گوشت
افراد بزرگسال چاق، دارای فشارخون بالا، مبتلا به بیماری قلبی و چربی خون بالا به هیچ عنوان از مغز استخوان گوشت استفاده نکنند.

مضرات خوردن مغز استخوان گوشت برای افراد چاق

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت:خوردن مغز استخوان بخصوص برای افراد لاغر و یا کم خون مفید است زیرا مقادیر فراوانی چربی مفید، ترکیبات خون ساز و آهن دارد اما افراد بزرگسال چاق، دارای فشارخون بالا، مبتلا به بیماری قلبی و چربی خون بالا به هیچ عنوان نباید از مغز استخوان استفاده کنند.

گوشت گوسفند و گوساله هر دو گوشت قرمز هستند و از نظر ارزش پروتئینی، تفاوت چندانی با هم ندارند.گوشت گوسفند بافت ترد و نرم تری دارد و سریع الهضم تر است و بیشتر افراد به مصرف آن گرایش دارند.
البته بافت داخلی و بیرونی گوشت گوسفند چربی بیشتری نسبت به گوشت گوساله دارد و به همین دلیل کسانی که به چاقی، چربی خون بالا، فشارخون و بیماری قلبی عروقی بالا مبتلا هستند، باید کمتر آن را در برنامه غذایی شان بگنجانند.

گوشت

گوشت

اما بهتر است که کودکان در حال رشد به خصوص کودکان لاغر، دختران 13 یا 14 ساله، خانم های جوان، پسران و کسانی که به بیماری کم خونی فقر آهن مبتلا هستند، روزانه حداقل 60 و حداکثر 150 گرم گوشت گوسفندی را به صورت کباب پز، کباب کوبیده، برگ یا چنجه تهیه و مصرف کنند.
در ضمن، برای اینکه هنگام طبخ غذاهایی مانند آبگوشت به ارزش غذایی آن افزوده شود بهتر است تکه های گوشت را با استخوان که ترکیباتی مانند کلسیم و کلاژن دارد، بپزید.
خوردن مغز استخوان به خصوص برای افراد لاغر و کسانی که به کم خونی مبتلا هستند، مفید است زیرا مقادیر فراوانی چربی، ترکیبات خون ساز به خصوص آهن و چربی های مفید دارد.
اما باید توجه داشته باشید که در افراد بزرگسال چاق، دارای فشارخون بالا، مبتلا به بیماری قلبی و چربی خون بالا به هیچ عنوان از مغز استخوان استفاده نکنند.

خوردن چه گوشتی برای افراد چاق توصیه میشود

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام جم-/ ر
وبگردی