فیلم سینمایی زندانی ها
فیلم سینمایی زندانی ها ساخته مسعود ده نمکی به زودی آماده اکران میشود اما این فیلم در جشنواره فیلم فجر حضور ندارد.

فیلم سینمایی زندانی ها آماده اکران میشود

مسعود ده نمکی کارگردان سرشناسی که آثاری چون اخراجی ها ، معراجی ها و رسوایی را در کارنامه هنری اش دارد ، جدیدترین ساخته سینمایی اش را با عنوان فیلم سینمایی زندانی ها آماده اکران کرد.

مسعود ده نمکی کارگردان سینما که با سه گانه «اخراجی ها» به شهرت رسید آذرماه امسال با انتشار پستی خبر از ساخت فیلم سینمایی زندانی ها داد. حتی اگر اهل فیلم دیدن و سینما رفتن هم نباشید، قطعا نام مسعود ده نمکی به گوشتان خورده است؛ کارگردان نام آشنای سه گانه اخراجی ها که در زمان اکرانش، رکورد گیشه را جابجا کرد.

ده نمکی، روزنامه نگار، نویسنده و کارگردانی است که قلم و حوزه کاری او همیشه به سراغ سوژه های اجتماعی و دغدغه های روز جامعه رفته و در یک کلام سینمایی از جنس مردمی داشته است.

فیلم سینمایی زندانی ها در جشنواره فجر حاضر نیست

مسعود ده نمکی که پروانه ساخت «زندانی ها» را مدتی است از وزارت ارشاد دریافت کرده با توجه به آماده سازی شرایط لازم برای ساخت فیلم، امسال در جشنواره فیلم فجر حاضر نخواهد شد و تصمیم گرفته است هفتمین اثر خود را برای اکران عمومی آماده کند. او که در کارنامه هنری خود ساخت فیلم های پرفروش را به ثبت رسانده با توجه به تبحر در ساخت آثار مخاطب پسند پیش بینی می شود «زندانی ها» بتواند علاوه بر ارزش های هنری مخاطب را به خوبی با خود همراه کند.

فیلم سینمایی زندانی ها

فیلم سینمایی زندانی ها ساخته مسعود ده نمکی

فیلم سینمایی زندانی ها با موضوع اجتماعی آماده می شود و وقایع آن در تاریخ معاصر می گذرد. ده نمکی مانند دیگر آثار خود در این فیلم نیز به دنبال ارزش های فراموش شده و دغدغه های انسانی است.

پیش از این ده نمکی قصد داشت در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی فیلم «طیب خان» را بسازد که به دلیل موانعی که بر سر راه تولید فیلم ایجاد شد و فصل مناسب فیلمبرداری که از دست رفت تصمیم گرفت تولید فیلم را به سال آینده و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی موکول کند و فیلمنامه اجتماعی «زندانی ها» را برای تولید آماده کرد. به محض دریافت پروانه ساخت مراحل اجرایی فیلم انجام شده و فیلم وارد مرحله تولید می شود که با پیش بینی های صورت گرفته فیلم برای حضور در جشنواره سی و ششم فیلم فجر آماده خواهد شد.

بنابراین گزارش، مجموعه آثار مسعود ده نمکی مورد توجه مخاطب قرار گرفت و فیلم های «اخراجی ها» در برهه ای از زمان مخاطب را با سینما آشتی داد و رکورد مخاطب را در سینمای ایران جابه جا کرد. مجموع فروش شش فیلم ده نمکی در گیشه سینماها بیش از 30 میلیارد تومان است و به همین دلیل او یکی از پولسازترین کارگردانان سینمای ایران به شمار می آید.

غیبت فیلم سینمایی زندانی ها در جشنواره فیلم فجر

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از خبرگزاری فارس _ باشگاه خبرنگاران / م.ف
وبگردی