ساخت آباژور

آموزش ساخت آباژور پایه مرمر شیک

کد مطلب : 59889زمان مطالعه : 3 دقیقه
به جای صرف هزینه های زیاد برای خرید آباژور , با ما همراه باشید تا روش ساخت آباژور پایه مرمر را در کمترین زمان به شما بگوییم.

روش ساخت آباژور پایه مرمر

قیمت یک آباژور شیک و متفاوت چند است؟ شاید شما هم قصد داشته باشید با رسیدن عید نوروز برخی از وسایل خانه تان را نو کنید. توصیه ما این است که قبل از سر زدن به مغازه ها این مطلب را بخوانید و خودتان با کمترین هزینه آباژور بسازید.

آیا عاشق آباژورهای با پایه مرمر هستید اما به نظرتان گران می رسد؟ در این مطلب می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه با هزینه ای بسیار اندک یکی از این آباژورها را خودتان در خانه بسازید. با چند وسیله ساده می توانید در کم تر از یک ساعت این آباژور را بسازید.

ساخت آباژور

ساخت آباژور پایه مرمر

وسایل مورد نیاز:
4 قطعه مرمر به ابعاد 10 سامتی متر در 30 سانتی متر.
کیت لامپ ( شامل یک پیچ، سوکت، و مهره)
استوانه مسی
چسب کاشی
تخته سه لایی مربع

ابزار:
دریل و مته
چسب نواری

1. برای بریدن تخته سه لایی 3 میلی متری و قرار دادن آن در درون پایه لامپ تا سطح رویی و زیرین پایه شکل بگیرد، ابتدا قطعات مرمر را در کنار هم قرار داده تا حالت مکعب مستطیل به خود بگیرند، سپس فضای داخلی این مکعب مستطیل را اندازه گرفته و تخته سه لایی را به همان اندازه ببرید. پس از این کار با دریل یک سوراخ 9 میلی متری در مرکز هر کدام از این تخته سه لایی ها ایجاد کنید.
نکته:اگر برای بریدن چوب اره در دسترس ندارید، از یک نجار برای این کار کمک بگیرید.

ساخت آباژور

آموزش ساخت آباژور شیک

2. برای ساختن سوکت لامپ، پیچ را در درون سوراخ تخته سه لایی قرار دهید. سپس استوانه مسی را بر روی پیچ قرار دهید. مهره را از قسمت زیرین تخته سه لایی در درون پیچ قرار داده و محکم کنید.
3. برای ساختن پایه آباژور، مانند عکس بالا چسب را در حاشیه های مرمر قرار دهید. چسب به سرعت عمل می کند و پایه مستطیلی سریعا شکل می گیرد. اما برای اطمینان از صاف ماندن قطعه های مرمر در طول کار آن ها را با چسب های نواری در کنار هم محکم نگه دارید.

ساخت آباژور

مراحل ساخت آباژور

4. در ابتدا فقط دو قطعه مرمر را به هم بچسبانید. در این حالت یک از لبه ها چهارگوش و لبه دیگر گرد است. لبه گرد را بر روی لبه چهارگوش قرار داده و به هم بچسبانید. در این حالت لبه های پایه آباژور شما گرد و مدور خواهند شد.

ساخت آباژور

روش ساخت آباژور مدرن

5. پیش از چسباندن قطعه مرمری سوم، تخته سه لایی که از قبل آماده کرده بودید را با استفاده از چسب مانند شکل بالا بچسبانید.
6. با استفاده از دریل در قسمت پایین یکی از قطعات مرمری یک سوراخ ایجاد کنید. این جا همان جایی است که سیم از آن رد می شود. هنگام دریل کردن قطعه را در زیر آب قرار داده تا دریل خنک بماند و از ترک خوردن مرمر جلوگیری شود. هم چنین این کار از پخش شدن گرد و غبار جلوگیری می کند. هم چنین هنگام دریل کردن می توانید یک تکه چوب در زیر قطعه مرمری قرار دهید تا سوراخ ایجاد شده کاملا گرد شود و از سطح زیرین محافظت شود.
7. قطعه مرمری بعدی را بچسبانید و سیم را از درون سوراخ ایجاد شده رد کنید.

ساخت آباژور

آموزش ساخت آباژور در خانه

8. سیم را از درون پیچ رد کنید و از دستورالعمل روی جعبه کیت لامپ پیروی کنید. وقتی این کار تمام شد آخرین قطعه مرمری را نیز برای کامل شدن پایه آباژور بچسبانید. یک روز صبر کنید تا چسب کاملا بگیرد و پایه شما محکم شود.
در نهایت اگر دوست داشتید تخته سه لایی و استوانه مسی را رنگ کنید.
آباژور را روشن کنید و از نور آن لذت ببرید.
خطوط ساده این آباژور و سیم کشی آن بسیار زیباست.

آموزش ساخت آباژور پایه مرمر شیک

45
این مطلب مفید بود ؟41
برچسب : مدل آباژور
وبگردی