دانش آموزان چاق
کودکان و دانش آموزان چاق تان را به لاغری تشویق کنید و از آن ها حمایت کنید به آن ها سرکوفت نزنید و تمام خانواده در روند کاهش وزن و رژیم غذایی شان شریک باشید.

استراتژی های کاهش وزن برای کودکان و دانش آموزان چاق

اگر فرزند شما اضافه وزن دارد یا چاق است، کمک به او برای رسیدن به وزن سالم یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برایش انجام دهید اما راه درست برای انجام این کار چیست؟ این معمولا به سن کودک شما بستگی دارد. هیچ عدد واحدی برای مقیاس همه بچه ها وجود ندارد.

محدوده درست بستگی به قد، جنسیت و سن آنها دارد و در واقع، اکثر کودکان نباید وزن خود را از دست بدهند - آنها فقط باید در حالی که رشد می کنند، آن را حفظ کنند. 

چگونه می توانید بگویید که فرزند شما نیاز به لاغر شدن دارد یا خیر؟

درباره این با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید او می تواند به شما کمک کند تا برنامه ای مناسب را برایش داشته باشید همچنین، بعضی از توصیه های متخصص به شما کمک می کنند تا بدانید که کمک به فرزندتان برای رسیدن به وزن سالم، صرف نظر از سن آنها، چه اهمیتی دارد ؛ توصیه هایی که با تقسیم بندی سن در این بخش از نمناک خواهیم گفت.

چاقی دانش آموزان

دانش آموزان و کودکان چاق را چگونه به سمت لاغری سوق دهیم؟ 

سنین 1 تا 6 سال:

هدف:

در اکثر موارد، بچه ها در این سنین باید وزنشان ثابت باقی بمانند و یا به میزان کمتری وزن اضافع کنند.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

  • هنگامی که بچه ها بسیار جوان هستند، مسئولیت روال زندگیشان را بر عهده بگیرید.اطمینان حاصل کنید که روز کودک شما شامل زمان های زیادی - حداقل 60 دقیقه - برای فعال بودن، چه کوهنوردی در باشگاه جنگلی در پارک، چه بازی در حیاط خلوت یا پریدن در اتاق نشیمن. او نباید حتما در یک زمان تمام تمریناتش را انجام دهد.
  • در زمان های غذا و میان وعده، به او انواع گزینه های مغذی را ارائه دهید.

کاهش وزن بچه ها

ترفند هایی برای لاغر کردن کودکان و دانش آموزان چاق 

فرزند شما - و تمام خانواده - می توانند با چند مرحله ساده، غذایی سالم تر بخورند: 

غذاهای فرآوری شده و سریع را حذف کنید:

آنها کالری و چربی زیادی دارند. در عوض، بشقاب فرزند خود را با میوه ها و سبزیجات و نان سفید، برنج و ماکارونی پر کنید. این مواد دارای فیبر هستند، که می تواند به کودک شما کمک کند تا برای مدت بیشتری سیر بمانند.

اگر کودک شما در ابتدا طرفدار این تغییرات نباشد، اصلا بیخیالش نشوید. تحقیقات نشان می دهد که کودکان بعد از آنکه چند بار این مواد غذایی را در بشقابشان ببینند، بیشتر به خوردن آن چیزها فکر می کنند.

تناسب اندام کودکان

کودکان چاق را با غذاهای سالم لاغر کنید! 

نوشیدنی های شیرین ممنوع:

نوشابه، آبمیوه، و نوشیدنی های ورزشی را با آب و شیر کم چرب معاوضه کنید. تشویق خوردن عادات غذا خوردن خوب است. سه وعده غذا و دو میان وعده از تنقلات در روز می توانند گرسنگی فرزند شما را کم کنند، که باعث می شود او به مرور کمتر پرخوری کند. 

تغییرات کوچکی را انجام دهید:

تغییر یکباره رژیم غذایی خانوادگی شما می تواند فرزندتان را ناراحت یا نگران کند. با چند تغییر در هر هفته شروع کنید. با فرزندتان در مورد انتخاب هایی که می کنید، صحبت کنید. توضیح دهید که برخی غذاها به او انرژی بیشتری میدهند.

غذای سالم کودکان

رژیم های مفید و سالم برای کاهش وزن کودکان و دانش آموزان چاق  

لاغر کردن دانش آموزان چاق سنین 7 تا 10 سال:

هدف:

در بیشتر موارد، در یک وزن باقی بمانند و یا به میزان کمی اضافه وزن پیدا کنند.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

بچه ها در این سنین نظرات خودشان را دارند اما آنها هنوز به والدینشان نیاز دارند. حالا زمان آن رسیده که به فرزند خود ابزار و درس های مورد نیازی را بدهید که بتواند انتخاب های سالمی را در طول زندگی اش داشته باشد.

خوراک کودکان

دانش آموزان چاق را چگونه لاغر کنیم؟

استراتژی های زیر می توانند کمک کنند: 

در آشپزخانه خود را مواد مغذی نگه داری کنید:

در حال حاضر، بچه ها می توانند خودشان میان وعده بخورند. شما می توانید انتخاب های سالم را برای آنها آسان تر کنید وقتی مواد غذایی هله هوله را برایشان فقط در خارج از خانه به آنها بدهید.

انتخاب برای فرزندتان آسان تر وقتی بخواهد بین سیب یا موز یکی را انتخاب کند تا اینکه بین سیب یا کوکی یکی را انتخاب کند. تحقیقات نشان می دهد که محدود کردن غذاها باعث می شود که بچه شما حتی بیشتر بخورند. 

قوانین زمانی را برای تلویزیون و کامپیوتر تنظیم کنید:

زمانی که بچه ها در مقابل یک صفحه نمایش هستند، اصلا فعال نیستند ؛ هنگامی که این کار برایشان عادت می شود، منجر به افزایش وزنشان می شود. اطمینان حاصل کنید که فرزند شما می داند که فقط مدت زمان مشخصی برای استفاده از تلویزیون، گوشی های هوشمند، بازی های ویدئویی یا رایانه دارد.

زمانیکه زمانشان برای اینها تمام می شود، او را تشویق کنید که بلند شود و بازی کند ؛ بچه ها در این سن نیاز به 60 دقیقه ورزش در طول روز دارند، می توانند دوچرخه سواری کنند، شنا کند، یا بسکتبال بازی کنند و غیره.

زمان کار با گوشی و تلویزیون

راه کارهایی مفید برای کاهش وزن دانش آموزان چاق  

آنها را به آشپزخانه ببرید :

الان زمان خوبی برای آموزش آنها در مورد غذا خوردن سالم است پس به آنهااجازه دهید در برنامه ریزی منو غذا و خرید، خرید مواد غذایی، و آماده کردن غذاها کمک کنند.اگر آنها در تهیه غذای سالم کمک کنند، بیشتر دوست خواهند داشت که آن را بخورند. 

کل خانواده را در این کار مسئول کنید:

شما نمی خواهید که فرزندتان به دلیل اضافه وزنش احساس کند که دورش را خط کشیده اید پس درباره اهمیت دادن انتخاب های سالم، با خانواده صحبت کنید و به یاد داشته باشید:کودکان عادت والدین خود را کپی می کنند این بدان معنی است که اگر می خواهید کودکتان سبزیجات بیشتر بخورد یا ورزش زیادی انجام دهد، باید این کار را نیز خودتان اول انجام دهید.

ورزش مناسب برای کاهش وزن کودکان

ترفندهای عالی برای کم کردن وزن دانش آموزان چاق  

روش کاهش وزن دانش آموزان چاق سنین 11 تا 17 سال:

هدف:

بسیاری از بچه ها باید به همان وزن باقی بمانند و یا به میزان کمتری از زمان رشدشان اضافه وزن پیدا کنند.پس از بلوغ، فرزند شما ممکن است قادر به از دست دادن 1 یا 2 پوند در هفته باشد.با پزشک خود صحبت کنید تا تصمیم بگیرید که برای او چه چیزی مناسب است.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

افراد پیش نوجوان و جوانان به اندازه کافی بزرگ هستند تا تصمیمی در مورد سلامت خودشان بگیرند اما راهنمایی شما هنوز مهم است. با فرزندتان برای کمک به او و انتخاب های هوشمندانه تری صحبت و کار کنید حتی بهتر این است که برنامه ای برای به دست آوردن سلامتی تمام خانواده در مسیر درست با غذا، ورزش، و استفاده از بشقاب کوچکتر را می توانید تهیه کنید و انجام دهید.

چاقی دانش آموزان 17 ساله

روش های فوق العاده برای لاغر کردن دانش آموزان چاق 

سلامتی را هدف قرار دهید:

نظرات اشتباه در مورد وزن کودک شما می تواند به عزت نفس او آسیب برساند. تمرکز را از کم کردن وزن او خالی کنید. گفتگو باید در مورد سالم بودن و فعال بودن باشد، نه در مورد رسیدن به یک عدد یا شکل خاصی. 

نگهداری غذاهای خانوادگی:

نوجوانان برنامه های زیادی دارند. اما مهم آن است که به عنوان یک خانواده به اندازه کافی باهم غذا بخورید. یک مطالعه نشان داد که بچه هایی که سه بار در هفته غذای خانوادگی داشتند 24% و بیشتر از غذاهای سالم مصرف می کردند. 

پشتیبانی کنید:

اگر فرزند شما می گوید که می خواهد لاغر شود، مهم است که انگیزه او را درک کنید.آیا بچه های دیگر برای وزنش او را مورد آزار و اذیت قرار می دهند؟آیا او در تلاش است تا یک بدنساز یا مدل مشهور شود؟ اینها دلایل خوبی برای سعی در از دست دادن وزن نیستند.

اطمینان حاصل کنید که او درک می کند که تنها ظاهر بخش مهمی از او نیست - او باید در مورد انتخاب گزینه های سالم، به طوری که به او انرژی برای حرکت و فکر دهند ،آگاه باشد پس از آن، می توانید در مورد راه های خاصی برای حمایت از او صحبت کنید، مانند دور نگه داشتن خوراکی های هله هوله از خانه یا برنامه ریزی برای پیاده روی خانوادگی یا هرشب دوچرخه سواری.

حامی روحیه کودکان

دانش آموزان چاق به حمایت خانواده نیاز دارند 

آیا کودک دانش آموز چاق شما می خواهد یک طرح و رژیم کاهش وزن را امتحان کند؟

برخی برنامه ها برای بچه های بزرگتر طراحی شده اند ؛ آنها ممکن است امن و مفید باشند، اما قبل از اینکه برنامه خود را شروع کنید، با پزشک کودک خود صحبت کنید.

آنها را تشویق کنید تا حرکت کنند و مانند بچه های کوچکتر، نوجوانان که هر روز یک ساعت فعالیت بدنی دارند. آنها مجبور نیستند تمام این کارها را همزمان انجام دهند - جلسات کوتاهتر در طول روز نیز مناسب است ؛ در این سن، آنها احتمالا علاقه ای به دویدن دور زمین ندارند.

کاهش وزن کودک و دانش آموز

رژیم های مناسب برای لاغری دانش آموزان چاق 

به آنها کمک کنید تا نوعی از ورزشی که از آن لذت می برند را پیدا کند، مانند رقص یا یک ورزش خاص. به یاد داشته باشید که زمان حرکت بیشتر باعث صرف زمان کمتری با بازی های ویدئویی یا گوشی های هوشمند خواهد داشت. به نوجوان خود کمک کنید تا استفاده از صفحه نمایش خود را به حداقل برسانند یکی از راه های عالی:دستگاه های خود را دور کنید و با یکدیگر فعالیت کنید.

 

کودکان چاق و دانش آموزان تپل تان را اینگونه لاغر کنید!

2.71027
این مطلب مفید بود ؟553474
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ
وبگردی