ساخت آستین زنگوله ای
ساخت آستین زنگوله ای برای لباس های آستین سه ربع یک ایده خوب و بسیار زیبا است و دست شما با این آستین به دلیل قطر بیشتری که دارد احساس راحتی خواهد داشت.

نحوه ساخت آستین زنگوله ای در خانه

شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که یک ژاکت یا پلیور زنانه سه ربع یا به عبارتی لباس مورد نظر شما دارای آستین 3/4 باشد و به دلیل کوتاه بودن استین آن شاید دیگر از استفاده از آن قطع امید نمایید.با این وجود نیازی نیست که شما ژاکت یا پلیور خودتان را بدون استفاده رها کنید و می توانید با استفاده از مراحل زیر به آن آستین زنگوله ای اضافه نمایید و مجددا برای مدتی دیگر از آن استفاده نمایید.

آستین های زنگوله ای یک از انواع آستین هستند که با استفاده از آن می توانید قسمت های اضافی آستین را بپوشانید و با وجود پوشانده شدن دست،دست شما باز احساس راحتی خواهد داشت چرا که در اندازه گیری ها قطر آستین نسبت به قطر آستین اولیه لباس بسیار بیشتر است.

ساخت آستین زنگوله ای

روش دوخت آستین زنگوله ای با پارچه مشبک دوزی شده

از لباس هایی که پس از خرید آن ، شما آستین های زنگوله ای را به آن اضافه می کنید می توانید در هر موقعیت و محلی استفاده نمایید و این به گونه ای نیست که تنها برای یک موقعیت مناسب باشد بلکه برای هر موقعیتی مناسب و قابل استفاده می باشد.بنابراین اگر شما تصمیم به استفاده از این نوع آستین دارید،می توانید با استفاده از آموزش مرحله به مرحله ذیل این مراحل را بیاموزید و بر روی ژاکت یا پلیور خود اضافه نمایید.

وسایل مورد نیاز ساخت آستین زنگوله ای

  • ژاکت یا پلیور با آستین سه ربع یا 3/4
  • کاغذ
  • قیچی
  • پونز
  • پارچه مشبک دوزی شده
گام اول
دوخت آستین زنگوله ای

آموزش مرحله به مرحله ساخت آستین زنگوله ای

برای شروع کردن فرآیند ساخت آستین زنگوله ای،ابتدا باید کاغذی را مطابق با تصویر ذیل برش دهید که اندازه بالای آستین 5/4 اینچ (3.175 سانتی متر) و پایین آستین 9/4 اینچ (5.715 سانتی متر) و ارتفاع 7/2 اینچ (8.9 سانتی متر) باید باشد.
 
گام دوم
آموزش ساخت آستین زنگوله ای

اندازه گیری آستین ها

پارچه مشبک دوزی شده را به طور مساوی تا کنید و کاغذ را به گونه ای بر روی لبه تا شده قرار دهید که کاغذ از پارچه مورد نظر بیرون نزند.پس از اتمام شدن این کار کاغذ را با استفاده از پونز به پارچه بچسبانید.
 
گام سوم
ساخت آستین زنگوله ای در خانه

برش زدن پارچه از روی کاغذ 

برش زدن

به صورت صاف و منظم با قیچی برش بزنید

در این مرحله از ساخت آستین زنگوله ای در خانه شما باید با استفاده از قیچی بطور منظم و صاف محل قرار گیری کاغذ را بر روی پارچه تا خورده برش دهید تا به شکل زیر تبدیل شود.
 
گام چهارم
روش ساخت آستین زنگوله ای

نحوه دوخت آستین زنگوله ای

پس از برش دادن قسمت قرار گیری کاغذ بر روی پارچه ، پارچه به دست آمده را مجددا از قسمت روی آن تا بزنید و با استفاده از پونز قسمت های باز را به هم متصل نمایید.
 
گام پنجم
نحوه دوخت آستین زنگوله ای

دوختن پارچه از داخل با چرخ خیاطی

اینک پارچه مورد نظر شما کاملا آماده شده است و با استفاده از چرخ خیاطی شروع به دوختن پارچه از داخل نمایید و در در هنگام دوختن لازم نیست که تمام پونزها را بطور یکباره از پارچه جدا کنید بلکه می توانید یکی یکی آنها را از پارچه خارج نمایید.
 
گام ششم
اتو کردن

با استفاده از یک پارچه نرم آستین ها را اتو کنید

در این مرحله از ساخت آستین زنگوله ای شما باید پارچه دوخته شده را با استفاده از یک پارچه نرم اتو کنید و این فرآیند به نحوی است که ابتدا پارچه را بر روی سطحی صاف قرار دهید و سپس پارچه نرم و پاکیزه را بر روی پارچه اصلی قرار داده و با اتو آنرا اتو نمایید.
 
گام هفتم
روش ساده دوخت آستین زنگوله ای

متصل کردن آستین ها به لباس در این مرحله

پارچه بدست آمده را به سمت داخل بچرخانید و مطابق تصویر ذیل با استفاده از پونز پارچه را به آستین لباس مورد نظر خود متصل نمایید.
 
گام هشتم
مراحل ساخت آستین زنگوله ای

آخرین مرحله ساخت آستین زنگوله ای با پارچه مشبک دوزی شده

در نهایت پس از گذراندن 7 مرحله به مرحله آخر از این فرآیند رسیده ایم و در این مرحله از ساخت آستین زنگوله ای باید با استفاده از چرخ خیاطی پارچه را به لباس متصل نمایید.اینک پس از طی 8 مرحله کوتاه،لباس آستین زنگوله ای شما با پارچه مشبک دوزی شده آماده است.

روش ساخت و دوخت آستین زنگوله ای + آموزش تصویری

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : ehow.com / بخش دنیای مد نمناک/ف.ن/ز.ت
برچسب : آموزش خیاطی
وبگردی