کاهش هورمون مردان
همه ما می دانیم که در زمان بارداری تغییراتی در هورمون های بدن زنان ایجاد می شود، اما جالب است بدانید برخی هورمون های بدن مردان هم پیش از پدر شدن کاهش می یابد.

کاهش هورمون های مردان قبل از پدر شدن

نوسانات هورمونی در بین خانم ها در دوران بارداری برای همگان واضح و روشن است و تحقیقات نشان می دهد که مردان هم با این نوسانات هورمونی به عنوان یک بخش تاثیرگذار در بارداری خانم ها مواجه می شوند. تغییرات هورمونی هم در مردان و هم در زنان اتفاق می افتد. مطالعات در این مورد کاملا به اثبات رسیده است. در این بخش از نمناک نتیجه تحقیقات کاهش هورمون های مردان قبل از پدر شدن را منتشر کرده ایم.

تغییرات هورمونی در مردان قبل از پدر شدن

زمانی که مردان برای اولین بار پدر می شوند، این تغییرات هورمونی در آن ها افزایش پیدا می کند. مردان نیز برای بررسی این موضوع تحت آزمایش قرار داده شدند و چهار زمان مختلف در دوران بارداری از آن ها آزمایش گرفته شد و تستسترون و همچنین هورمون های دیگری مثل کورتیزول، استرادیول و پروژسترون نیز در آن ها بررسی شد.

سطح این هورمون ها در هفته 12، 20، 28 و 36 بارداری ارزیابی شد.

همانطور که انتظار می رفت سطح این چهار هورمون در خانم ها در این دوران افزایش پیدا می کند و بعد از تولد نوزاد کاهش پیدا خواهد کرد.

در حالی که این آزمایشات برای مردان نشان می دهد که تستوسترون و استرادیول آن ها در این زمان کاهش می یابد اما تغییری در میزان کورتیزول و پروژسترون ایجاد نمی شود.

هورمون تستوسترون به خشونت و رفتارهای مراقبتی والدین مربوط است و استرادیول نیز با پیوند و مراقب از فردی دیگر ارتباط دارد.

علت کاهش هورمون مردانه

علت کاهش هورمون های مردان

هنوز علت این که چرا با وجود بارداری خانم ها، هورمون ها در مردان هم تغییر می کند، مشخص نشده است. این اتفاق کاملا جالب است. البته موضوعی است که باید تحقیقات گسترده تری در مورد آن انجام شود.

تغییرات هورمون مردان

مزایای کاهش هورمون های مردان قبل از بچه دار شدن

مردان با تستسترون کم تر معمولاً مراقبت کننده های بهتری هستند. خشم و خشونت در آن ها کاهش پیدا می کند. در واقع بدن آن ها را به انسان های صبور تر برای بچه داری تبدیل می کند. البته این تغییرات بسیار کوچک هستند و نمی توان آن را با کمبود تستسترون تعریف کرد. این تغییرات ممکن است در روح و روان آن ها نیز تاثیر گذار باشد و همانطور که گفتیم آن ها را برای پدر شدن آماده می کند.

البته این تحقیقات روی تعداد کمی از افراد انجام شده است و نمی توان آن را برای همه تعمیم داد. احتمالاً باید تحقیقات در گروه های بزرگتر نیز انجام شود تا نتایج دقیق تری به دست بیاید. تست بزاق دهان در این شرایط دقت کم تری نسبت به آزمایش خون برای تغییرات هورمونی دارد. البته این مردانی که تحت آزمایش قرار گرفته بودند، همه تحصیلکرده بودند و از لحاظ مالی هیچ مشکلی نداشتند زیرا ممکن بود افراد با مشکلات مالی به دلیل استرس با نوسانات هورمونی مواجه شوند. به همین دلیل رعایت این مسائل در انجام آزمایش های بعدی بسیار حائز اهمیت می باشد اما زمانی که چرایی این علت را می پرسیم، هیچ جواب قانع کننده ای برای آن وجود ندارد اما در کل چیزی که واضح است، این است که تغییرات هورمونی، هم برای مردان و هم زنان برای بچه داری و راحت تر طی کردن این پروسه، کمک کننده خواهد بود.

کاهش هورمون های مردان پیش از پدر شدن

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : هورمون
وبگردی