طناز طباطبایی
در آستانه سالروز تولد طناز طباطبایی مروری برکارنامه بازیگری این بازیگر سینما و تلویزیون داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

فیلم های ماندگار طناز طباطبایی در سینما و تلویزیون

20 اردیبهشت ماه سالروز تولد طناز طباطبایی بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران می باشد. به بهانه سالروز تولد این بانوی هنرمند نگاهی به کارنامه هنری او داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

طناز طباطبایی بازیگری را از سال 80 آغاز کرد و اولین بار با بازی در یک سریال تلویزیونی به دنیای هنر معرفی شد و این راه را برای کارهای بعدی او در سینما و تلویزیون باز کرد و در سال 83 با بازی در فیلم سینمایی دیشب باباتو دیدم آیدا در سینما هم شناخته شد.

سریال های طناز طباطبایی در تلویزیون و نمایش خانگی

بازی در سریال جوانی به کارگردانی سعید سلطانی در سال 80 اولین تجربه بازیگری این بانوی هنرمند در تلویزیون بود و بعد از آن با بازی در سریال در چشم باد ساخته مسعود جعفری جوزانی جلوی دوربین رفت و بازی در نقش فرنگیس از او چهره شناخته شده تری ساخت.

طناز طباطبایی

بازی طناز طباطبایی در سریال در چشم باد

طناز طباطبایی سال 86 در سریال میوه ممنوعه به ایفای نقش پرداخت و سال 88 بازیگر سریال پرانتز باز شد و برای این سریال کاندیدای بهترین بازیگر نقش کمدی گردید.

طناز طباطبایی

طناز طباطبایی بازیگر سریال ممنوعه

سریال قلب یخی و شاهگوش دو سریال طناز طباطبایی در نمایش خانگی بودند که به کارگردانی سامان مقدم و داوود میرباقری تجربه ای متفاوت برای خانم بازیگر به حساب می آیند.

فیلم های سینمایی طناز طباطبایی

طناز طباطبایی با بازی در فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا به سینما راه یافت و در نقش طناز، نقشی فوق العاده را با رسول صدرعاملی خلق کرد.

طناز طباطبایی

طناز طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون

این بانوی بازیگر که در اولین تجربه سینمایی اش با کارگردانی نام آشنا چون رسول صدرعاملی همکاری کرده بود در تجربه های بعدی در فیلم هایی چون چهارانگشتی با سعید سهیلی ، شیرین با عباس کیارستمی ، گزارش یک جشن و نارنجی پوش با ابراهیم حاتمی کیا و داریوش مهرجویی ، هیس دخترها فریاد نمیزنند با پوران درخشنده و کارگردان های نام آشنای دیگر همکاری کرد.

طناز طباطبایی

درخشش طناز طباطبایی در هیس دخترها فریاد نمیزنند

نقطه عطف کارنامه سینمایی طناز طباطبایی مربوط به بازی او در فیلم هیس دخترها فریاد نمیزنند ساخته پوران درخشنده در 91 است که در نقش شیرین داستان اثر ماندگاری را خلق کرد.

طناز طباطبایی

طناز طباطبایی با نقشی متفاوت در ویلایی ها

یکی دیگر از بهترین نقش های طناز طباطبایی مربوط به بازی او در فیلم ویلایی ها ساخته منیر قیدی است که در نقش سیما در آن ایفای نقش کرد و برای بازی در این فیلم تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یازدهمین دوره جشن انجمن منتقدان سینمای ایران را کسب کرد.

طناز طباطبایی

بازی مورد توجه طناز طباطبایی در ویلایی ها

طلا ، روسی ، میلیونر میامی ، ویلایی ها ، اروند ، خشم و هیاهو ، مرگ ماهی ، رخ دیوانه ، آرایش غلیظ ، پنجاه قدم آخر ، ساکن طبقه وسط ، قطعه ای از سکوت ، هیس دخترها فریاد نمیزنند، پریناز ، گزارش یک جشن ، سرسپرده ، مرهم ، شیرین ، جعبه موسیقی ، شب زده و ... از جمله فیلم های سینمایی هستند که طناز طباطبایی به ایفای نقش در آن پرداخته است.

طناز طباطبایی

طناز طباطبایی با نقشی متفاوت در روسی

ماندگارترین نقش های طناز طباطبایی در سینما و تلویزیون + تصاویر

3.918
این مطلب مفید بود ؟144
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی