گوشت بوقلمون

معجزه گوشت بوقلمون در بیماری ام اس

کد مطلب : 48446زمان مطالعه : 1 دقیقه
گوشت بوقلمون به دلیل بافت ویژه ای که دارد هنگام طبخ حجم خود را از دست نمی دهد و در مقایسه با گوشت قرمز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

محافظت بدن در برابر بیماری ام اس با گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون نسبت به سایر گوشت های سفید داری ویتامین A می باشد و نیزنقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد که بویژه در فصل سرما، مصرف آن به کودکان و سالمندان توصیه می شود.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که خوردن گوشت بوقلمون برای مقاومت در برابر بیماری هایی که سیستم ایمنی بدن را تهدید می کنند مفید هستند.
 
گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون

وجود مولکولی در گوشت بوقلمون از بدن در برابر بیماری هایی نظیر ام اس محافظت می کند. طبق این تحقیقات سطح بالای اسید آمینه و تریپتوفان می تواند التهابات مغز را کاهش دهد و بوقلمون حاوی مقادیر زیادی از این مواد است. التهابات مغزی در موارد پیشرفته خود می تواند به بیماری ام اس منجر شود.

کارشناسان امیدوارند که این کشف به درمان های غذایی تازه ای برای این بیماری منجر شود. محققان در این مطالعه متوجه رابطه ای میان باکتری های زنده در روده و عملکرد سلول های مغزی شده اند. این مطالعه با تمرکز روی بیماران ام اس بیمارستان زنان بریگهام در بوستون صورت گرفته است. به گفته دکتر فرانسیسکو کوینتانا مواد غذایی دارای نوعی توانایی برای کنترل از راه دور سیستم عصبی هستند.

معجزه گوشت بوقلمون در بیماری ام اس

3.820
این مطلب مفید بود ؟155
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از رزنامه فرهیختگان -/ ر
وبگردی