خالکوبی زنان هندی

خالکوبی زنان هندی چه معنایی داشت

کد مطلب : 70320زمان مطالعه : 2 دقیقه
در گذشته زنان باستانی هندوستان به دستور رئیس قبیله شان صورت هایشان را خالکوبی می کردند تا توسط مردان قبایل دیگر دزدید نشوند که امروزه خالکوبی صورت زنان هندی ممنوع شده است .

خالکوبی زنان هندی به چه معنا صورت می گرفت؟!

کشور هندوستان،یکی از کشورهایی سنتی و با تمدن بسیار قدیمی می باشد که شاید شما مطالبی را در مورد سنت آنها مطالعه کرده باشید.

هندوستانیان قدیم،به شکل قبیله ای با یکدیگر زندگی می کردند و همیشه سعی داشتند تا از خود و قبیله خود مراقبت کنند.

اما اینک این نوع زندگی توسط دولت هندوستان ممنوع شده است و حدودا دیگر قبایلی وجود ندارد که در جنگل های این کشور زندگی نمایند.

اما این قبایل برای اینکه دشمنان آنها،به آنها آسیب نرساند گاهی اوقات دست به برخی کارها می زدند که شاید برای شما تعجب بر انگیز باشد.

خالکوبی زن هندی

خالکوبی کردن صورت زنان هندی

برای مثال چند وقت اخیر مطلبی از بخش سرگرمی نمناک منتشر شد که در آن زنان باستانی هندوستان را که به چه علت بینی هایشان را سوراخ میکردند، مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که آنها تنها برای اینکه زیبایی خود را از دست بدهند تا توسط مردان قبایل دیگر دزدیده نشوند،دست به چنین کاری می زدند.

اما شاید تا به حال از خودتان سوال پرسیده اید که به چه علت زنان هندی قدیمی صورتشان را خالکوبی می کردند؟!شاید پاسخی به ذهن شما نرسد.جزئیات بیشتر را در ادامه این ملب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

زندگی به شکل قبیله ای

زنان باستانی هندوستان و خالکوبی صورتشان

زنان هندی باستان که در قبایل زندگی می کردند،برای آنکه توسط مردان قبایل دیگر دزدیده نشوند،مجبور به انجام برخی قوانین که توسط رئیس قبیله طرح ریزی شده بودند،می شدند.

اما آیا شما می دانید که چرا زنان هندی ، تمام صورتشان با استفاده از دستگاه خالکوبی،خالکوبی می شد؟!

علت خالکوبی کردن صورت زنان هندی

 علت خالکوبی کردن صورت زنان هندی

شاید تا کنون علت آنرا متوجه شده باشید.علت این کار زشت و ناپسند،تنها این است که توسط مردان قبایل دیگر دزدیده نمی شدند.بله درست خوانید!

آنها برای اینکه توسط مردان قبایل دیگر دزدیده نشوند،مجبور می شدند تا به نحوی زیبایی خود را از دست بدهند و از طرفی آنها نیز حق انتخاب نداشتند و زمانیکه رئیس قبیله دستور می داد آنها باید اطاعت می کردند.

دزدیده شدن زنان

خالکوبی صورت زنان هندی به علت دزدیده نشدن 

اما با این وجود این نوع قوانین تا سال 1960 ادامه داشتند که در این سال،دولت هندوستان این نوع کارها را توسط قبایل ممنوع کرد واما باز هم اکنون زنان قدیمی با چهره های تمام خالکوبی شده باز وجود دارند.

 

خالکوبی زنان هندی چه معنایی داشت

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ ز.ت
وبگردی