سعید عبدولی
سعید عبدولی کشتی گیر جنگنده تیم ملی کشتی ایران است که مدال های جهانی و المپیک را در کارنامه خود دارد. در ادامه با زندگی شخصی و ورزشی “سعید عبدولی” بیشتر آشنا می شوید.

بیوگرافی و زندگینامه سعید عبدولی

  • نام:سعید
  • نام خانوادگی:عبدولی
  • تاریخ تولد:13 آبان 1368
  • محل تولد:اندیمشک
  • زمینه فعالیت:کشتی گیر فرنگی
  • تاهل:ازدواج کرده
  • فرزندان:دو دختر و یک پسر
  • -----------------------------------------------

کشتی گیر سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر جوان و عنوان دار کشور ایران است که در رشته کشتی فرنگی فعالیت دارد، سعید عبدولی یک کشتی گیر فوق العاده جنگنده و بی باک است که از کشتی گرفتن با هیچ کشتی گیری در میدان مسابقات ترس ندارد، به طوری که به همگان ثابت کرده است که لایق کسب بهترین مدال ها در میادین بزرگ ( قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان، قهرمانی المپیک) می باشد. همچنین از خصوصیات کشتی گیر سعید عبدولی می توان به فیتو، سالتو و سالتو بارانداز های فوق العاده اش اشاره کرد.

سعید عبدولی

سعید عبدولی دارنده مدال جهان و المپیک

زندگی شخصی سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی در 13 آبان 1368 در اندیمشک خوزستان متولد شده است و کشتی گیر فرنگی کار کشور ایران می باشد که تا به حال موفق به کسب مدال طلای قهرمانی جوانان جهان و مدال طلای بازی های آسیایی 2010 شده است. همچنین کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان در سال 2011 توانست در وزن 66 کیلوگرم توانست به مدال طلا برسد و سهمیه مسابقات المپیک 2012 لندن را بدست آورد.

عکس سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر پرافتخار ایران

ماجرای ازدواج سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی در رابطه با ازدواجش می گوید: یک سفره کربلایی پهن بود که من هم در آن دعوت بودم و در حالی که داشتم غذا می خوردم ناگهان چشمم به خانمی افتاد و عاشق شدم و با او ازدواج کردم. 

سعید عبدولی قهرمان جهان و المپیک در حال حاضر سه فرزند دارد که می گوید من آنقدر درگیر ورزش کشتی بودم که فرزندانم اصلا من را به عنوان پدر نمی شناسند.

شغل سعید عبدولی

سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک 2016 در رابطه با شغل خود قبل از رفتن به ورزش کشتی می گوید:من با پدرم به شغل کشاورزی می پرداختیم و پس از ورود به ورزش کشتی دیگر هیچ شغلی ندارم و باید این را هم بگویم که  خانواده من برای موفقیتم زحمت های بسیاری کشیده اند.

کشتی گیر سعید عبدولی همچنین در رابطه با کاهش انگیزه اش پس از مسابقات قهرمانی المپیک 2016 ریو اینگونه توصیح داد:قرار بر این بود که من پس از مسابقات قهرمانی المپیک ریو 2016 از کشتی خداحافظی کنم که البته پس از مدال گرفتنم در المپیک ، همسرم به من گفت که خیلی از مدال گرفتنت در المپیک خوشحال شدم و دوباره برو از این مدال ها بگیر.

کشتی گیر سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات جهانی و المپیک

سعید عبدولی در المپیک لندن 2012

کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات المپیک تابستانی لندن 2012 در دور اول آتاکان یوکسل از کشور ترکیه را با نتیجه 3 بر صفر مغلوب کرد اما سعید عبدولی در کشتی دوم خود با ناداوری کامل و تصمیم داور بلاروسی به نام (ایهار برل)  کشتی را  با نتیجه 3 بر صفر مقابل کشتی گیر استیو گنو از کشور فرانسه واگذار کرد و عملاً با باخت استیو گنو در دور بعد، کشتی گیر سعید عبدولی امید طلای کشتی ایران از دور رقابت ها کنار رفت و وداع زود هنگامی با مسابقات المپیک 2012 لندن داشت.

مسابقات سعید عبدولی

ناراحتی سعید عبدولی پس از شکست در المپیک 2012 

سعید عبدولی در بازیهای آسیایی اینچئون 2014

کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات بازی های آسیایی در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات در برابر کشتی گیر هیونگ جانگ از کشور کره جنوبی (دارنده مدال طلای المپیک) قرار گرفت، سعید عبدولی در این کشتی حساس و دیدنی چهار بار فن فیتو را روی هیونگ جانگ از کشور کره جنوبی اجرا کرد و در آخر هم او را ضربه فنی کرد که در داوران نیز تایید کردند اما در یک لحظه ناگهان مربی کشتی گیران کشور میزبان (کره جنوبی) اعتراض کرد و معتقد بود که سعید عبدولی با گرفتن گردن حریف (هیونگ جانگ) خطایی را مرتکب شده است و در همان لحظه که داوران می خواستند دست سعید عبدولی را به نشانه پیروزی بالا ببرند درخواست بازبینی صحنه را نمود و بدین ترتیب کشتی گیر کره جنوبی به خوبی از حق میزبانی خود سود برد و داوران مسابقه ای که با ضربه فنی تمام شده بود را درخواست دادن تا ادامه یابد و در آخر سعید عبدولی با نتیجه 9 بر 6 کشتی را واگذار کرد اما با توجه به فینالسیت شدن کشتی گیر میزبان، سعید عبدولی به شانس مجدد راه پیدا کرد و توانست مدال برنز بازیهای آسیایی در وزن 71 کیلوگرم را کسب کند.

فیتو های سعید عبدولی

فیتو سعید عبدولی به قهرمان المپیک

نکته:در مسابقه کشتی سعید عبدولی و هیونگ جانگ داوران نه تنها ضربه فنی را سعید عبدولی را قبول نکردند بلکه امتیاز های فیتو سعید عبدولی را هم ندادند.

همچنین بعد از این حق خوری آشکار کیومرث هاشمی رئیس وقت کمیته ملی المپیک کشور ایران عنوان کرد که از کشتی گیر سعید عبدولی به مانند سایر کسانی که مدال طلا مسابقات بازیهای آسیایی 2014 اینچون را کسب کردند تجلیل خواهد شد.

سعید عبدولی و حریف کره ای

سعید عبدولی ناراحت از حق خوری در مسابقات بازیهای آسیایی 2014

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2015

کشتی گیر سعید عبدولی بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم نوربیک خاشیمبکوف از کشور ازبکستان را با نتیجه 8 بر 0 شکست داد. سعید عبدولی در دور سوم پاسکال ایزیلی از کشور آلمان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعودکرد، سعید عبدولی در دور چهارم زوراب داتوناشویلی از کشور گرجستان (نفر پنجم مسابقات جهانی) را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب خود کرد و سعید عبدولی به مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی راه یافت که در این دور از مسابقات مارک مادسن کشتی گیر عنوان دار و با تجربه از کشور دانمارک در حالی که کشتی با نتیجه 2 بر 2 به پایان رسید منتها به علت داشتن اخطار، سعید عبدولی بازنده این کشتی سخت و دشوار شد از صعود به فینال مسابقات جهانی بازماند. البته مارک مادسن برای پیروزی مقابل سعید عبدولی از لطف داوران نیز بی نصیب نبود . کشتی گیر سعید عبدولی در دیدار رده بندی باید با کشتی گیر کشور میزبان کشتی می گرفت و بدین ترتیب به مصاف اندی بیسک دارنده مدال برنز جهان از کشور آمریکا رفت و در حالی که از حریف آمریکایی بهتر بود اما با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد و عبدولی به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.

اندی بسیک در مسابقه با سعید عبدولی در طول مسابقه هیچ کار خاصی انجام نداد و با 2 امتیازی که به لطف داوران گرفت پیروز میدان شد.

 سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2015

کشتی رده بندی سعید عبدولی و حریف آمریکایی در مسابقات جهانی 2015

سعید عبدولی در مسابقات المپیک 2016

کشتی گیر سعید عبدولی در دور نخست وزن 75 کیلوگرم در مسابقات المپیک 2016 ریو در مقابل مارک مادسن کشتی گیر کشور دانمارک با نتیجه 1 بر 1 و به علت اخطار آخر شکست خورد. سعید عبدولی به شدت به داوری این مسابقه اعتراض کرد و با کارت زرد داوران مواجه گردید. سعید عبدولی در آستانه گرفتن کارت قرمز و حذف از المپیک 2016 ریو بود که با هشدار سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران (محمد بنا) به وسط تشک آمد و نهایتاً در آخر با فینالیست شدن کشتی گیر کشور دانمارک، سعید عبدولی به گروه شانس مجدد راه پیدا کرد و ویکتور نمس از کشور صربستان را با نتیجه 2 بر 2 شکست داد و به دیدار رده بندی رسید، سعید عبدولی در این دیدار پیتر باکسی از کشور مجارستان را با نتیجه 5 بر2 شکست داد و موفق به کسب مدال برنز آلمپیک 2016 ریو دوژانیرو شد.

 سعید عبدولی در المپیک ریو

سعید عبدولی بر روی سکوی مسابقات المپیک ریو 2016 

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2017

سعید عبدولی در مسابقات کشتی قهرمانی جهانی سال 2017 پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل کشتی گیر ویکتور نمس از کشور صربستان مغلوب شد اما با توجه به فینالیست شدن ویکتورنمس، سعید عبدولی به گروه بازنده ها راه پیدا کرد، سعید عبدولی در این گروه ماخات یرژیپوف کشتی گیر کشور قزاقستان را شکست داد و در دور بعد کاراپت چالیان از کشور ارمنستان را با نتیجه 4 بر 0 مغلوب کرد و به دیدار رده بندی مسابقات جهانی 2017 راه پیدا کرد. کشتی گیر سعید عبدولی در دیدار رده بندی کشتی گیر کازبک کیلو از کشور بلاروس را با نتیجه عالی  8 بر 0 شکست داد و به مدال برنز مسابقات کشتی جهانی پاریس رسید.

کشتی های سعید عبدولی

سعید عبدولی نفر سوم مسابقات جهانی پاریس 2017  

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2018 

کشتی گیر سعید عبدولی در دور نخست ادگار بابایان دارنده مدال نقره اروپا از کشور لهستان را با نتیجه 5 بر 3 و ضربه فنی شکست داد. سعید عبدولی در دور دوم لاشا گوبادزه دارنده مدال برنز مسابقات جهان از کشور گرجستان را با نتیجه 6 بر 2 و ضربه فنی شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. کشتی گیر سعید عبدولی در مصاف با کشتی گیر رفیق حسینوف قهرمان اروپا از کشور آذربایجان با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عبدولی در این کشتی مقابل امراه کوش دارنده مدال برنز جهان از کشور ترکیه با نتیجه 6 بر 4 شکست خورد و از راهیابی به فینال باز ماند و به دیدار رده بندی رفت. سعید عبدولی در دیدار رده بندی وزن 82 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2018 بوداپست مجارستان در کشتی با ماکسیم مانوکیان از کشور ارمنستان با نتیجه 3 بر یک  مغلوب شد و دستش از مدال برنز کوتاه ماند و نفر پنجم مسابقات قهرمانی جهان سال 2018 در وزن 82 کیلوگرم شد.

سعید عبدولی در مسابقات قهرمانی آسیا 2019

کشتی گیر سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، سعید عبدولی در دور دوم ماخات یریژیپوف قهرمان آسیا از کشور قزاقستان را با نتیجه 9 بر 0 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت. سعید عبدولی در مرحله نیمه نهایی مرحله با نتیجه 10 بر 0 مقابل جالگاسبای بردیموراتوف از کشور ازبکستان پیروز شد و به دیدار فینال مسابقات قهرمانی آسیا راه یافت. سعید عبدولی در دیدار پایانی سینگ هارپریت از کشور هند را با نتیجه 8 بر 0 مغلوب کرد و صاحب مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2019 شد.

سعید عبدولی قهرمان آسیا

سعید عبدولی قهرمان مسابقات آسیا در سال 2019 

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2019

کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات جهانی سال 2019 پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم پتر نواک از جمهوری چک را با نتیجه 9 بر 0 شکست داد و در دور سوم مقابل عدلان آکیف از کشور روسیه با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی رسید و به نیمه نهایی مسابقات راه یافت، سعید عبدولی در نیمه نهایی مسابقات با قبول شکست 8 بر 5 مقابل رفیق حسینوف از کشور آذربایجان به دیدار رده بندی رفت. سعید عبدولی در دیدار رده بندی یوری شکریوبا کشتی گیر اوکراین را با اقتدار و با نتیجه 7 بر 0 مغلوب کرد و به مدال برنز مسابقات جهانی سال 2019 رسید.

سعید عبدولی

سعید عبدولی روی سکوی مسابقات قهرمانی جهان سال 2019

دلجویی فدراسیون جهانی از سعید عبدولی

بعد از حق کشی مسلم که در مسابقات کشتی بازی های آسیایی اینچئون سال 2014 در حق کشتی گیر سعید عبدولی فرنگی کار تیم ملی ایران انجام شد، کمیته جهانی بازی های جوانمردانه تصمیم گرفت که از سعید عبدولی قهرمان جهان دلجویی کند و دیپلم بازی جوانمردانه را به عبدولی اهدا نماید.

مدال ها و افتخارات سعید عبدولی 

مسابقات قهرمانی المپیک 

مدال برنز مسابقات المپیک ریو سال 2016 در وزن 75 کیلوگرم

مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

مدال طلا مسابقات جهانی استانبول سال 2011 در وزن 66 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات جهانی پاریس سال 2017 در وزن 75 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات جهانی نور سلطان سال 2019 در وزن 82 کیلوگرم

مسابقات بازی های آسیایی

مدال طلا مسابقات بازی های آسیایی گوانگ ژو سال 2010 در وزن 66 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات بازی های آسیایی اینچئون سال 2014 در وزن 71 کیلوگرم

مسابقات قهرمانی آسیا

مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا پاتایا سال 2009 در وزن 66 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا آستانا سال 2014 در وزن 75 کیلوگرم

مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا شی آن سال 2019 در وزن 82 کیلوگرم

افتخارات سعید عبدولی

تعدادی از مدال های کشتی گیر سعید عبدولی

حاشیه های سعید عبدولی

درگیری سعید عبدولی در مسابقات انتخابی 

سعید عبدولی دارنده مدال طلای جهان و مدال برنز المپیک به علت درگیری در مسابقه کشتی دوم انتخابی تیم ملی، از مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی مرحله نهایی اخراج و دیسکالیفه شد.

سعید عبدولی در کشتی دوم خود در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در کشتی با ایمان انصاری از استان تهران در حالی که با نتیجه 2 بر صفر از حریف پیش بود به دلیل زدن ضربات سر به صورت حریف در جریان کشتی، با واکنش حریف خود روبرو شد و به علت ادامه دار شدن این درگیری در کشتی، هر دو کشتی گیر با رای داوران از رقابت ها اخراج و همچنین دیسکالیفه شدند.

البته این درگیری در بیرون از تشک هم نیز ادامه پیدا کرد و با کمک ماموران دو کشتی گیر از هم جدا شدند. 

سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر عنوان دار جهان و المپیک 

سعید عبدولی بوکسور شد!

کشتی گیر سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک و مدال طلا و برنز جهان در کشتی فرنگی پس از اعلام محرومیت یک ساله از سوی فدراسیون کشتی، تمرینات خودش را در رشته ورزشی بوکس شروع کرد.

سعید عبدولی که بعد از محرومیت یک ساله اش حضور در مسابقات بازی های آسیایی اندونزی سال 2018 و مسابقات کشتی قهرمانی جهانی مجارستان را از دست داده بود، به همین دلیل عبدولی تصمیم گرفت از این به بعد فعالیت خود را در رشته بوکس ادامه بدهد و از این رو سعید عبدولی با امیر علی اکبری قهرمان mma تماسی داشته و از او در رابطه این تصمیم مشورت گرفته است. سعید عبدولی تمرینات خود را در رشته بوکش آغاز کرده و تصمیم دارد از این به بعد به موفقیت های خودش در رینگ ادامه دهد.

بوکس سعید عبدولی

سعید عبدولی بعد از تمرین بوکس 

بخشیده شدن محرومیت سعید عبدولی

البته سعید عبدولی پس از مدتی از سوی فدراسیون کشتی محرومیتش بخشیده شد و مجدد به کشتی فرنگی بازگشت، بدین ترتیب سعید عبدولی بار دیگر فرصت حضور در مسابقات جهانی را پیدا کرد. 

گفتگو با سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر با استعدادی که می گوید حسرت مدال طلای مسابقات المپیک بر دلش مانده است و می خواهد هر جور که شده به این مدال در زندگی اش برسد. آرزویی که رسیدن به آن در سن 30 سالگی نمی تواند خیلی آسان باشد.

شهر رو حسابی به هم ریختی.

نه به خدا . لطفا برای من شر درست نکنید.

نمی خواهیم شر درست کنیم اما می خواهیم بدانیم که چه را انتخابی با آن وضعیت تمام شد؟

من در خدمت شما هستم اما حاشیه برایم درست نکنید. نمی خواهم باز هم از کشتی محروم شوم. فقط بپرسید جواب می دهم اما حاشیه برایم نسازید.

از انتخابی تیم ملی کشتی شروع کنیم؟

در روز مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی شرایطی به وجود آمد که کنترل اوضاع از دستم خارج شد. ایمان انصاری کشتی گیر تهران ضربه سر بدی به من زد. چند بار هم این کار را تکرار کرد. البته من هم واکنش بدی نشان دادم که البته اصلا کار خوبی نبود.

سعید عبدولی المپیک لندن

مصاحبه با سعید عبدولی

قبول داری که اشتباه بزرگی را مرتکب شدی؟

بلافاصله بابت رفتاری که داشتم عذرخواهی کردم و البته باز هم اگر اشتباهی از من سر زده عذرخواهی می کنم. رفتاری که داشتم توجیه ندارد منتها گاهی وقت ها مسائلی پیش می آید که مردم از آن خبر ندارند. فقط در رابطه آنچه که می بینند قضاوت می کنند.

به هر حال کشتی گیر با تجربه ای هستی و مردم توقع ندارند از کسی که قهرمان جهان و المپیک شده است ، بعضی از مسائل را ببینند!

البته انتخابی تیم ملی مرحله نهایی کشتی فرنگی برای خودم هم خاطره بدی شد. زمانی که کشتی گیر ایمان انصاری ضربه به سرم زد گفتم که چرا می زنی؟ اما او توجه نکرد. وقتی با ایمان انصاری درگیر شدیم به من گفت که تو الگوی من بودی که من گفتم نباید کسی که الگویت بوده را می زدی! شرایط به نحوی پیش رفت که کنترل هم از دستم خارج شد. اگر چند بار ایمان انصاری ضربه سر به من نمی زد این اتفاقات رخ نمی داد. ابتدا هم ایمان انصاری این ماجرا را شروع کرد واقعا من کاری نداشتم. البته در فیلم کشتی این مسابقه همه این موارد کاملا مشخص است.

به کمیته انضباطی که رفتی، این حرفها را گفتی؟

از میان چند نفری که در کمیته انضباطی بودند، فقط آقای شکری را می شناختم که در آن نشست همه این موارد را توضیح دادم.

سعید عبدولی قهرمان المپیک

صحبت های کشتی گیر سعید عبدولی 

اما رای کمیته انضباطی صادر شد و محروم شدی و البته اعتراض هم نکردی.

به هر حال رای فدراسیون است و من هم برای آن احترام گذاشتم.

اما شاید همین رای باعث شود که زمان قهرمانی تو در کشتی به پایان برسد؟

خدا بزرگ است. وقتی به کمیته انضباطی رفتم، توضیح دادم که به هر حال من کشتی هایم را گرفته ام. خوب یا بد؛ کم یا زیاد؛ به جایی هم رسیده ام. محروم هم شوم و کشتی ام به پایان برسد، باز از کشتی در زندگی ام شرایطی را پیدا کرده ام. به مسولان کمیته انضباطی گفتم که باید از کشتی گیر ایمان انصاری حمایت کنند. به آنها گفتم که به ایمان انصاری کشتی گیر تهران فرصت بدهید. اگر ایمان انصاری محروم شود مشخص نیست که دوباره بتواند روی تشک کشتی حاضر شود!

ظاهرا از ورزش کشتی سیر شده ای؟

من هر چه دارم از ورزش کشتی است. ورزش کشتی برایم برابری می کند با عزیزترین افراد زندگی . به همین علت هم تصمیم گرفتم به رای کمیته انضباطی احترام بگذارم تا ببینم چه اتفاقی در آینده رخ می دهد.

مصاحبه سعید عبدولی کشتی گیر

حرف های سعید عبدولی درباره کشتی 

به همین دلیل هم سراغ MMA رفتی؟

چند روزی می شود که تمرین را در این ورزش شروع کرده ام. قصد دارم در این ورزش خوش بدرخشم.

بنابراین ورود به این ورزش جدی است؟

الان در شهر اندیمشک تمرین بوکس را انجام می دهم تا فعلا از آشنایان و دوستان و بچه محل های خودم کتک بخورم تا ببینم چه زمانی می توانم برای مسابقه آماده شوم.

به نظر می رسد که استعداد خوبی هم در این رشته داشته باشی؟

به خدا من به صورت انصاری کشتی گیر تهران مشتی نزدم. فتوشاپ برایم درست کردند. من فقط یک مشت کوچک به کشتی گیر ایمان انصاری نشان دادم، همین؛ منتها عکسی گرفتند که گویا با مشت به صورت ایمان انصاری زده ام. در حالیکه هرگز مشتی به ایمان انصاری نزده ام.

کشتی سعید عبدولی

سعید عبدولی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک 

اما اتفاقات انتخابی باز خورد بدی داشت.

متاسفانه ورزش کشتی با مرام پهلوانی اش خیلی فاصله گرفته است. خیلی سریع افراد را قضاوت می کنند. با یک عکس و تصویر افراد را به قضاوت می کنند.

شاید اگر توضیح می دادی و با رسانه ها حرف می زدی کمی از این هجمه ها کم می شد؟

نه اتفاقا بدتر می شد. مگر می شود حرف زد؟ چه چیزی باید می گفتم؟ همه یک عکس دستشان بود و با همان قضاوت می کردند.

سامان عبدولی هم می گفت که فیلم بازبینی شود، همه می فهمند که من مقصر نبودم!

سامان عبدولی بسیار آدم مودبی است. فحش بدی به او دادند. داور هم خارجی بود و متوجه نمی شد. سامان هم هر چی اعتراض کرد، کسی توجه نکرد. وقتی یک کار زشت و بد چند بار تکرار شود، به هر حال هر آدمی عصبانی می شود و از کوره در می رود و کاری می کند که نه دیگران دوست دارند و نه خودش.

سعید عبدولی و برادرش

سعید عبدولی و سامان عبدولی 

ولی واقعا استعداد ورزش MMA را داری.

امیدوارم که به خاطر اتفاقات روز انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی مرحله نهایی این حرف را نزنید.

نه حالا خارج از این مسائل انتخابی؛ همیشه در مسابقات کشتی روی تشک جنگجو بودی. حریف به آسانی از دستت رها نمی شد!

من کتک خورده عالم و آدم هستم. هیچ کس را تا به حال نزدم و همیشه کتک خورده ام. حالا هم که می خواهم بروم به رشته MMA ، کتک بخورم.

در این باره با امیر علی اکبری صحبت کرده ای؟

بله با امیر علی اکبری صحبت کردم. راهنمایی ام کرد و حالا می خواهم که این ورزش را جدی دنبال کنم.

گفتگو سعید عبدولی

سعید عبدولی و امیر علی اکبری 

امیر علی اکبری می گوید خیلی ها از ورزش کشتی وارد این رشته شدند اما نتوانستند بمانند. تا کجا می خواهی ادامه بدهی؟

قرار بر این نیست که من نیمه کاره این ورزش را رها کنم. تا آخر این ورزش را ادامه خواهم داد.

این یعنی اینکه خداحافظ ورزش کشتی؟

نه. ورزش کشتی را کنار نمی گذارم. در کنار ورزش کشتی می خواهم این ورزش را هم انجام بدهم. البته از رسیدن به مسابقات کشتی قهرمانی جهانی 2018 مجارستان هم ناامید نیستم.

حتما شنیده ای که وزارت ورزش و جوانان بیانه ای داده که افراد حاضر در ورزش حرفه ای و قهرمانی در صورت ورود به این رشته ها دیگر نمی توانند برگردند و یا اینکه نمی توانند همزمان در هر دو رشته فعالیت کنند؟

من هنوز حرفه ای این ورزش را به طور جدی شروع نکرده ام. هنوز قرار بر این نیست که وارد مسابقات داخل قفس شوم. فعلا باید چند وقتی دوره های آموزشی این رشته را پشت سر بگذارم و بعد در رابطه با ورود به مسابقات تصمیم بگیرم. فعلا فقط به کشتی فکر می کنم. من هر چه داشتم و دارم از ورزش کشتی است.

سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی 

به نظر می رسد که محرومیت شش ماهه تا قبل از مسابقات جهانی به پایان برسد. امیدواری به ترکیب تیم ملی برسی؟

به طور مرتب تمرین می کنم تا از فرم خارج نشوم و آماده بمانم. نزدیک مسابقات کشتی جهانی 2018 مجارستان یکبار دیگر درخواست می دهم امیدوارم که آن موقع درخواست من را بپذیرند. من کم برای ورزش کشتی زجر و سختی نکشیده ام.

شاید اگر الان بخواهی دیگر کشتی نگیری، خداحافظی خوبی نباشد؟

سعید عبدولی 28 سال سن دارد و هنوز هم می تواند به دنبال آرزوهایش باشد. به شرطی که همه به من کمک کنند.

ولی در انتخابی تیم ملی کشتی در وزن 87 کیلو گرم خوب نبودی؟

من همینطوری در وزن 87 کیلوگرم در انتخابی تیم ملی کشتی گرفتم.

سعید عبدولی در المپیک

سعید عبدولی پس از کسب مدال برنز در المپیک ریو

به چه دلیل توصیه کادر فنی و اعضای شورای فنی را برای اینکه در اوزان پائین تر کشتی بگیری، قبول نکردی؟

اصلا وارد این بحث ها نمی شوم و در این رابطه حرفی نمی زنم.

نزدیک به 10 سال در ورزش کشتی حضور داشتی و شاید هم سالهای آخر فعالیت در این رشته را پشت سر می گذاری، کاری هست که در کشتی انجام نداده باشی؟

گرفتن مدال طلای مسابقات قهرمانی المپیک.

به نظر می رسد که باید فراموشش کنی؟

نه چرا؟ تلاشم را خواهم کرد که به آن برسم.

سعید عبدولی کشتی گیر فرنگی

صحبت های سعید عبدولی درباره کسب طلای المپیک

یعنی فکر می کنی تا المپیک 2020 در کشتی باشی؟

چرا نباشم؟ من می توانم با یک برنامه ریزی خوب مجدد به دوران اوج برسم. من تازه 28 سال سن دارم و دو سال دیگر هم سنم به 30 می رسد که خیلی هم برای اینکه بخواهی طلای مسابقات قهرمانی المپیک را بگیری، سن بسیار زیادی نیست.

امیدوارم که به همه آرزوهای خوبت برسی

خیلی از شما ممنون هستم. امیدوارم که همه کمک کنند تا به این مهم برسم.

عکس های کشتی گیر سعید عبدولی 

سعید عبدولی المپیک لندن

سعید عبدولی در مسابقات المپیک لندن 2012

سعید عبدولی در المپیک ریو

سعید عبدولی پس از کسب مدال برنز المپیک ریو 2016 

 سعید عبدولی

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2015 لاس و گاس 

حق خوری سعید عبدولی

اشک های سعید عبدولی پس از حق خوری در المپیک 2012

سعید عبدولی در مسابقات اینچئون

سعید عبدولی بر روی سکوی مسابقات بازیهای آسیایی 2014 اینچئون

سعید عبدولی

سعید عبدولی و کشتی گیر دانمارکی در المپیک 

سعید عبدولی و اسطوره کشتی فرنگی جهان

حمید سوریان و سعید عبدولی

سعید عبدولی و بابک قربانی

سعید عبدولی و زنده یاد بابک قربانی 

داوید چاکوتادزه و رومن ولاسوف

سعید عبدولی ، حمید بی تمیم، داوید چاکوتادزه و رومن ولاسوف

موتور سعید عبدولی

سعید عبدولی و موتور سنگینش

عکس سعید عبدولی

سه قهرمان جهان و المپیک در یک قاب 

سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر خوب تیم ملی ایران

سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر فرنگی کار 

سعید عبدولی در برنامه حالا خورشید

سعید عبدولی و رضا رشیدپور 

دختر سعید عبدولی

سعید عبدولی در کنار دخترش ماندانا

سعید عبدولی

موتور سنگین کشتی گیر سعید عبدولی 

کشتی های سعید عبدولی

سعید عبدولی و یوسف قادریان 

حمید سوریان و سعید عبدولی

سعید عبدولی در کنار حمید سوریان (مرد طلایی کشتی جهان)

طلای سعید عبدولی

سعید عبدولی بر روی سکوی قهرمانی 

سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی

سعید عبدولی در کنار جواد خیابانی

سعید عبدولی در کنار جواد خیابانی 

سعید عبدولی در دورهمی

سعید عبدولی در برنامه دورهمی 

سعید عبدولی و پسرش

سعید عبدولی و پسرش مهدی

سعید عبدولی اینچئون

سعید عبدولی در مسابقات بازیهای آسیایی 2014 

کشتی سعید عبدولی در المپیک

کشتی سعید عبدولی و ویکتور نمس در مسابقات المپیک 2016 

سعید عبدولی

سعید عبدولی و قهرمانان المپیک 

سعید عبدولی و محمد بنا

سعید عبدولی و محمد بنا ( آقای خاص کشتی فرنگی دنیا )

بیوگرافی سعید عبدولی قهرمان جهان + افتخارات و ازدواج سعید عبدولی

4.943
این مطلب مفید بود ؟421
منبع : بخش ورزش نمناک/ح.ب
وبگردی