خلبان

کتک کاری خلبان و کمک خلبان در پرواز مشهد بغداد !

تاریخ انتشار : 5 مرداد 1397کد مطلب : 42741زمان مطالعه : 2 دقیقه
خلبان و کمک خلبان هواپیمای عراقی پس از خروج از فرودگاه مشهد و حرکت به سمت بغداد بخاطر یک وعده غذا به جان هم افتادند.

دعوای عجیب و خطرناک خلبان و کمک خلبان عراقی

تسنیم:  دعوا و کتک کاری خلبان و کمک خلبان یک هواپیمای عراقی بر سر یک وعده غذا، مسافران را تا آستانه یک فاجعه به پیش برد. 

یک هواپیمای متعلق به شرکت هوایی عراق که از فرودگاه مشهد بلند شده بود در حالی در بغداد به زمین نشست که یکصد و پنجاه مسافر آن ممکن بود به دلیل دعوا و کتک کاری میان خلبان و کمک اش هرگز به سلامت از هواپیما خارج نشوند. 

نکته جالب در این میان این است که دعوا در حین پرواز و بر سر یک وعده غدا شکل گرفت. 

به نوشته یورونیوز، شرکت هواپیمایی عراق چهارشنبه شب پیش با انتشار بیانیه ای بدون توضیح در باره زمان وقوع این ماجرا اعلام کرد:«وزیر حمل و نقل دستور آغاز تحقیق در باره ماجرای دعوای دو خلبان مذکور حین پرواز را صادر کرده است.» 

در این بیانیه به علت و بهانه مشاجره میان خلبان و کمک اش هنگام پرواز با هواپیمایی که 157 مسافر و خدمه را حمل می کرد، اشاره ای نشده است. 

این درحالیست که کمک خلبان پرواز بغداد - مشهد در نامه ای به رئیس خود ماجرا را اینگونه توضیح داده است:«هنگام پرواز در لحظه ای مشاجره صورت گرفت که خلبان به یکی از مهماندارها اجازه نداد برای من غذا بیاورد. بهانه خلبان این بود که من جلوتر از او برای درخواست غذا اجازه نگرفته بودم.» 

کمک خلبان در این نامه می افزاید:«خلبان بعد از خوردن غذا، با عباراتی نامناسب من را مورد خطاب قرار داد و پس از آن ضمن توهین کتکم زد. این مسئله سبب شد تا یک از اعضای تیم امنیتی وارد کابین شود.» 

خلبان و کمک اش با این وجود موفق می شوند هواپیما را سالم در فرودگاه بغداد به زمین بنشانند اما به محض فرود در فرودگاه، خلبان بار دیگر کمک اش را مورد توهین و ضرب و شتم قرار می دهد. کمک خلبان درباره این وضیعت می گوید که چاره ای جز دفاع از خود نداشته است. 

شرکت هواپیمایی عراق اعلام کرده که خلبان و کمک خلبان این پرواز در حال حاضر از کار معلق شده اند و باید در انتظار مجازات های سنگینی همچون ممنوعیت پرواز تا ابد باشند.

انتهای پیام/م

ضرب و شتم خلبان و کمک خلبان به خاطر غذا

56
این مطلب مفید بود ؟60
برچسب : حوادث هوایی
وبگردی