حمام طولانی
حمام های طولانی مدت از عادات اشتباهی است که به سلامتی آسیب می رساند و طبق گفته دانشمندان نشانه ای از تنهایی افراد است.

دانشمندان ادعا می کنند که هرچه زمان بیشتری را زیر دوش صرف کنید نشانه ی تنهایی شماست

عادات روزانه ما می توانند دنیایی از اطلاعات شگفت انگیز را پنهان کنند که ما نمی توانیم درکشان کنیم. اجازه دهید نگاهی به فعالیت های عادی مثل دوش گرفتن یا حمام رفتن بیندازیم.آخرین باری را به خاطر دارید که دوش گرفته باشید؟ آیا پر از بخار گرم بود و یا بدون اتلاف وقت و آب, داخل و خارج شدید؟ یکی از پاسخ های این پرسش می تواند نیازهای پنهان شما را آشکار کند.

در حالی که ممکن است فکر کنید گرفتن دوش یا حمام آب گرم به این معنی است که شما عاشق پاکیزگی عمیق هستید و یا اینکه این روش صحیح شما برای استراحت و فراموش کردن همه استرس ها مناسب است , دانشمندان داستان متفاوتی دارند ، می گویند این نشانه واقعی تنهایی است. اینجاست که ما نمی توانیم باور کنیم که تنهایی و دوش می تواند به هم مرتبط باشد اما همچنین نمی توانیم در مقابل دنیای علم نیز بایستیم.

در واقع دانشمندان به ما گفتند که این نشان می دهد که ما چقدر تنها هستیم. اولین گام مطالعه شامل 51 فرد از 18 تا 45 ساله بود. از آنها خواسته شد تا یک نظرسنجی درباره عادت های روزمره خود را تکمیل کنند و نشان دهند که چقدر احساس تنهایی می کنند. این بررسی شامل 3 سوال در مورد روش حمام کردن بود - محققان می خواستند که تعداد، دما و مدت این کار را بدانند.

حمام طولانی

 عوارض دوش گرفتن زیاد و حمام طولانی

نتایج نشان داد که افرادی که احساس تنهایی می کردند, در مقایسه با سایر افراد, 23% بیشتر حمام می کنند. هرچه فرد احساس تنهایی می کرد, زمانی بیشتری را در حمام سپری می کرد و آب گرم تر بود. این اتفاق می افتد به این دلیل می افتد که آب داغ اساساً جایگزین دوست واقعی و احساس انزوا می شود.

اگرچه نتایج مرحله اول نظریه اولیه را تایید کرد, اما محققان می خواستند به گروه بزرگتر و مسن تری از افراد نگاه کنند و آنها را بررسی کنند و ببینند که آیا هیچ تغییری وجود دارد یا خیر بنابراین, آن ها همان آزمون را با 41 شرکت کننده در سنین 19-65 سال نیز تکرار کردند.

محققان تقریباً خروجی های مشابهی را گزارش کردند, به جز اینکه آن ها ارتباطی بین تعداد استحمام و تنهایی در این گروه نداشتند. اما این تفاوت می تواند به خوبی توضیح داده شود.افراد مسن تر نسبت به دانش آموزان عادات منظم و روتین تری دارند بنابراین نیاز به گرمای اجتماعی از افزایش دما و مدت به طور کامل ارضا می شود.

عوارض حمام طولانی

رابطه حمام طولانی مدت با تنهایی

نتایج کلی تحقیقات نشان می دهد که افرادی که مدت زمان بیشتری در حمام باقی می مانند و به خصوص از دمای بیشتری برای آب استفاده می کنند در درون خود حس تنهایی دارند که باید روابط اجتماعی شان را بیشتر کرده و از این حالت دور شوند.

اعتقاد به این نکته حائز اهمیت است که تنهایی می تواند معانی مختلفی را برای افراد مختلفی داشته باشد و گاهی اوقات در مورد تعداد دوستان یک نفر نیست.برخی از ما ممکن است توسط افراد زیادی احاطه شده باشیم و دوستان زیادی داشته باشیم, اما هنوز احساس تنهایی یا جدایی از آن ها را داشته باشیم در این مورد، بهتر است نگاهی به مشکل و درک اینکه چرا این اتفاق می افتد، بیندازیم.

این اولین مطالعه ای نیست که رابطه بین گرمای جسمانی و عاطفی را بررسی کرده است.

برای مثال, این مطالعه اشاره کرده است که حتی یک عمل ساده مانند نگه داشتن یک فنجان قهوه داغ برای مدتی می تواند باعث شود فرد بخشنده و بااعتماد به دیگران شود. بنابراین, دفعه بعد که دوش آب گرم گرفتید, یک فنجان چای داغ یا قهوه را در دست گرفتید, خود را با یک پتوی نرم پوشاندید، سعی کنید آنچه را که احساسات شما سعی دارند به شما بگویند را درک کنید و در این موقع در مورد احساسات و معاشرت هایتان بیشتر تامل کنید.

افرادی که زیاد در حمام می مانند نگران این مسئله باشند

3.928
این مطلب مفید بود ؟226
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : حمام کردن
وبگردی