسیقی در کمتر از 6 ماه برایم بسیار لذت بخش است.

 به جرات میتونم این تجربه مفید خود با وب نوازان را با دوستانم به اشتراک بگذارم. اگر شما هم به سازی علاقمند هستید حتما سری به سایت آموزشگاه بزنید و ثبت نام کنید تا با شما تماس بگیرند.

تنها با یک کلیک کلاس آموزش سه تار را در منزل تجربه کن

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی