هوای بارانی

پیش بینی هوای بارانی برای 17 استان تا دوشنبه

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1400کد مطلب : 30106زمان مطالعه : 1 دقیقه
سازمان هواشناسی از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید طی بعدازظهر امروز تا دوشنبه خبر داد. فردا در تهران باد شدید با سرعت 61 کیلومتر بر ساعت می وزد.

تسنیم: بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی ساعات بعدازظهر امروز اول خرداد 1400 در برخی مناطق استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش بینی می شود.

فردا بارش در مناطق ذکر شده تشدید شده و علاوه بر این مناطق در برخی نقاط استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان، شمال فارس، کرمان و غرب یزد بارش پیش بینی شده است. روز دوشنبه نیز بارش ها مشابه روز یکشنبه است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سه شنبه 4 خرداد در شمال غرب، استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و روز چهارشنبه در شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی دریای خزر رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود.

امروز در منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک روی می دهد. همچنین امروز و فردا در برخی مناطق استان های خوزستان، ایلام و بوشهر احتمال وقوع پدیده گردوخاک وجود دارد.

آسمان تهران امروز آفتابی تا قسمتی ابری با وزش باد 15 کیلومتر بر ساعت در جهت جنوبی شرقی خواهد بود. کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت امروز به ترتیب 25 و 34 درجه است.

برای فردا در تهران وزش باد شدید جنوب-جنوب غربی با سرعت 22 تا 61 کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده و کمینه دما 24 درجه خواهد بود.

انتهای پیام/م

 

پیش بینی هوای بارانی برای 17 استان تا دوشنبه

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی