حمید سوریان قهرمان المپیک
حمید سوریان قهرمان المپیک 2012 لندن می باشد، بیوگرافی کامل و زندگینامه کامل “حمید سوریان” را در بخش بیوگرافی ورزشکاران مجله اینترنتی نمناک ملاحضه نمایید.

بیوگرافی و زندگینامه کامل حمید سوریان

 • نام :حمید
 • نام خانوادگی :سوریان ریحان پور
 • تاریخ تولد :2 شهریور 1364
 • محل تولد :شهرری
 • وزن :59کیلوگرم
 • تحصیلات :کارشناس تربیت بدنی

حمید سوریان کشتی گیر وزن 59 کیلو گرم ایران و دارنده 7طلای جهان و المپیک( 6طلای جهان و 1 طلای المپیک ) می باشد.حمید سوریان از نظر شمارش مدال بهترین کشتی گیر تاریخ ایران است.

دوران کودکی جهان پهلوان حمیدسوریان:

اولین بخش بیوگرافی را مثل همیشه به معرفی خانواده حمید سوریان می پردازیم و با عکس پدر و مادر این کشتی گیر را معرفی می کنیم ، حمید سوریان فرزند محمد و اعظم السادات شادالله زاده، وی عضو یک خانواده 8نفره است. سوریان 5 برادر دارد.حمید در کنار کوه طبرک در شهرری متولد شده و تحصیل خود را تا دوره دبیرستان در این منطقه طی کرده است. حمید پیرو علاقه و تحت تاثیر دو برادرش محسن و مرتضی که هر دو آنها کشتی گیر بودند به کشتی علاقه مند شد و سپس در سال 1376 زیر نظر مرحوم عبدالله زارع به طور جدی کشتی فرنگی را آغاز کرد.

عکس مادر حمید سوریان

عکس حمید سوریان در کنار پدر و مادرش

مشخصات حمید سوریان

دوران کودکی حمید سوریان قهرمان جهان و المپیک

مقام ها و مدال های حمید سوریان در رشته کشتی فرنگی

زندگی ورزشی حمید سوریان

حمید سوریان در سال 2001 عضو تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان شد و در وزن 46 کیلوگرم در مسابقات کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا بر روی تشک رفت. وی در سال 1386 قهرمان قهرمانان ورزش کشور شد. سوریان در سال 2005 در حالی که هنوز در رده سنی جوانان قرار داشت و قهرمان جوانان جهان شده بود در همان سال در مسابقات بوداپست در رده سنی بزرگسالان نیز قهرمان جهان شد و نشان داد که در رده سنی بزرگسالان هم حرف های بسیاری برای گفتن دارد و اولین مدال طلایش را در رده مسابقات قهرمانی جهان هم بدست آورد و این مدال طلا پنج بار دیگر در رقابت های جهانی گوانگ ژو سال 2006، مسابقات جهانی باکو سال 2007، مسابقات جهانی هرنینگ دانمارک سال 2009، مسابقات جهانی مسکو سال 2010و مسابقات جهانی تاشکند ازبکستان در سال 2014 تکرار شد.

بیوگرافی حمید سوریان کشتی گیر و ماجرای ماشین حمید سوریان

عکس جدید حمید سوریان دارنده هفت مدال طلا جهان و المپیک

قهرمان کشتی جهان دو مدال طلا هم در رقابت های بزرگسالان قهرمانی آسیا در سال های 2007 و 2008 بدست آورد. سوریان در سال 2011 در مسابقات جهانی استانبول شرکت نکرد و محسن حاجی پور جایگزین حمید سوریان در مسابقات جهانی 2011 شد. یکی از بزرگترین افتخارات حمید سوریان کسب مدال با ارزش طلای المپیک 2012 لندن است.

زمان ازدواج حمید سوریان کی فرا میرسد؟

یکی از سوال هایی که حتما پاسخ آن برای طرفداران این کشتی گیر محبوب مهم است ازدواج اوست ، سوریان در پاسخ به این سوال این طور گفت که :ما شش برادر هستیم که 5 برادر دیگرم از من بزرگ تر هستند و در حال حاضر دو برادر بزرگ ترم ازدواجکرده اند ، هر زمان که سه برادار دیگرم هم تشکیل خانواده بدهند من هم به ازدواج فکر میکنم.

حمید سوریان در مصاحبه ای دیگر در مورد اینکه هنوز فکر می کنی وقت داری برای ازدواج گفت :
دیگر فکر می کنم وقتش است، چون مرز 30 سالگی را رد کرده ام و باید به فکر این موضوع هم باشم، اما من به خاطر کشتی خیلی از زندگی شخصی ام عقب افتادم. از تشکیل خانواده، از مسائل اقتصادی که باید پیگیری می کردم، از تحصیل که خدا را شکر الان دارم تحصیل می کنم. الان با توجه به شرایط سنی که دارم فکر می کنم باید دکترا را تمام می کردم، که متأسفانه از همه این ها فکر می کنم تا حدودی عقب افتادم. به محض اینکه فاصله ای از کشتی بگیرم، سعی می کنم به همه این مسائل فکر کنم.

ماجرای ماشین گرانقیمت حمید سوریان چه بود ؟ فراری 8 و نیم میلیاردی چه شد؟

ماجرا از آنجا آغاز شد که یکی از شبکه های تلویزیونی در گزارشی متفاوت از تردد فراری گرانقیمت و قرمز رنگی خبر داد که هنوز مشخص نبود مالک این خودروی 8 و نیم میلیارد تومانی کیست!
همین گزارش کافی بود تا تمام رسانه ها بدنبال این سوژه ناب و امروزی بروند تا به قول معروف مو را از ماست بیرون بکشند. اخبار گردش داشت تا اینکه مشخص شد مالک این خودروی میلیاردی کسی نیست جز حمید سوریان، قهرمان کشتی فرنگی ایران و جهان. ضمن اینکه گفته می شد سوریان مجوز ورود این خودرو را در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و یک سال قبل از بازی های المپیک 2012 لندن هدیه گرفته بود.
طولی نکشید که سوریان قهرمان جهان در رشته کشتی فرنگی در توضیح پیرامون این خودروی میلیاردی به یکی از روزنامه های صبح گفت:مجوز ورود این خودرو به نام من است، اما قیمت اعلام شده برای این خودرو اغراق آمیز است و مابه التفاوت قیمت آن با مازراتی و پورشه هایی که به کشور وارد می کردند، خیلی ناچیز است. بله، من یک مجوز ماشین داشتم و چند وقت پیش با مجوز من این ماشین به داخل آمد ولی متعلق به من نیست و کسی را هم که خودرو را وارد کرده و حتی خود خودرو را ندیده ام.

نتایج و مقامات کسب شده توسط حمید سوریان در مسابقات جهانی و المپیک

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان بوداپست سال 2005

حمید سوریان کشتی گیر جوانی که در آن زمان بسیار ناشناخته بود، در مسابقات جهانی بوداپست در دوره اول کشتی گیری به نام وگار راگیموف از کشور اوکراین را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد و در دور دوم بایرام اوزدمیر از کشور ترکیه را با نتیجه7 بر 2 مغلوب کرد و در دور سوم به مصاف پازارو ریواس قهرمان جهان سال قبل و نایب قهرمان مسابقات المپیک 2000 سیدنی از کوبا رفت و در یک دیدار حساس و دشوار توانست این کشتی گیر را با نتیجه 9 بر 2 مغلوب کند و در دور چهارم ارمک کوکتیف از قزاقستان را با نتیجه 6 بر 0 مغلوب خود کرد و به دیدار فینال راه یافت و با پیروزی مقابل پارگ ائول چول از کره جنوبی به مدال طلای مسابقات جهانی رسید.

زندگینامه حمید سوریان

حمید سوریان از بهترین کشتی گیران فرنگی تاریخ جهان

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان گوانگ ژو سال 2006

سوریان در دور اول لیندزی لوکار آمریکایی را مغلوب کرد و در دور دوم ونلین ونکف از بلغارستان را مغلوب کرد و در دور سوم ووگار راگیموف را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. حمید سوریان در دیدار پایانی روشن بایراموف کشتی گیر پرقدرت آذربایجان را شکست داد و مدال طلای جهان را برای بار دوم کسب کرد.

قد حمید سوریان

قهرمانی حمید سوریان در مسابقات جهانی 2006

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان باکو سال 2007

حمید سوریان در دور نخست پارکر از استرالیا،در دور دوم آندرس نیبلم از دانمارک و در دور سوم لیندزی دولاکر از کشور آمریکا ودر یک چهارم نهایی ویرگیل مونتینو از رومانی را مغلوب کرد، وی در مرحله نیمه نهایی کریستین فریس از صربستان را شکست داد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد. سوریان در دیدار پایانی مقابل پارک ائون چول را با نتیجه 2 بر 1 وی را شکست داد. حمید سوریان با این طلا، سومین مدال طلای خود را در مسابقات قهرمانی به دست آورد.

مسابقات جهانی حمید سوریان

حمید سوریان در مسابقات جهانی

حمید سوریان در مسابقات المپیک 2008 پکن

سوریان در اولین المپیک خود در المپیک 2008 بعد از برد برابر ونلین ونکوف از بلغارستان و الگین الوایس از پالائو در دور سوم مسابقات مغلوب نظیر مانکیف، روسی شد.در ادامه او با پیروزی برابر کریستین فریس از صربستان به دیدار رده بندی رسید که با باخت برابر پارک ائون چول کره ای به مقام پنجم این رقابت ها رسید.

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان دانمارک 2009

سوریان در دور اول اسپنسر مانگو و در دور دوم رومن آمویان و در دور سوم ارهان کاراکس را مغلوب کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد. وی در دیدار فینال با اقتدار هاکان نیبلوم از کشور دانمارک را با نتیجه 7 بر 0 شکست داد و برای چهارمین بار به مدال طلای قهرمانی جهان رسید.

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان مسکو سال 2010

حمید سوریان برای بار پنجم به مسابقات قهرمانی جهان اعزام شد. در دور نخست محمد بوترفاسا از کشور الجزایر را مغلوب کرد و در دور دوم ونلین ونکوف از بلغارستان را مغلوب کرد و در دور سوم جانی هاپامیکی از فنلاند و در دور چهارم رومن آمویان از ارمنستان را مفلوب کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد. سوریان در دیدار فینال چوی گیو جین از کره جنوبی را در یک دیدار دشوار شکست داد و به پنجمین طلای خود در مسابقات قهرمانی جهان رسید.

حمید سوریان

حمید سوریان در مسابقات جهانی 2010 مسکو

حمید سوریان در مسابقات بازی های آسیایی گوانگ ژو 2010

سوریان در مسابقات بازی های آسیایی 2010 گوانگ ژو ناکام بود و دستش از مدال باز ماند. وی با 2 شکست در رقابت های کشتی فرنگی بازی های آسیایی 2010 از دور رقابت ها کنار رفت و حذف شد، کارشناسان کشتی دلیل اصلی باخت او را وزن کم کردن های پیاپی و ضعف بدنی مربوط به آن عنوان کردند.

حمید سوریان در مسابقات المپیک 2012 لندن

سوریان سهمیه المپیک لندن را در مسابقات گزینشی قزاقستان کسب کرد. حمید سوریان در نخستین مسابقه خود در المپیک 2012 به مصاف آرسن ارالیف از کشور قزقیزستان رفت و 3 بر 1 پیروز شد و در دور دوم(مرحله یک چهارم نهایی) پیتر موداس از کشور مجارستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی هاکی اریک نیبلوم دانمارکی را مغلوب کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد. سوریان در دیدار پایانی روشن بایراموف از آذربایجان را در دو تایم پیاپی مقتدرانه شکست داد و اولین طلای خود را در مسابقات المپیک کسب کرد.

گفتنی است که مدال طلای حمید سوریان اولین مدال المپیک کشتی فرنگی بعد از 40 سال بود، وی در روز تولد مادرش مدال طلای المپیک خود را به مادرش تقدیم کرد.

بیوگرافی حمید سوریان

برد حمید سوریان مقابل روشن بایراموف در فینال المپیک 2012

حمید سوریان

حمید سوریان بر روی سکوی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی المپیک 2012

حمید سوریان در المپیک

عکس زیبای حمید سوریان بر روی سکوی نخست مسابقات قهرمانی المپیک 2012 لندن

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان ازبکستان سال 2014

سوریان در رقابت های قهرمانی جهان به ترتیب در دور نخست الکس آنچیت و در دور دوم هیثم محمود و دور سوم اسماعیل بوررو و در دور چهارم طالح ممدوف و در مرحله نیمه نهایی المورات تاسمورادف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حمید سوریان در دیدار فینال میگنیان سمنوف دارنده مدال برنز المپیک 2012 را با نتیجه 2 بر 1 شکست داد و به ششمین مدال طلای خود در مسابقات جهانی رسید. حمید سوریان با کسب هفدمین مدال طلا در رقابت های جهانی و المپیک رکورد عبدالله موحد(دارنده شش مدال طلای جهان و المپیک) را شکست.

حمید سوریان در مسابقات جهانی

مصاحبه خبرنگاران با حمید سوریان پس از قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان 2014

سوریان کشتی گیر

عکس حمید سوریان در مسابقات جهانی تاشکند ازبکستان سال 2014

مسابقات جهانی 2014

تصویر حمید سوریان بر روی سکوی نخست قهرمانی جهان سال 2014

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان لاس وگاس سال 2015

سوریان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم روبروی ریایبر رودریگرز از کشور ونزوئلا را مغلوب کرد و در دور سوم جانی هاپاماکی از فنلاند را با ضربی فنی مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. وی در این مرحله به روشن بایراموف آذری بازنده همیشگی خود با نادآوری داوران شکست خورد و با روحیه ای نامناسب در گروه شانس مجدد به یون وونچول از کره شمالی با نتیجه 6 بر 5 باخت و شانس حضور در دیدار رده بندی را از دست داد و در نهایت هفتم شد. حمید سوریان بدین ترتیب اولین شکست خود را در مسابقات جهانی تجربه کرد.

عکس های حمید سوریان

حمید سوریان در حال کمرگیری از روشن بایراموف

باخت حمید سوریان

باخت ناجوانمردانه حمید سوریان مقابل روشن بایراموف در مسابقات جهانی 2015

حمید سوریان در مسابقات المپیک 2016 ریو

سوریان کشتی گیر ارزنده کشور ایران بعد از ناکامی در کسب سهمیه المپیک در رقابت های جهانی 2015 و دو تورنمنت گزینشی در کشور مغولستان و قزاقستان، سوریان در آخرین بخت خود برای حضور در المپیک در مسابقات گزینشی استانبول شرکت کرد و با چهار پیروزی پی در پی که همه را از دم تیغ خود گذارند و ضربه فنی کرد و بدون اینکه حتی یک امتیاز بدهد سهمیه المپیک 2016 ریو را کسب کرد. حمید سوریان در المپیک ریو در دیدار نخست خود در مقابل شینوبو اوتا از کشور ژاپن با نتیجه نزدیک 6 بر 5 شکست خورد و از صعود به مرحله بعد بازماند. با فینالیست شدن شینوبو اوتا، سوریان به مرحله شانس مجدد راه یافت و در نخستین دیدار خود در روبرویِ المت کبیسپایف نایب قهرمان 2011 جهان نتیجه را واگذار کرد و و از دور رقابت ها کنار رفت و حذف شد.

محمد بنا و حمید سوریان

عکس حمید سوریان و محمد بنا در المپیک 2016 ریو

حمید سوریان زندگینامه

تصویری از مسابقه کشتی حمید سوریان در المپیک 2016

مسابقات حمید سوریان

کشتی حمید سوریان و حریف ژاپنی در المپیک ریو 2016

سبک کشتی حمید سوریان کشتی گیر فرنگی کار ایران

قبل از پرداختن به سبک کشتی حمید سوریان باید بگوییم که بسیاری از صاحب منسبان در این رشته او را اعجوبه می دانند به طوریکه مهدی رستم پور کارشناس کشتی در مورد سبک فنی او می نویسد:"اگر اعجوبه اش می دانند، نه به دلیل مدال های طلای جهانی بلکه بیشتر به علت ریزه کاری های مبتکرانه اش است. اینکه سوریان ساختار فن "کنده فرنگی" را دچارتغییر کرده است هنگامی که حریفان را لیفت می کند نمی توانند متوجه شوند از سمت راست یا چپ، یا حتی از روبرو یا از پشت، تابانده خواهند شد! "

همچنین الکساندر کارلین، اسطوره و کشتی گیر افسانه ای کشور روسیه در جهان ، حمید سوریان را "بهترین" می داند و در مورد او تعریف و تمجیدات بسیار می کند.

مدال ها و افتخارات حمید سوریان

 • مسابقات قهرمانی المپیک
 • طلا مسابقات قهرمانی المپیک لندن 2012 در وزن 55 کیلو
 • مسابقات قهرمانی جهانی
 • طلا مسابقات قهرمان جهان سال 2005 در وزن 55 کیلو
 • طلا مسابقات قهرمانی جهان سال 2006 در وزن 55 کیلو
 • طلا مسابقات قهرمانی جهان سال 2007 در وزن 55 کیلو
 • طلا مسابقات قهرمانی جهان سال 2009 در وزن 55 کیلو
 • طلا مسابقات قهرمانی جهان سال 2010 در وزن 55 کیلو
 • طلای مسابقات قهرمانی جهان سال 2014 در وزن 59 کیلو
 • مسابقات قهرمانی آسیا
 • طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2007
 • طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2008

مقام های حمید سوریان

مدال ها و افتخارات حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی ایران

حمید سوریان در مسابقات جام جهانی 2014 تهران

سوریان پس از برد کشتی گیران آذربایجان و فنلاند در فینال مسابقات جام جهانی میگنیان سیمینوف کشتی گیر روسیه ای دارنده مدال برنز المپیک لندن را مقتدرانه شکست داد.

کشتی سخت حمید سوریان

کشتی سخت و دشوار حمید سوریان با کشتی گیر روسی در جام جهانی 2014

حمید سوریان و میگنیان سیمینوف

برد حمید سوریان مقابل میگنیان سیمینوف در فینال جام جهانی 2014

مسیر دشوار حمید سوریان تا رسیدن به سهمیه مسابقات المپیک 2016 ریو

حمید سوریان که در جهانی 2015 لاس و گاس که با آمادگی فوق العاده ای پا به این میدان گذاشت تا طلای هفتم خود را در مسابقات جهانی لاس و گاس و سهمیه ورود به المپیک 2016 ریو را بدست آورد، اما میتوان گفت که او کمی بداقبال بود و داوران با نادآوری حق او را ضایع کردند.

سوریان در جهانی 2015 پس از استراحت در دور اول، در دور دوم روبرویِ ریایبر رودریگز از ونزوئلا با امتیاز (8 بر 0) به پیروزی دست یافت و در دور سوم نیز جانی هاپاماکی فنلاندی را با ضربه فنی شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. سوریان در این مرحله در حالی که از لحاظ فنی از حریف آذربایجانی پیش بود در جریان مسابقه در حالی که اول روشن بایراموف آذربایجانی (دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک) سر زد و بعد از آن سوریان با سر به روشن بایراموف ضربه زد و داوران به سوریان دو پوئن اخطار دادن و کشتی به 2 بر صفر شد و در ادامه در حالی که حمید سوریان در حال کار کردن بود و روشن بایراموف را به بیرون تشک هدایت کرد داوران اعتقاد بر این داشتند که سوریان دوباره سر زده و به مسابقه خاتمه دادند و کشتی گیر آذری بدون اینکه هیچ فنی را اجرا کند و حتی به سمت سوریان حمله ای کند در این مسابقه پیروز شد و سوریان شانس کسب مدال طلا در مسابقات را از دست داد اما با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد راه پیدا کرد و با روحیه ای ضعیف به مصاف یون وونچول از کره شمالی رفت و در حالی که 5بر 2 پیش بود با 6 بر 5 نتیجه را واگذار کرد. و در نهایت هفتم شد و نتوانست سهمیه المپیک را کسب کند.

حمید سوریان در مسابقات انتخابی المپیک 2016

سوریان در دو مسابقه گزینشی سهمیه المپیک قزاقستان و مغولستان ناکام بود و نتوانست سهمیه المپیک را بدست بیاورد اما در مسابقات گزینشی استانبول ترکیه همه حریفان خود را با امتیاز عالی و ضربه فنی شکست داد و با اقتدار سهمیه المپیک 2016 ریو را بدست آورد.

محمد بنا

اشک شوق محمد بنا پس از گرفتن سهمیه المپیک حمید سوریان

آسیب دیدگی حمید سوریان قبل از المپیک ریو

حمید سوریان که در راه آماده سازی برای المپیک 2016 ریو دوژانیرو بود و شبانه روز خود را در اردوهای تیم ملی تمرین میکرد، وی به فاصله یک ماه مانده تا مسابقات المپیک 2016 در حالی که در حین تمرین کردن در خانه کشتی بود از ناحیه گردن احساس درد شدیدی کرد و تمرین خود را قطع کرد. اما پزشکان به او دستور چند روزی استراحت دادند و کارهای درمانی اش را انجام دادند تا اسطوره کشتی کشورمان به المپیک برسد.

سوریان در این باره گفت:مصدومیت بخش جدانشدنی از ورزش قهرمانی است و به هیچ عنوان نمی توان از آن جلوگیری کرد،در تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی از ناحیه گردن دچار آسیب دیدگی شدم که با درد شدیدی همراه بود اما خداروشکر دردم رو به بهبودی است و انشالله با دعای خیر مردم به زودی تمریناتم را از سر میگیرم.

کشتی گیر حمید سوریان در برنامه خندوانه

حمید سوریان کشتی گیر ایرانی دارنده 7 مدال طلای جهان و المپیک در کشتی فرنگی که در 14 فروردین مهمان خندوانه بود.

سوریان در پاسخ سوال رامبد جوان که پرسید این روزها مشغول چه کاری است، گفت:بعد از المپیک 2016 ریو، شش ماه است که استراحت می کنم. در المپیک تمام تلاشم را کردم تا اتفاق خوبی رقم بزنم و دل هموطنانم را شاد کنم اما متاسفانه نتیجه نگرفتم.بنابراین سعی کردم با فاصله گرفتن از ورزش شرایط روحی ام را بازسازی کنم.

حمید سوریان در ادامه در پاسخ به این که آیا بعد از المپیک ریو مورد بی مهری قرار گرفت یا نه گفت:«جواب دادن به این سوال آسان نیست. دنیای قهرمانی، دنیایی پر رمز و راز است و نامهربانی هم در آن هست. یک قهرمان زمانی که نتیجه نگیرد مورد کم لطفی قرار واقع می شود.این کم لطفی گاهی اوقات مغرضانه است و گاهی بی غرض.

او ادامه داد:« مردم همیشه به قهرمانانشان لطف و محبت دارند و تنها دلیلی که باعث می شود یک ورزشکار تن به سختی ها بدهد مهر و محبت مردم است. کم لطفی ها یا از سوی مدیران است یا حاصل مدیریت غلط که در هر محیط کاری می تواند وجود داشته باشد.»

حمید سوریان در خندوانه

عکس مچ انداختن حمید سوریان و رامبد جوان در خندوانه

در ادامه رامبد جوان به شکستگی گوش های سوریان اشاره کرد و او در جواب گفت:« 12،10 ساله بودم که گوشم شکست. از وقتی خودم را شناختم همراه پدر و دو بردار بزرگ ترم به سالن کشتی می رفتم.

شکستگی های بدن حمید سوریان قهرمان جهان و المپیک

از فرق سر تا کف پایم به دفعات دچار شکستگی شده است. در 19،18 سالگی فکم شکست، الان هم دو پلاتین در پایین صورتم است.»

سوریان در مورد وزنش هم به شوخی گفت:«همانطور که خانم ها دوست ندارند سن شان را بگویند، کشتی گیران هم روی وزن شان حساسند. آن موقع که کشتی میگرفتم 59 کیلو بودم، الان فکر کنم 65 یا 67 کیلو باشم. در هر صورت بیشتر از 70 نیستم.»

در ادامه رامبد جوان ترازویی را روی صحنه آورد و بعد از وزنکشی مشخص شد که خودش 93 کیلو و سوریان 70 کیلو هستند.»

سوریان که در خانواده ای با حضور شش بردار در محله شهرری بزرگ شده است گفت:« هنوز هم به محله قدیمی مان سر میزنم و رفقای بچگی ام را دارم. زمان هایی که به شهرری می روم زیباترین لحظات زندگی ام است. من در جنوبی ترین نقطه تهران خیلی چیزها را با پوست و گوشت و استخوانم حس کرده ام.»

او که چند سالی است به عنوان سفیر بهزیستی مشغول فعالیت است در پایان در مورد کاری که خواهد کرد که یک یا چند نفر را خوشحال کند گفت:« به مکان هایی که خود بهزیستی صلاح بداند کمک خواهم کرد و همچنین کودکانی در مناطق محروم هستند و سالن ندارند می توانند بیایند تا به آنها آموزش بدهم و همین طور کودکان کار.»

مجموعه ای از عکس های حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی ایران

حمید سوریان قبل از المپیک

تمرینات حمید سوریان قبل از مسابقات المپیک ریو 2016

بیوگرافی حمید سوریان

حمید سوریان بهترین کشتی گیر ایران

زندگینامه حمید سوریان

عکس حمید سوریان قهرمان جهان و المپیک

جشن تولد حمید سوریان

عکس جشن تولد حمید سوریان در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی

قهرمان حمید سوریان

حمید سوریان قهرمان بلند آوازه کشتی فرنگی ایران و جهان

حمید سوریان در مسابقات جهانی

حمید سوریان متعجب از رای داوران و باخت او در مسابقات جهانی لاس و گاس 2015

دیدار عبدالله زارع از حمید سوریان

دیدار مرحوم عبدالله زارع از حمید سوریان در خانه کشتی

وزن کم کردن حمید سوریان

وزن کم کردن های حمید سوریان قهرمان المپیک

حمید سوریان در تمرینات

حمید سوریان در تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی

حمید سوریان و رومن ولاسوف

سلفی رومن ولاسوف قهرمان دو دوره المپیک با حمید سوریان

hamid sourian

مدال طلای المپیک 2012 بر گردن مادر حمید سوریان

ازدواج حمید سوریان

حمید سوریان دارنده مدال طلای جهان و المپیک

تمرینات حمید سوریان

تمرینات حمید سوریان قبل از المپیک لندن 2012

زندگینامه حمید سوریان

تمرینات حمید سوریان و امید نوروزی قهرمانان المپیک

بیوگرافی حمید سوریان + عکس و دلیل ازدواج نکردن حمید سوریان

4.9208
این مطلب مفید بود ؟2044
منبع : بخش ورزش نمناک/ ح.ب
4 نظر به ثبت رسیده است
فرزاد1397-08-12
شناسنامه کشتی ایران????????...........بهترین کشتی گیر تاریخ کشتی فرنگی جهان
201
علی 1397-08-12
مرد طلایی کشتی جهان
212
فاطمه 1397-08-23
خوشبحاله دوست دخترت
3820
علیرضا1397-11-22
سلطان اسطوره بی همتا بچه محل
71
وبگردی