لاغری
رژیم غذایی با آب میوه و آب سبزیجات برای رفع سموم بدن بسیار مناسب است که اکثر متخصصان تغذیه این راه را برای لاغری و سم زدایی بدن معرفی و توصیه می کند.

آب میوه های مفید برای لاغری و سم زدایی بدن را بشناسید

رژیم با آب میوه یکی از محبوب ترین رژیم های سرتاسر جهان می باشد که سایز شما را به حداقل خواهد رساند آب میوه یا آب سبزیجات یک جایگزین خوب و بهتری برای رژیم است که شما با استفاده از آب میوه و آب سبزیجات در طی چند هفته کاهش وزن چشمگیری خواهید داشت.در این مطلب می خواهیم شما را با 10 آبمیوه مفید برای لاغری و سم زدایی بدن آشنا کنیم.

آشنایی با آب میوه های مفید برای لاغری و سم زدایی بدن

آب گوجه فرنگی و رازیانه یکی از آبمیوه های طبیعی برای هضم بهتر مواد غذایی و کاهش نفخ روده ها است. برای تهیه این آبمیوه باید سه عدد گوجه فرنگی رسیده، یک عدد غده انتهای گیاه رازیانه و نصف لیموترش را در مخلوط کن بریزید تا مایع یکدستی به دست بیاید و از نوشیدن آن لذت ببرید.
لیموترش، تربچه، آووکادو و هویج...... با مصرف بیشتر بعضی از موادغذایی می توانید با سرعت بیشتری وزنتان را کاهش دهید، کبد را پاکسازی نمایید و کمتر خسته شوید. در ادامه آبمیوه های سالمی را به این منظور به شما معرفی می کنیم تا در اولین فرصت در منوی روزانه خود بگنجانید.

1- مخلوط آب هویج، آب سیب و آب لیمو
مواد لازم برای دو وعده:چهار عدد سیب، چهار عدد هویج و یک عدد لیموترش
فواید:این آبمیوه دوست کبد و کلیه هاست. هویج یک گیاه ریشه ای مقوی، دارای مواد معدنی، تصفیه کننده خون و ادرارآور است. فیبر زیاد موجود در آن برای روده ها مفید است و با آنکه کالری بسیار کمی دارد ولی به شما احساس سیری می دهد به همین دلایل از لاغرکننده ها و سم زداهای قوی به شمار می رود.

2- آب لیموترش و زنجبیل
مواد لازم برای یک وعده :یک چهارم لیتر آب، یک سانتی متر زنجبیل تازه و یک چهارم لیموترش
نحوه آماده سازی:تکه های زنجبیل تازه را در فنجان قرار داده و آبجوش روی آن بریزید و سپس آب لیموترش را اضافه نماید. بین سه تا پنج دقیقه بگذارید دم بکشد و سپس به هم بزنید و میل کنید.
فواید:زنجبیل غنی از آنتی اکسیدان است و دارای خواص ضدالتهابی نیز هست. همچنین حاوی مواد فعالی است که برروی معده تاثیر گذاشته و هضم را آسان می کند. به علاوه باعث چربی سوزی و مبارزه با تشکیل لایه چربی روی پوست می شود. زنجبیل باعث پاکسازی دستگاه گوارش نیز می شود.

3- آب چغندر قرمز و مرکبات
مقدار لازم برای یک وعده در روز:دو عدد چغندر قرمز، شش تا هشت عدد برگ چغندرقرمز، یک عدد گریپ فروت و دو عدد پرتقال
فواید:به طور کلی مرکبات غنی از ویتامین C، پتاسیم، منیزیم، کلسیم، فسفر و فیبر هستند و برای پیشگیری و مبارزه با عفونت مفید هستند.

4- آب هویج و خیار
مواد لازم برای دو وعده:هشت عدد هویج، دو عدد خیار، چهار عدد سیب، یک عدد لیموترش، یک برش پنج سانتی متری زنجبیل تازه و چند شاخه نعنا
فواید:خیار به خاطر کالری بسیار کم، برای لاغری بسیار مفید است، به دلیل دارا بودن 95 درصد آب، باعث رفع تشنگی و آبرسانی به بدن برای فعالیت های زیستی می شود. پوست خیار دارای مواد مغذی بسیاری است، آنزیم پپسین که برای بهبود هضم پروتئین در معده مفید است. پروتئین پروکسیداز که باعث کاهش قند خون می شود، آنتی اکسیدان ها، بتاکاروتن و ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B6، ویتامین K.

 


لاغری و سم زدایی بدن

آب هویج و خیار یکی ازآب میوه های مفید برای لاغری و سم زدایی بدن

5- کوکتل آناناس 

مواد لازم برای یک وعده:یک نصفه آناناس ،یک عدد فلفل دلمه ای زرد، یک عدد لیموترش و یک برش دو و نیم سانتی متری زنجبیل تازه

فواید:آناناس ادرارآور است که برای دفع سموم بدن و جلوگیری از احتباس آب کمک می کند. آناناس تازه دارای آنزیم بروملاین است که برای بهبود هضم پروتئین در معده، گردش خون و مبارزه با بیماری های قلبی عروقی مفید است. آناناس حاوی مقدار زیادی ویتامین A، ویتامین B، ویتامین C و ویتامین E می باشد.

6- آب سیب، کیوی و لیموترش 

مواد لازم برای دو وعده:دو عدد سیب سبز، چهار عدد کیوی و یک چهارم لیموترش

طرز تهیه:سیب ها را خرد کنید، کیوی ها را نصف کنید و پوست آنها را جدا کنید، پوست لیمو را جدا کرده و خرد کنید. همه میوه ها را در مخلوط کن بریزید تا مایع یکدستی به دست آید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

فواید:این آبمیوه غنی از ویتامین C است و باعث بهبود فعالیت های زیستی بدن می شود. به خاطر فیبر بالایی که در آن وجود دارد باعث عملکرد بهتر روده ها و دفع راحت تر مواد زاید بدن و داشتن حال بهتر می شود.

7- آب توت فرنگی، تمشک و کیوی 

مواد لازم برای دو وعده:حدود 100 گرم توت فرنگی، چهار عدد کیوی، پنج سانتی متر زردچوبه تازه، حدود 250 گرم تمشک و دو سانتی متر زنجبیل تازه.

طرز تهیه:برگ های توت فرنگی ها را جدا کرده، کیوی ها را نصف کنید و پوست آنها را جدا کنید. پوست زردچوبه تازه و زنجبیل را جدا کرده و خرد کنید. همه مواد را در مخلوط کن بریزید تا مایع یکدستی به دست آید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

لاغری و سم زدایی بدن
 آب گوجه فرنگی و رازیانه یکی ازآب میوه های مفید برای لاغری و سم زدایی بدن

 

8- آب گوجه فرنگی، آووکادو و سیر
مواد لازم برای دو وعده:دو عدد گوجه فرنگی رسیده، یک حبه سیر، نصف لیموترش و یک عدد آووکادو
طرز تهیه:گوجه ها را خرد کنید، پوست حبه سیر و لیموترش را جدا کنید. پوست و هسته آووکادو را جدا کنید. همه مواد را به همراه آب در مخلوط کن بریزید تا مایع یکدستی به دست آید و از نوشیدن آن لذت ببرید.
فواید:آووکادو دارای فیبر طبیعی است که خیلی سریع احساس سیری به شما می دهد. همچنین دارای اسیداولییک است که یک ماده چرب است و در مغز احساس سیری را فعال می کند.


9- آب گوجه فرنگی و رازیانه
مواد لازم برای دو وعده:سه عدد گوجه فرنگی رسیده، یک عدد غده انتهای گیاه رازیانه و نصف لیموترش
گوجه ها را خرد کنید، برگه های رازیانه را از هم جدا کنید، همه مواد را در مخلوط کن بریزید تا مایع یکدستی به دست آید و از نوشیدن آن لذت ببرید.
فواید:این آبمیوه هضم کننده، ادرارآور و همچنین برای مبارزه با نفخ روده ها مفید است.

10- آب هویج، اسفناج، تربچه سیاه، کرفس و سیر
مواد لازم:پنج عدد هویج، یک عدد تربچه سیاه، یک ساقه کرفس، حدود دویست گرم برگ اسفناج، یک حبه سیر و نصف یک عدد لیموترش
طرز تهیه:پوست هویج، تربچه سیاه و سیر را جدا کرده و سپس خرد کنید، برگه های اسفناج و کرفس را نیز از هم جدا کنید، همه مواد را مخلوط کن بریزید و تا مایع یکدستی به دست آید و از نوشیدن آن لذت ببرید.
فواید:تربچه سیاه دارای خواص کمک به هضم و غنی از ویتامین B9 و پتاسیم می باشد. در بهبود سیستم ایمنی بدن، سیستم اعصاب و سیستم گوارش بسیار مفید است.
توجه:در مصرف آبمیوه ها هیچگاه زیاده روی نکنید و همواره در رژیم غذایی تان تعادل و تنوع را رعایت کنید.

کاهش وزن با 2 آبمیوه‎ طبیعی چربی سوز

چربی سوزی و کاهش وزن با آب خیار و گوجه فرنگی

هم خیار و هم گوجه فرنگی غنی از فیبر هستند که کمک به حفظ سطح قند در بدن می‎کنند و اینکه شما حس سیری داشته باشید. این آب میوه کمک به کنترل اشتها می‎کند و شما به آسانی می‎توانید از دست چربی اضافی رهایی یابید.

چربی سوزی و کاهش وزن آب هویج و آب تره

آب تره منبع غنی از فیبر و آنتی اکسیدان‎ها است که کمک به منظم کردن حرکات روده‎ای و بهبود بخشیدن وضعیت نهایی سلامت سیستم گوارش می‎کند. زمانی که با هویج ترکیب شود ترکیب عالی برای چربی سوزی به وجود می‎آید. توصیه می‎شود که این آب میوه در صبح صرف شود تا بهترین نتایج به دست آیند.

لاغری و سم زدایی بدن با چند نوشیدنی مفید!

4.614
این مطلب مفید بود ؟131
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سیمرغ / تیک / ف
وبگردی