فیلم ترسناک واقعی
بسیاری از فیلم های ترسناک تخیلی می باشند و در دنیای واقعی وجود ندارد اما برخی از آن ها بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده اند که این حقیقت موجب ترس بیشتر مخاطب می شود.

10 فیلم ترسناک واقعی برتر تاریخ

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی است! جمله ای که در آغاز بعضی فیلم های سینمایی می بینید و قطعا با دیدی دیگر به این فیلم ها نگاه می کنید. چیزی که بدتر از یک فیلم ترسناک است، این است که بر اساس داستان واقعی باشد ؛

دیدن فیلم هایی مثل خون آشام و سایر فیلم ها ساده است، چون در واقع دلیلی برای ترسیدن در دنیای واقعی وجود ندارد اما چیزی که سبب ترس واقعی انسان پس از دیدن فیلم می شود ، فیلم های ساخته شده بر اساس داستان واقعی است، مثل شکار و شکارچی.

گرچه خیلی ها ممکن است که با دیدن فیلم به حوادث واقعی پشت صحنه ها شک کنند، اما حقیقت در درون فیلم ها نهفته است. فیلم های دیگری نیز هستند که بر اساس زندگی واقعی اند ، اما فیلمسازان ترجیح می دهند آن را به گونه ای بسازند که متوجه این قضیه نشوید.

فیلم هایی ترسناک با داستان واقعی

10-جن گیر:

ویلیام پیتیر بلیتی در سال 1971 داستان فیلم جن گیر را نوشت که در مورد یک دختر 12 ساله به نام مرگان و دو کشیشی بود که سعی می کردند جن را از بدن دختر خارج کنند.این فیلم بعدا در سال 1973 در سینما و تئاتر به نمایش درآمد و نامزد اسکار بهترین فیلم ترسناک و جلوه های بصری در طول تاریخ شد.

این تنها فیلم ترسناک بر اساس داستان واقعی بود یا حداقل نسخه ای از یک داستان واقعی. فیلم مشابه دیگری در سال 1949 ساخته شد، که در مورد پسر جوانی در مریلند به همراه سه مرد بود ، دو کشیش و یک عضو کلیسای دانشگاه که آنها سعی کردند تا جن را از بدن پسر خارج کنند تا به زندگی عادی خود بازگردد.

فیلم ترسناک واقعی

فیلم ترسناک واقعی سینمایی جن گیر

فیلم های ترسناکی که واقعی هستند

9-آبهای آزاد :

این فیلم در سال 2003 منتشر شد، این فیلم داستان زوجی را بازگو می کند که وقتی تصادفا قایقشان آنان را در وسط اقیانوس جا گذاشت مجبور شدند در آب های آزاد دریای کارائیب که پر از کوسه بود، برای نجات جان خود شنا کنند.

این فیلم بر اساس داستان واقعی بود که در سال 1998 برای تام و الین اتفاق افتاد طوریکه این فیلم باعث شد تا مردم سالها پای خود را به اقیانوس نگذارند. این داستان تقدیر زوج جوان را نشان می دهد که جسدشان هرگز پیدا نشد.

8-وحشت در آمیتی ویل:

این فیلم در سال 1979 منتشر شد و داستان جیمز برولین و مارگارت کیدر زوج جوانی است که خانه ای را می خرند و آن خانه هدف شکار قرار می گیرد .یکی از فیلم های مستقل در زمان خودش بود، اما این روزها اینطور به نظر نمی رسد ، رایان رینالد نیز در سال 2005 قابل توجه است.

این فیلم بر اساس داستان واقعی جرج و کتی لوتز بود و خانه ای که نزدیک جزیره ای در نیویورک خریدند.تراژدی اصلی فیلم در سال 1974 اتفاق افتاد، وقتی یک مرد جوان جان 6 نفر از اعضای خانواده اش را گرفت ؛ یک سال بعد خانواده لوتز از آن خانه نقل مکان کردند.

7-ساحره ( عروسک ترسناک آنابل):

ساحره داستان زندگی اد و اورین وارن است ،که بدنبال شکار می گردند.در اوایل فیلم آنها به کمک خانواده ای می روند که حوادث تلخی را در زندگی شان تجربه کردند.در بخش دوم فیلم آنها به خانواده ای در بریتانیا کمک کردند.اد و لورین وارن تنها جست و جو گران در دنیای واقعی هستند ، که این امر از داستان واقعی در گذشته آنان نشات می گیرد.

این فیلم درباره خانواده ای است که تجربیات دراماتیکی را در خانه جدیدشان تجربه می کنند، داستان از اینجا شروع می شود که کارولین و همسرش راگر به همراه 5 دختر خود به خانه ای قدیمی در سال 1970 نقل مکان می کنند.بلافاصله پس از وارد شدنشان آنان متوجه جابه جایی اثاث منزل، باز و بسته شدن درها و صداهای عجیب و غریب می شوند و توسط ارواح نامشهود آسیب می بینند .

در این فیلم اد و لورین وارن کشف می کنند که این خانه توسط چندین ارواح احاطه شده است آنان پی به این ماجرا می برند که زنی که در سال 1800 میلادی در آن خانه می زیسته و قاتل اولین فرزندش بوده و روح آن فرزند در آن خانه است.

فیلم ساحره 2 درباره دختر خانواده هاگسون در لندن است خانواده اش شهادت دادند که او در منزلش در اگوست 1977 پدیده های غیرمعمول را مشاهده میکرد.مشهورترین آنها جانت بود یکی از 3 دختر خانواده هاگسون که مدعی بود روح مردی به نام بیل ویکنز را دیده که در آن خانه زندگی می کرده است و در اثر تومور مغزی مرده است.جانت در ذهنش با صدای بلند داستان انابلا را تصویر سازی می کند. شیطانی که روحش را تسخیر کرد آنابلا عروسکی بود که روح شیطان در آن دمیده بود که سرانجام باعث مرگ صاحبش شد.

داستان این عروسک چنانچه قبلا هم در نمناک خواندید در سال 1970اغاز شد ، زمانیکه یک پرستار آن را بعنوان هدیه تولد از مادرش دریافت کرد. او بعدا متوجه شد که عروسک مدام جایش را عوض می کند و تغییر می دهد.

اول یادداشت کمکم کن را روی عروسک می بیند ، سپس عروسک را غرق خون می بیند دوباره درخواست کمک می کند عروسک توسط یک روح هدایت میشد. آنها عروسک را به موزه شان بردند، جائیکه در آن باقی بماند ، همان زمان در روزنامه ها، کتاب ها و تلویزیون بریتانیا گزارشی از این شکار ارائه شد.

عروسک ترسناک آنابل

فیلم ترسناک واقعی عروسک آنابل

ترسناک ترین فیلم واقعی کدام است؟

6-روانی :

روانی یکی از فیلم های ترسناک کلاسیک است، که تا بحال ساخته شده و توسط آلفرد هیچکاک کارگردانی شد. داستانی که بینندگان را با حوادث غیرمترقبه اش شوکه می کند . نورمن بیتس در فیلم بر اساس همان داستان واقعی قاتل سریالی است.

گرچه این فیلم تخیلی است، اما برای من گفته های مردی بازگو شده که خودش را مقصر مرگ دو زن می داند. اما در عین حال خود را بیگناه حس می کند، چون دچار شیزوفرنی است. مشکل روانی او از آنجایی بیشتر شد که با مادرش احساس نزدیکی بیشتری کرد.

5-حریص:

حریص فیلم ترسناکی است که به شکل کمدی سیاه ساخته شد، که اشتباه بود . گاهی پرس هدایت فیلم را در ارتش ایالت متحده آمریکا به عهده داشت . در سال 1800 میلادی این فیلم ترسناک بر اساس دو داستان واقعی بود.

اولین آن دانر پارتی و دومین آلفرد پاکر بود، که نویسنده به این صورت این متن را نوشت. هر جفت آنان از زمستانی سخت در نوادا با تغذیه ی همراهانشان جان سالم به در بردند.

4-جن گیری امیلی رز:

قبل از آنکه او این فیلم را کارگردانی کند، دکتر استرنج و اسکات دریک سون فیلمی بر اساس داستان واقعی به نام جن گیر امیلی رز ساختند. فرمت این فیلم متفاوت از سایر فیلم ها بود.

این فیلم در کلیسا شکل می گیرد که در آن کشیش کاتولیک پس از جن گیری ناموفق امیلی رز تصمیم به قتل آن می گیرد. این فیلم بر اساس داستان انالیس میشل بود. او مرگ امیلی را خودکشی جلوه داد، اما خانواده اش پی به مرگ او توسط کشیش بردند.

3_هنری:تصویری از یک قاتل سریالی:

اکثر هواداران امروزه میشل راکر را در فیلم مرده متحرک می شناسند. طی سه دهه گذشته او یک قاتل سریالی به نام جان ناتان را در فیلمش به تصویر کشید، که فیلمی اختلالگر از جانب قاتل است و بیش از 600 قتل در طی 8 سال مرتکب شده است.

2-جهنم:

این فیلم در سال 2001 منتشر شد و بر اساس داستان گرافیکی آلن مور و ادی کمبل شکل گرفت. در فیلم از جهنم، که در آن جانی دپ نقش پلیس را بازی می کرد، وظیفه اش دستگیری جک ریپر قاتل بود.

اما در زندگی واقعی قاتل ناشناخته باقی ماند. ابرلین پلیسی بود که به بازجویی از جک ریپر پرداخت، تمام سکانسهای آن واقعی بودند و در نتیجه بازجویی شخصی خود ابرلین بود.

1-داهمر (دامر):

جفری داهمر یک قاتل سریالی بود که 17 مرد را از سال 1978 تا 1991 به قتل رساند و سرانجام دستگیر شد. او از اختلال روانی و شیزوفرنی رنج می برد، اما در دادگاه تشخیص داده شد که به هنگام قتل 16 مورد در سلامت کامل عقلی و روانی به سر می برده است. به همین دلیل محاکمه شد و به حبس محکوم شد.

تمامی شبکه های تلویزیونی و فیلم ها بر اساس داهمر ساخته شدند، اما فقط یکی از آنها در سال 2002 داهمر واقعی نامیده شد و داستان مردی را به تصویر می کشد که دنباله رو پدرش است و به دلیل مشکلاتی که در بچگی متحمل شده است، به جنون و دیوانگی کشیده می شود.

جفری داهمر

جفری داهمر فیلم ترسناک بر اساس واقعیت

سایر فیلم های ترسناک:

فیلم دیگر، فیلمی بود که در 13ام نوامبر 1974 در ساعت 3:15 صبح، مردی کل اعضای خانواده اش را به قتل رساند و دلیلش هم شنیدن صداهایی بود که در خانه می شنید او بعدا به 25 سال زندان محکوم شد. در سال بعد خانواده لوتر زمانیکه به خانه رفتند متوجه پدیده های نامشهود و غیرطبیعی شدند.

خانواده اسنیکرز به خانه ای جدید در سال 1980 میلادی رفتندکه به بیمارستانی در نزدیکی دانشگاه نزدیک بود چون پسرشان فیلیپ تحت درمان سرطان بود . آنها سرانجام فهمیدند خانه ای که در آن رفتند، خانه ارواح بوده است.

مادر فیلیپ می گوید او زمانیکه شروع به صحبت با ارواح می کرد ، عصبانی و خشن میشد. او تحت فرمان آن مرد بود و مادرش سرانجام فیلیپ را از خانه دور کرد. اما گزارشات نشان می دهد که هم همراه خانواده بوده و هم از آنان جدا بوده است. بعد از رفتن فیلیپ همه چیز برای خانواده اش بدتر شد.

ورونیکا:

درباره یک نوجوان اسپانیایی است که در ارتباط با شخص مرده ای که دوستش داشته بوده است. این فیلم بر مبنای داستان واقعی نوجوان اسپانیایی است، که معمای مرگش هرگز حل نشد . در سال 1992 دانش آموز دبیرستانی به نام استفانیا گاترز چند ماه بعد در بیمارستان مرد.

این دو با هم دوست بودند . ورونیکا روح دوستش استفانی را می دید و با او حرف می زد. بعد از مرگ استفانی خانواده اش به پلیس گزارش دادند که آنها متوجه اتفاقات فراطبیعی شدند ، همان چیزهایی که دخترشان نیز تجربه کرده بود. پلیس به بررسی موضوع و شنود صدا پرداخت و سرانجام آن خانه را مرموز نامید.

کشتار با اره برقی در تگزاس :

گروهی از آدمخواران را توصیف میکند که خانواده ای را به اشتباه گرفتند تا آن را به قتل برسانند . واین فیلم برمبنای زندگی شخصی اد جین قاتل بود. او در واشنگتن بزرگ شد. در اوایل سال 1900 میلادی توسط مادرش آذارو اذیت میشد .

او کم کم رابطه اش را باهرکسی که کنار مادرش بود قطع کرد و وقتیکه مادرش مرد احساس آزادی کرد. او به قصاب شناخته شد و چندین قربانی را کشت او زنانی را که به تازگی مرده و دفن شده بودند را از قبر در میاورد واز پوست بدنشان لباس زنانه میساخت و وانمود میکرد که مادرش است. او کمربند و سایر اشیای مختلف را از قسمت های بدن آنان میساخت .

شبح :

شبح داستان خانواده ای است که خانه ای را در بالای زمین بومی آمریکا خریداری میکنند. فیلم کلاسیک شبح چنانچه در نمناک اشاره شده است درسال 1982 برمبنای خانواده ی هرمن بود که مدعی بودند اثاثیه آنها جابجا میشود. خانواده هرمن آن خانه را ترک کردند، اما همچنان به همان شکل باقی ماند .

فیلم برمبنای قتل واقعی و مرموز جانت کریسمس 13ساله درسال 1950 بود رومک 3سال پرستار کریسمس بود وقتی کریسمس به پلیس کلمبیا زنگ زد تا پلیس را باخبر کند گوشی تلفن قبل از ردیابی پلیس قطع شد وقتی رومک به خانه برگشت کریسمس را غرق خون دید سپس مظنون شد که قاتل داخل خانه است چون خانه وراههای ورودی آن را به خوبی میشناخته است اول به او تجاوز شد سپس حلقه آویز شده بود .

کوسه :

داستان یک کوسه سفید است که در نیوجرسی در سال 1916 حمله میکند. و اولین قربانی او چارلز وان سانت 25ساله بود 5روز بعد ودر 45مایلی شمالی این کوسه در دریاچه شمالی قربانی دیگری گرفت.

قسمت وحشتناک داستان آنجاست که به فاصله 30مایل و10 مایل در شمال این کوسه یک مردو پسررا که درحال نجات یک پسر دیگر در رودخانه بودند را میکشد. اما پنجمین قربانی که 30دقیقه بعد مورد حمله قرار گرفت، زنده ماند. محقق جارج برگس گفت که این اولین موردی بوده که تابه حال اتفاق افتاده است .

فیلم کوسه

فیلم کوسه از فیلم های ترسناک واقعی

داستان های انواع فیلم ترسناک واقعی

دختر همسایه بغلی :

این فیلم درباره پسری است که سعی میکند همسایه اش را از دست خانواده اش نجات بدهد . قاتل سیلویا لیکنز که همان کارگر خانه بنام بنزیسکی 37ساله به عنوان بدترین مجرم درتاریخ ایالت اینوانا شناخته شده است.

لیکنز تنها 16ساله بود که درخانه اش به قتل رسید . والدینشان سیلویا و خواهرش را درخانه با کارگر منزلشان تنها گذاشتند، که او جسد سیلویا را هفته ها پنهان کرده بود. 3ماه بعد در26 اکتبر 1965 پلیس جسد سیلویا را با صدها زخم بر روی بدنش پیدا کرد.

بنزیسکی به 20سال حبس محکوم شد اما سرانجام آزاد شد بچه های دیگری که مثل سیلویا به قتل رسیده بودند. آنها 2ساله و7ساله بودند .

جعبه دیباک:

ماجرای یک خانواده است که توسط شیطانی درون جعبه دیباک شکنجه میشدند. جیمز هاکسون مدعی است از زمانیکه این جعبه رااز سایت ebay بخاطر تولد مادرش خریداری کرده بود، این مشکل برایش پیش آمد .

این جعبه نه تنها دائما به مادرش آسیب میزد ،بلکه خواهر، برادر وزن برادر جیمز هم همین مشکل را داشتند . او میخواست که از شر این جعبه خلاص شود. شاید بخواهید بدانید که دیباک چیست دیباک همان روح سرگردان است که ازشخص مرده درون جعبه رفته است .

زنده زنده خورده شده :

این فیلم درباره صاحب هتل تگزاس است که از بدن مردم برای تغذیه کروکودیل خانگیش استفاده می کرد. دراوایل سال 1900میلادی او حتی چندین سوسمار را نزدیک سالن هتل نگهداری میکرد.

بال که همان صاحب هتل است، با گارسون های مختلف خانم رابطه داشته است. 3نفر ازآنها گم میشوند. بال دوتا ازآنها را کشته بود. خیلی ها براین باورند که او برای تغذیه سوسمار های خانگیش ازآنها استفاده کرده است.

اما شواهدی در این باره یافت نشد. همین نگهداری سوسمار وتمساح کاملا نگران کننده بود. زمانیکه پلیس برای بازجویی ازاو درسال 1938 آمده بود او با گلوله به قلبش شلیک کرد .

کابوس درخیابون الم :

فیلمی که درآن یک قاتل سریالی افراد را در خواب میکشت .

این ایده از مقاله ای درلس آنجلس نشأت میگیرد که وس کراون نویسنده وکارگردان درباره پسری فیلم ساخته که پس ازآنکه توسط قاتل درخواب جان سالم به درمیبرد بسیار وحشت زده میشود کراون میگوید او به خانواده اش گفته بود میترسد ازاینکه یک شب بخوابد و کسی درشب قصد جانش را بکند او سعی میکرد که روزها بیداربماند.

زمانیکه به خواب فرو رفت والدینش فکر کردند که بحران تمام شده است.

یکدفعه نصف شب صدای جیغ شنیدند، وقتی سراغش رفتند او مرده بود ، او به هنگام خواب مرده بود و این همان ترسی است که بزرگترها آن را انکار میکنند، این خط مرکزی داستان فیلم کابوس خیابون الم بود و این داستان اززبان پسربچه برای کراون بازگو شده بود و کراون این فیلم را ازروی آن ساخت.

 

فیلم ترسناک واقعی ؛ داستان هولناک ترین فیلم های تاریخ

3.4304
این مطلب مفید بود ؟20896
منبع : screenrant / insider / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
برچسب : فیلم ترسناک
4 نظر به ثبت رسیده است
مهسا1397-06-14
به نظر من دروغه
28165
سهیل1397-08-22
دروغه. فقط برای سرگرم کردن مردم میگن این فیلم بر اساس داستان واقعی هست تا باورکنن
41165
حدیث1397-08-27
من که باور می کنم شاید اتفاق افتاده باشد
25321
بهترین پسر1397-08-28
بعضی ها بر اساس واقعیت ساخته میشه حالا درسته دقیق نمیشه از اب دربیاد ولی همچنینم دروغ نیس
2425
وبگردی