خرید دستگاه بخور
خرید دستگاه بخور را متخصصان توصیه می کنند زیرا فواید بسیاری از جمله از بین بردن خشکی هوا در زمستان و تنظیم دمای محیط و همچینین از بین بردن آلودگی هوای محیط.

دستگاه های بخور چه کاری انجام می دهند و چرا باید از آن ها استفاده کنیم ؟

دستگاه بخور آب را تبدیل به رطوبت می کند و باعث می شود که هوای داخل محیط در فصل زمستان از حالت خشکی خارج شود و مرطوب شود و همچنین به ما اجازه می دهد که اگر در مناطق بسیار خشک زندگی می کنیم ، از آن استفاده کنیم تا از خشکی هوا رنج نبریم.

بعضی از دستگاه های بخور ممکن است که ما را با مشکلات و چالش هایی مواجه کند ، دستگاه های بخور خوشبختانه راه زیادی را در این سال ها طی کردند و نگهداری از آن ها هم اکنون کار راحتی شده و آلودگی های معدنی که باعث مشکلات تنفسی در افراد می شد، از آن ها حذف شده است.

معمولاً پیشنهاد متخصصان این است که رطوبت داخل خانه در فصل زمستان باید حدود 30 تا 40 درصد باشد و هوای سرد زمستانی معمولاً رطوبت کمی دارد و اگر افراد به یک باره از محیط سرد وارد محیط گرم و خشک خانه شوند ، ممکن است با مشکلاتی مثل خشکی پوست، حمله های سینوسی و خشکی چشم ها روبرو شوند و بنابراین می توان با استفاده از دستگاه بخور مشکلات سرماخوردگی ، آلرژی یا علائم بیماری را در افراد کاهش داد و همچنین رطوبت برای جلوگیری از خونریزی بینی و از بین بردن درد سینوس ها و خشکی پوست لازم است.

اگر فردی در خانه شما است که عادت به خرخر کردن دارد ، می توانید با استفاده از دستگاه بخور صدای خر خر او را کاهش دهید چرا که این دستگاه الکتریسیته و صدا های ناخوشایند هوا را کاهش می دهد و همچنین گرمای خانه در هوای مرطوب راحت تر حفظ می شود و در نتیجه هزینه کمتری را برای لوازم گرم کننده پرداخت خواهید کرد.

دستگاه بخور علاوه بر محفاظت از سلامتی خانواده می تواند به سالم بودن و طول عمر وسائل و اسباب خانه، مبلمان، کفپوش ها و حتی تابلو های نقاشی نیز کمک کند تا در بلند مدت نیاز به تعمیرات پر هزینه نباشد.

دستگاه بخور چقدر از فضا را مرطوب می کند؟

هنگام انتخاب یک دستگاه بخور (رطوبت ساز) باید در نظر بگیرید که برای برای یک اتاق یا کل فضای خانه چقدر نیاز به رطوبت متمرکز است. یک دستگاه بخور سرد و گرم می تواند 100 متر مربع فضا را مرطوب کند.

دستگاه های بخور سرد یا گرم ابتدا آب را جوشانده و بخار آب را وارد هوای محیط می کنند. بسیاری از مدل ها می توانند تا 24 ساعت قبل از نیاز به پر کردن آب کار کنند. هنگام انتخاب دستگاه بخور (رطوبت ساز) به اینکه آن را کجای خانه و یا محل کار قرار می دهید نیز توجه کنید، اگر می خوایید تمام فضای شما مرطوب شود باید در جایی به صورت متمرکز قرار گیرد تا از منظر پراکندگی رطویت بتوانند تمام فضا را پوشش دهند.

انواع دستگاه بخور

انواع دستگاه بخور

دستگاه های بخور شامل چند نوع هستند که در اختیار افراد قرار می گیرند و در ادامه مقاله به اختصار آن ها را توضیح خواهیم داد :

رطوبت ساز التراسونیک

آب موجود در دستگاه بخور یکی از اعضای تشکیل دهنده رطوبت می باشد که نمی توان آن را از هوا حذف کرد. دستگاه بخور تا قبل از اینکه آب به زمین برسد ، آن را در هوا خارج می کند و این اتفاق باعث می شود که یک نوع تعادل در محیط منزل فرد ایجاد شود.

این نوع از دستگاه های بخور معمولاً بدون صدا کار می کنند و می توان برای رطوبت های سرد و یا گرم از آن ها استفاده کرد. آب در دمای 176 درجه قبل از رطوبت گرم می شود و با دمای 104 درجه از سر دستگاه بخور خروج می شود.

می توانید از قسمت رطوبت سرد این دستگاه استفاده کنید که معنای آن مشخص است. در این حالت دستگاه هیچ خاصیت گرم کننده ای نخواهد داشت و دما را بین 50 تا 80 درجه نگه می دارد و اگر به دنبال دستگاه بخوری می گردید که نگهداری از آن آزاد باشد و نیاز به جابجا کردن فیلتر و یا هزینه گزافی نداشته باشید ، می توانید به راحتی از این نوع دستگاه های بخور استفاده کنید.

خرید دستگاه بخور

شوینده های هوا

این نوع از دستگاه های بخور، رطوبت لازم را به فضای اتاق منتقل می کنند و هوای داخل اتاق را تمیز می کنند . آب درون این دستگاه در داخل دیسک های چرخنده می چرخد و آلودگی ها را از بین می برد و دستگاه های شوینده هوا معمولاً رطوبت خنکی را تولید می کنند و برای تمیز کردن محیط داخل خانه بسیار مناسب هستند.

دستگاه بخورهای گرم

این دستگاه ها معمولاً یک عنصر گرم کننده دارند که می توانند آب را قبل از وارد شدن به جریان هوا گرم کنند و مزیت این دستگاه های مذکور این است که با گرم کردن آب ، باکتری ها و مواد سمی آن را از بین می برند. بخور های گرم به دلیل گرم کردن آب به نسبت بخور های سرد انرژی بیشتری مصرف می کنند اما به خاطر جوشاندن آب رطوبت سالم تولید می کند و در سلامت محیط موثر است. اگر می خواهید از رطوبت فضا برای درمان ذکام، سرماخوردگی و بیمار های مرتبط استفاده کنید، دستگاه بخور گرم تهیه کنید.برخی از دستگاه های بخور قابلیت دمیدن رطوبت گرم و هم سرد را دارند.

دستگاه بخور

سایز دستگاه بخور باید چقدر باشد ؟

قبل از هر چیزی باید به این نکته دقت کنید که قرار است دستگاه بخور را در کجای منزل قرار دهید . معمولاً دستگاه های بخور در سه سایز استفاده می شوند و قیمت آن بسته به نوع انتخاب شما و سایز آن کم تا زیاد دسته بندی می شود اما معمولاً افراد می توانند از کوچک ترین سایز این دستگاه بخور برای یک اتاق به راحتی استفاده کنند.

اطلاعاتی بیشتر در مورد دستگاه های مرطوب کننده هوا

کنترل خروجی رطوبت

می توان رطوبت دستگاه های بخور را کنترل کرد و این کار را از طریق سه متغیر انجام می دهند که بعضی از آن ها ممکن است دو جا برای این کار داشته باشند. می توانید حالت چرخش را روی حالت روشن یا خاموش قرار دهید تا در سطح مناسبی قرار بگیرد اما معمولاً افراد آن را روی حالت اتوماتیک می گذارند.

حمل و نقل راحت

بعضی از دستگاه های بخور آب، حجم بسیار کمی دارند و بلند کردن و جابجایی آن بسیار راحت است. در واقع این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر داخل آن ها را با آب پر کنید ، باز هم سنگینی زیادی نخواهند داشت و همچنین دو عدد فیلتر در درون آن ها قرار گرفته که در رطوبت هوا نقش بسیار مهمی دارد.

تنظیمات میزان صدا

ممکن است که بعضی از دستگاه های بخور دارای صدای خفیفی باشند و اگر این دستگاه را در اتاق قرار دهید، ممکن است که از صدای آن کلافه شوید . می توانید شب هنگام آن را روی ضعیف ترین حالت صدا بگذارید و حتی بعضی از دستگاه های بخور نیز می توانند از طریق تنظیمات ، کاملا بی صدا شوند ، حالت های سایلنت کاملا بدون صدا نیستند اما صدای آن ها اصلاً قابل توجه نخواهد بود.

برای مناطق مانند اتاق خواب و اتاق کار در خانه که نیاز به یک محیط ساکت تر دارند، یک دستگاه بخور التراسونیک یا دستگاهایی خریداری کنید که کاملا بی صدا باشند.

دستگاه بخور

فواید عوض کردن فیلتر دستگاه بخور

بیشتر دستگاه های بخور دارای چند فیلتر هستند . فیلتر ها می توانند مواد آلوده را به خود جذب کنند ، پس بهتر است که چند وقت یکبار آن ها را تغییر دهید تا بتوانید امنیت دستگاه را افزایش دهید و تمیزی هوای درون اتاق را بیش از همیشه تامین کنید.

ویژگی های دیگر و دکمه های امنیت

می توانید از دکمه های کنترل دیجیتالی این دستگاه که به صورت اتوماتیک برای شما عمل می کند ، استفاده کنید. این دکمه ها باعث می شوند که دستگاه شما در حالت اتوماتیک و کاملا ایمن عمل کند و همچنین ویژگی دیگری در این دستگاه وجود دارد که سطح رطوبت هوا را به صورت کاملا اتوماتیک تنظیم می کند.

نکات مهم در خرید دستگاه بخور + راهنمای کامل

4.285
این مطلب مفید بود ؟7114
منبع : thespruce / consumerreports / allergybuyersclub / بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی