جوانسازی پوست
روش های بسیای برای جوانسازی پوست است که پلکسر از بهترین روش های درمانی برای جوانسازی است که فواید زیادی برای پوست دارد.

 آنچه در مورد روش جوانسازی با پلکسر باید بدانید 

پلکسر پوست را گرم می کند که همین گرم کردن باعث تحریک جوان سازی سلول ها و تولید کلاژن می شود. در نتیجه نه تنها در نواحی درمان شده لیفت صورت را تجربه می کنید، بلکه می توانید شاهد درخشان شدن پوستتان نیز باشید. پالس های انرژی به لایه های عمیق تر پوست نفوذ می کنند و تولید کلاژن را به طور طبیعی به کار می اندازد. درمان پلکسر در نواحی از صورت مثل پلک بالا و پلک پایین، لیفت ابرو ها، چین و چروک های اطراف دهان، گونه ها و چروک های گردن انجام می شود. 

چرا درمانی به نام پلکسر وجود دارد؟

پلکسر می تواند جایگزینی مناسب برای پروسه های جراحی مختلف مثل اصلاح پلک پایین یا بالا، لیفت ابرو یا لیفت گردن باشد. اصلی ترین مزیت پلکسر در مقایسه با انواع جراحی های زیبایی، کم بودن زخم ها بعد از درمان می باشد.

در حقیقت پوست تان نازک تر نمی شود و در عوض ضخیم تر هم خواهد شد. پلکسر به گونه ای است که می تواند خودش بهبود پیدا کند و لیفت جذاب و اثر جوانسازی عالی را به پوست شما هدیه دهد، بدون اینکه زخمی روی آن باقی بگذارد. پلکسر اصلاح پلک بدون جراحی ، بدون بخیه و بدون زخم است. 

چگونگی پروسه و روند درمان جوانسازی پوست با پلکسر

وقتی که قبل از درمان به پزشک مراجعه می کنید، معمولا وضعیت سلامتی شما مورد بررسی قرار می گیرد و اقدامات قبل و بعد از درمان به شما توضیح داده خواهد شد. در روز درمان از شما درخواست می شود که نیم ساعت قبل از انجام کار بدون هیچ آرایشی در محل حضور پیدا کنید و سپس کرم بی حس کننده را نیم ساعت قبل به صورت شما اعمال می کنند. این پروسه برای هر قسمت از صورت حدود 15 دقیقه زمان می برد.

بعد از درمان قادر خواهید بود که قسمت های مورد نظر را خنک کنید. البته در این مورد نباید گول تبلیغات را بخورید زیرا قیمت واقعی را باید از کلینیک های معتبر بپرسید. 

آمادگی برای پلکسر 

لطفاً سی دقیقه قبل از درمان در کلینیک زیبایی حضور پیدا کنید زیرا کرم بی حس کننده 15 الی 30 دقیقه طول می کشد تا اثر کند.

این پروسه معمولاً بدون درد است و کاملاً امن می باشد . نتیجه آن دائمی است ، مگر اینکه اثرات پیری خود به خود روی صورت شما خودشان را نشان دهند . بعد از 8 هفته باید برای چکاب به پزشک مراجعه کنید. 

جوانسازی پوست

نتیجه طبیعی پلکسر 

چگونه درمان پلکسر می تواند یک نتیجه طبیعی را تضمین کند ؟ 

علت آن این است که در طول پروسه دقیقاً می توانید خودتان نظر دهید و همان چیزی را که می خواهید از پزشک درخواست کنید. می توانید تک تک مراحل را به دقت ببینید و در مورد آن نظر دهید و تعیین کنید که دوست دارید کدام قسمت ها بیشتر مورد درمان قرار بگیرد یا کدام قسمت ها دیگر نیازی به انجام کار خاصی ندارد و در نتیجه می توانند نتیجه طبیعی و دلخواه شما را تضمین کنند. 

معمولاً قبل از درمان پلکسر یک جلسه مشاوره ای را ترتیب می دهند که در آن جلسه از شما درخواست می کنند چه اقداماتی را قبل از درمان انجام دهید که معمولاً همان 30 دقیقه حضور یافتن قبل از عمل می باشد. سپس از شما درخواست می کنند تا داروهای رقیق کننده خون مثل ناپروکسن یا یبوپروفن را مصرف نکنید و همچنین در مورد سابقه های بیماری خانوادگی از شما سوال می کنند . برای ریکاوری سریع تر به شما قطره ای می دهند که باید اعمال آن را 5 روز قبل از درمان شروع کنید. 

پروسه بعد از درمان پلکسر

بعد از درمان باید هفته اول را کاملا از نور خورشید دور باشید. بعد از آن نیز نباید خودتان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.

حتماً در نواحی مورد نظر حداقل تا شش هفته ضد آفتاب بزنید. تا 48 ساعت اول قسمت های مورد درمان را مرطوب نکنید.

از لمس نواحی درمان اجتناب کنید.

هیچ گونه آرایشی را در این قسمت ها تا پوست انداختن کامل صورت انجام ندهید. 

زمان ریکاوری پلکسر

در طول هفته اول معمولاً پوست شما پوسته پوسته می شود که کاملاً مشهود است.

بعد از این که این پوسته ها ریختند، احتمالاً پوست شما در چند هفته اول قرمز خواهد بود که اجازه دارید این قرمزی ها را بپوشانید.

در موارد نادری این قرمزی ها مدت زمان بیشتری به طول می انجامد.

دوره اثربخشی

در بعضی از موارد نیاز به یک درمان اضافه تر می باشد. نتایج دائمی هستند تا اینکه اثرات پیری به طور طبیعی روی پوست شما ظاهر شود. 

قبل از درمان با پلکسر حتماً باید ملاقاتی با پزشک داشته باشید تا کیفیت درمان خود را بررسی کنید.

پلکسر پلک

امنیت پروسه پلکسر 

درمان پلکسر کاملاً امن است. استفاده صحیح از تجهیزات پلکسر هیچ گونه خطری را در پیش نخواهد داشت و می تواند از لیزر هم امن تر باشد و هیچ مشکلی در پوست شما ایجاد نمی کند. پزشکان در این زمینه چند سال است که از دستگاه های پلکسر خریداری کردند و سالم بودن آن را تضمین می کنند. در کشور هلند تقریباً سه سال است که این درمان انجام می شود و ده ها هزار فرد این کار را انجام دادند، بدون اینکه خطری آنها را تهدید کرده باشد. 

دستگاه پلکسر از پلاسمای فیوژن استفاده می کند و گازهای یونیزه شده که در هوا موجود هستند را با قوس الکتریکی کوچک و همراه با نور کم به صورت اعمال می کند . این پروسه می تواند برای نواحی درمال و اپیدرمال که مشکلات زیبایی دارند، اعمال شود.

لیفت چشم از طریق پلکسر یکی از عالی ترین نتایج این درمان است که پوست اضافی روی پلک را اصلاح می کند و ظاهر خسته صورت را از بین خواهد برد . بهتر است که این روش را جایگزین بلفاروپلاستی کنید زیرا ممکن است خطرات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. 

بلفاروپلاستی از تجهیزات الکترونیکی یا لیزر برای از بین بردن پوست اضافه کمک نمی گیرد. در نتیجه خطرات آن بیشتر است. بلفاروپلاستی یک تکنیک محرک است که در طول آن باید پلک را باز و بسته کرد و قسمت های چروک شده را صاف کرد اما این پروسه هیچ نوع برشی را در پوست شما ایجاد نمی کند و بدون خارج کردن چربی ها پلک را زیبا می سازد.

درمان آکنه و زخم

بسیاری از افراد به دلیل نا تعادلی های هورمونی در بدن خود مثل چرخه قاعدگی نامنظم، استرس های جسمی یا ذهنی و غیره دچار لکه های پوستی و آکنه می شوند. این ناتعادلی بیش از هر قسمت دیگری باعث التهاب و عفونت داخل بدن نیز می شود اما استفاده از پلکسر می تواند این واکنش ها را به طور فعال درمان کند و نتایج عالی بدون استفاده از دارو را رقم بزند. 

زخم ها نیز از طریق آکنه ها و دیگر وضعیت های پوستی مثل جراحت ها ایجاد می شوند که از طریق پلکسر قابل درمان هستند. بسته به عمق و طبیعت زخم ها معمولاً محل مورد نظر به یک تا سه جلسه درمان نیاز دارد. در جلسه مشاوره، پزشک تعیین می کند که برای نتیجه مناسب به چند جلسه درمان نیاز خواهید داشت.

پلکسر پلک

زگیل و خال

این درمان می تواند تمام انواع خال ها، زگیل ها و گوشتک را از بین ببرد؛ بدون اینکه هیچ عارضه جانبی و سختی به همراه داشته باشد. 

از بین بردن تاتو

قسمت های بی رنگ پوست و لکه های پوستی بر اثر تاتو نیز می توانند از طریق این پروسه درمان شوند، بدون اینکه از لیزر، لایه برداری های شدید و اسید استفاده شود. بعد از درمان نیز هیچگونه ناراحتی را در انجام فعالیت های روزانه احساس نخواهید کرد. هر گونه پوست اندازی نیز تا 7 روز برطرف می شود. 

در مورد عوارض جانبی می توان گفت که ممکن است لکه های بسیار ریز قهوه ای و سیاه روی صورت ظاهر شوند که شبیه به سوختگی می باشند. ورم نیز در بعضی از افراد اتفاق می افتد که معمولاً چند روز طول می کشد. ورم ها در اطراف چشم بیشتر هستند . ممکن است این نواحی قرمز و یا گرم شوند که معمولاً بعد از پروسه اتفاق می افتد و تا چند روز سوزش کمی دارد. احتمالا احساس سوزش و سوختگی در بعضی افراد ایجاد شود. پوست اندازی نیز افزایش می یابد که بسیار مهم است که باید حتما محل مورد نظر را دور از نور آفتاب، خشک و تمیز نگه دارید. 

گاهی اوقات این محل ها داغ و قرمز می گردند که اگر آن را تمیز نگه دارید، به زودی برطرف می شوند. اگر نگران عفونت هستید، می توانید به پزشک مراجعه کنید. 

بعد از درمان نیز کم کم با گذشت چند روز، عوارض جانبی کاهش پیدا می کنند. در قسمت هایی که پلاسما اسپری شده، لکه ها ناپدید می شوند و معمولاً تا دو هفته پوست شما تازه می شود و ورم ها از بین می روند.

بعد از از بین رفتن عوارض جانبی نیز باید فقط از پوست خود مراقبت کنید و آن را خشک و تمیز نگه دارید.

در صورت شدید بودن سوزش و دیگر عوارض جانبی ممکن است که پزشک به شما داروهای ضد التهاب مثل ایبوپروفن تجویز کند اما خودتان هرگز نباید سرخود این کار را انجام دهید.

کمپرس سرد نیز برای کاهش ورم مفید است.

بین هر دو درمان نیز حداقل باید 6 هفته فاصله باشد.

پاک کردن تاتو

نکته:

طبق روال باید خاطرنشان کنیم که این اطلاعات برای افزایش آگاهی شما کاربران محترم بوده است و برای انجام آن مثل انجام هر نوع روش زیبایی و درمانی دیگر باید بعد از بررسی پزشک متخصص و توسط خود متخصص انجام شود پس هرگز به افراد غیرمتخصص در این زمینه ها مراجعه نکنید.

جوانسازی با پلکسر ؛ روش انجام تا فواید و مراقبت بعد درمان

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی