سرکه بالزامیک لاغری
سرکه بالزامیک موجب کند شدن مراحل هضم غذا می شود و به جلوگیری از پرخوری کمک می کند، به همین دلیل استفاده از سرکه بالزامیک برای لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب است.

معجزه سرکه بالزامیک در کاهش وزن و لاغری

سرکه بالزامیک ، سرکه ای قهوه ای رنگ است که از آب انگور تخمیر نشده بدست میاید و با طعم ترش و منحصر به فرد خود شناخته می شود. سرکه بالزامیک واقعی را ماه ها و سال ها در بشکه های بزرگ چوبی نگهداری می کنند و می تواند حتی با قیمت گرانی نیز فروخته شود. این سرکه به عنوان چاشنی محسوب می شود که در سرو سالاد و میوه ها مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر این در مزه دار کردن گوشت های بدون چربی ، مرغ و ماهی نیز تاثیر مثبتی دارد و مردم از این افزودنی کم چرب در یک رژیم سالم از لحاظ قلبی استفاده خواهند کرد.

میزان کالری سرکه بالزامیک

سرکه بالزامیک از کالری کمی برخوردار است و در اصل کالری آن به دلیل وجود قند می باشد. خبر خوب در این مورد این است که یک قاشق غذاخوری از این سرکه تنها 14 کالری دارد و می تواند جایگزین خوبی برای سس های پرکالری که هزاران کالری دارند ، باشد.

سرکه بالزامیک لاغری

مقایسه با دیگر چاشنی ها

در مقایسه با دیگر چاشنی ها که از کالری بالایی برخوردار هستند سرکه بالزامیک از کالری کمی برخوردار می باشد و عمدتا در سرو سالاد و پخت سبزیجات استفاده خواهد شد. به عنوان مثال هر یک قاشق غذاخوری از سرکه بالزامیک 14 کالری دارد در حالی که یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حاوی 119 کالری و سس های روسی ، ایتالیایی و پنیر آبی در هر قاشق 30-60 برابر ، بیشتر از سرکه بالزامیک کالری دارند.

تحقیقات انجام شده

براساس مطالعه ای که در سال 2009 منتشر شد ، مصرف سرکه می تواند به کاهش وزن ، چربی سوزی و تری گلیسرید در مردان کمک کند. افرادی که در این مطالعه کاهش وزن داشتند 15-30 هزارم لیتر برابر 1-2 قاشق غذاخوری سرکه حاوی 14-28 کالری را بصورت روزانه و به مدت 12 هفته مصرف کرده بودند و همچنین این افراد در مقایسه با افرادی که سرکه مصرف نکرده بودند چربی دور شکمی کم تری نیز داشتند.

سرکه بالزامیک چیست

کمک به کاهش وزن

به طور کلی خانواده سرکه ها با ویژگی های ضد چاقی شناخته می شوند و سرکه بالزامیک نیز ازاین قاعده مستثنی نیست. همانطور که دربالا ذکر شد ، سرکه بالزامیک حاوی ترکیبات پروبیوتیک می باشد که باعث می شود در طولانی مدت احساس سیری داشته باشید. برخلاف سایر طعم دهنده ها مانند کره و سس مایونز ، سرکه بالزامیک فاقد چربی بوده و معجزه ای در کاهش وزن محسوب می شود.

‫سرکه بالزامیک‬&lrm

از سرکه بالزامیک در رژیم خود استفاده کنید:

از این پس بجای استفاده از روغن در سالاد از سرکه بالزامیک استفاده کنید و همچنین می توان از این سرکه در موارد زیر نیز استفاده کرد :

سرکه بالزامیک در لاغری

تنها روش برای کاهش وزن:

برای کاهش وزن شما باید کسری از کالری ای که روزانه بدست آورده اید را بسوزانید. هنگامی که این کالری ها سوزانده شوند کاهش وزن آغاز خواهد شد.

با سوزاندن روزانه 500-1000 کالری در روز می توان کاهش وزن نیم تا یک کیلوگرمی داشته باشید. 

معجزه ی سرکه بالزامیک در کاهش وزن

4.459
این مطلب مفید بود ؟527
منبع : healthyeating / healthyeating / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : کاهش وزن
وبگردی