رسوب زدایی رگهای قلب
بسته شدن رگ ها مشکلاتی را برای سلامتی به وجود می آورد مثل بیماری های قلبی و حتی حمله قلبی یا سکته مغزی. بنابراین رسوب زدایی رگهای قلب امری ضروری برای داشتن بدنی سالم است.

رسوب زدایی رگهای قلب با درمان های خانگی معجزه آسا

اگر دچار رسوب گرفتگی در رگهای بدن شده اید، نیازی به عمل قلب باز وجود ندارد. زیرا گرفتگی رگها پس از این شما را آزار نخواهد داد. فقط کافی است مطالب و دستورات طبیعی و خانگی که در زیر برای شما جمع آوری کردیم بخوانید تا به کلی مشکل گرفتگی رگهای قلب برطرف گردد.

تصلب شرایین یا بسته شدن رگ ها که در نتیجه رسوب چربی اتفاق می افتد حرکت جریان خون را با مشکل مواجه کرده و موجب بروز سکته های قلبی یا مغزی می شود.
بسته شدن رگ ها مانع از عملکرد صحیح عضوهای بدن می شود. چون به دلیل وجود این رسوبات در رگ، خون نمی تواند به راحتی اکسیژن و مواد غذایی را به سلول های بدن برساند.
علت اصلی تصلب شرایین هرچه باشد از صدمه دیدن جداره داخلی رگ ها شروع می شود.
عوامل دخیل در ایجاد این بیماری سیگار کشیدن، مصرف چربی زیاد در مواد غذایی، عدم تحرک بدنی مناسب، اضافه وزن، دیابت نوع 1 یا 2، فشارخون و کلسترول بالا یا وجود التهابات در نتیجه بیماری هایی مثل آرتریت یا التهاب مفاصل، لوپوس یا عفونت است.
بسته شدن رگ ها مشکلاتی را برای سلامتی به وجود می آورد مثل بیماری های قلبی و حتی حمله قلبی یا سکته مغزی. بنابراین رسوب زدایی رگ های قلب امری ضروری برای داشتن بدنی سالم است!

رسوب زدایی رگ های قلب

بیشتر علائم مانند درد قفسه سینه (آنژین)، تنگی نفس، تپش قلب، ضعف عمومی بدن، سرگیجه، کاهش اشتها، اضطراب، حالت تهوع و عرق کردن تا زمانی که بیماری پیشرفت نکرده باشد خود را بروز نمی دهند.

از علایم دیگر می توان به درد ناحیه ران، سرد شدن پاها، بی حس شدن یک سمت بدن و کم شدن بینایی یک چشم اشاره کرد.
از آن جا که تصلب شرایین به تدریج و به آهستگی بیشتر می شود، تشخیص به موقع آن از نظر زمانی اهمیت بسیار دارد. داروهای خوب پزشکی امروز و درمان های خانگی برای رسوب زدایی رگ های قلب می تواند از بروز بیماری های قلبی – عروقی یا حداقل از بدتر شدن آن جلوگیری نماید.

در این مطلب با چند روش ساده خانگی برای رفع رسوبات شریانی و تصلب شرایین آشنا می شوید:
1 – سیر

سیر یکی از بهترین داروهای گیاهی برای رفع تصلب شرایین است.
این ماده غذایی مفید باعث باز شدن رگ ها و گردش هر چه بهتر جریان خون در آن ها می شود.
تحقیقات نشان می دهد سیر نقش آرام بخش را برای رگ های خونی بازی می کند، سطح کلسترول خون را پایین می آورد و بروز حملات قلبی و سکته های مغزی را کاهش می دهد.
برای درست کردن یک معجون فوق العاده می توانید به روش زیر عمل کنید:
3 بوته سیر را پاک کرده و به قطعات مکعبی ریز خرد کنید. سیرهای خرد شده را به یک لیوان شیر اضافه کنید و بجوشانید. بعد از سرد شدن قبل از خواب آن را میل کنید.
روش دیر استفاده از سیر در آشپزی است. از داروهایی که اخیرا به عنوان مکمل در بازار موجود هستند می توانید استفاده کنید. ولی در مورد اخیر حتما با پزشک مشورت نمایید و طبق نظر وی از قرص های حاوی عصاره سیر استفاده نمایید.

2 – زردچوبه
ادویه معجزه گر رفع تصلب شرایین و سلامت قلب زردچوبه است. کورکومین (Curcumin) ماده اصلی زردچوبه خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد که از ایجاد پلاک و لخته های خون جلوگیری می کند و برای رسوب زدایی رگ های قلب بسیار مفید است.
از دیگر خواص زردچوبه کاهش کلسترول بد خون ، شل شدن رگ های خونی و در نتیجه کاهش حملات قلبی است.

رسوب زدایی رگهای قلب

نحوه استفاده :
یک قاشق چای خوری زردچوبه را همراه با کمی عسل در یک لیوان شیر مخلوط کنید. این مخلوط را یک یا دوبار در روز میل کنید.
روش دیگر استفاده از مکمل های حاوی زردچوبه است. باز هم تاکید می کنیم برای استفاده از قرص های حاوی زردچوبه حتما با پزشک مشورت کنید. میزان استفاده با این روش روزانه بین 400 تا 600 میلی گرم است.
استفاده از زردچوبه در آشپزی فراموش نشود که خوشبختانه ما ایرانی ها این ادویه را پایه اصلی آشپزی می دانیم.

3 – فلفل قرمز
کپسایسین ( Capsaicin ) موجود در فلفل قرمز از آنتی اکسیدان های قوی و دشمن کلسترول بد است. از خواص دیگر آن کمک به گردش بهتر خون در رگ ها و کاهش احتمال ناراحتی های قلبی است.

نحوه استفاده :
نصف یک قاشق چای خوری فلفل قرمز را به آب داغ اضافه کنید. این نوشیدنی را می توانید برای دو الی سه هفته تهیه و میل کنید.
از مکمل های حاوی فلفل قرمز هم پس از مشورت پزشک می توانید استفاده کنید.

4 – لیمو ترش
دردی نیست که لیمو ترش درمان نکند. به قول قدیمی ها مرده را زنده می کند. خواص بی شمار و خاصیت آنتی اکسیدانی آن به جنگ التهابات و کلسترول رفته و باعث شست و شوی دیواره رگ های خونی می شود.
در نتیجه نمی گذارد مواد اکسید شده مضر در جریان خون راه افتاده به سلول های بدن برسد.

 

رسوب زدایی رگهای قلب

نحوه استفاده:
آب یک لیمو ترش را با کمی آب گرم و عسل و کمی فلفل سیاه مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را می توانید یک بار یا طی دوبار در روز میل نمایید. توصیه ما به شما مصرف این مخلوط به مدت دو تا سه هفته است.
روش دیگر جوشاندن پوست رنده شده یک لیمو ترش به مدت 20 دقیقه در 4 فنجان آب است. بعد آن را از صافی گذرانده با کمی عسل میل کنید. برای دو یا سه هفته می توانید هر روز این مخلوط را تهیه و طی یک وعده یا تقسیم به 3 یا 4 وعده در طی روز استفاده کنید.

5 – زنجبیل
زنجبیل حاوی آنتی اکسیدان های قوی Gingerols و Shogaols است که باعث کاهش کلسترول و رسوبات جداره رگ های خونی می شود.

نحوه استفاده:

چای زنجبیل درست کنید و روزی 2 یا 3 بار نوش جان کنید. کافی است یک قاشق چای خوری پودر زنجفیل یا زنجبیل تازه رنده شده را به آب داغ اضافه کنید. بعداز 5 دقیقه آن را صاف کرده و با کمی عسل میل کنید.
روش دیگر خوردن قطعه کوچکی از زنجبیل تازه یا استفاده از قرص های حاوی زنجبیل موجود در بازار قبل از غذا و به اصطلاح معده خالی است.
باز هم یادتان باشد در صورتی که می خواهید از قرص استفاده کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

نکته مهم : اگر ناراحتی معده مثل سوزش سردل یا مشکل کیسه صفرا دارید از زنجبیل استفاده نکنید.

6 – شنبلیله
این گیاه هم رگ های خونی را تمیز می کند هم کلسترول خون را کاهش می دهد. از دانه های شنبلیله هم می توانید استفاده کنید که به علت داشتن میزان زیاد فیبر نقش مهمی در کاهش کلسترول دارد.

نحوه استفاده :
یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله را در یک لیوان آب مخلوط کنید. بگذارید تا صبح بماند. قبل از صبحانه این مخلوط را میل کنید.
روش دیگر جوشاندن یک قاشق چای خوری دانه این گیاه در یک لیوان آب است. بعداز 5 دقیقه جوشیدن و صاف کردن آن با کمی عسل آن را شیرین کرده و میل کنید.

7 – تخم کتان
تخم کتان حاوی آلفا لینولئیک اسید است که باعث کاهش فشارخون و التهاب می شود. فیبر موجود در این دانه کلسترول خوب را افزایش داده رسوبات رگ های خونی را برطرف می کند.

نحوه استفاده :
هر روز 2 تا 4 قاشق چای خوری پودر شده این دانه را استفاده کنید. یا هر بار که اسموتی، سوپ یا آب میوه تهیه می کنید می توانید یک قاشق چای خوری پودر دانه کتان را به آن اضافه کنید. از دانه های کوبیده شده این گیاه می توانید در سالاد یا موقع پخت غذا استفاده کنید.

8 – انار

میوه ای حاوی آنتی اکسیدان فیتوکمیکال که از صدمات ناشی از اکسیداسیون شدن جلوگیری می نماید. این میوه با ایجاد اکسید نیتریک در خون مانع از افزایش فشار خون شده و رگ های خونی را تمیز می کند.

 

رسوب زدایی رگهای قلب

نحوه استفاده :
روزانه یک یا دو انار یا یک لیوان آب تازه آن را میل کنید.
همه این درمان های خانگی را می توانید به مدت دو تا سه هفته ادامه دهید.

9 – ورزش
ورزش منظم باعث قوی شدن ماهیچه های قلب، مانع اضافه وزن و بیماری های قلبی می شود. ورزش همراه با تغذیه درست سلامتی را به همراه دارد.
هر چند بهتر است در خصوص نوع ورزش مناسب با پزشکتان صحبت کنید ولی توصیه ما به شما پیاده روی، دویدن آهسته، دوچرخه سواری و طناب زدن است تا قلب قوی تری داشته باشید.
ورزش های تند کننده ضربان قلب هم گزینه خوبی است.
اگر فشار خون و تصلب شرایین دارید:
فست فود، غذاهای فرآوری شده و گوشت قرمز نخورید
• سیگار نکشید
• مراقبه انجام دهید تا استرس شما کم شود
• در رژیم غذایی خود حتما از انواع لوبیا و غلات استفاده کنید
• بیشتر میوه بخورید بخصوص از نوع زرد و نارنجی و قرمز مثل پرتقال و انبه، هندوانه و انواع توت
• از نور خورشید صبح گاهی برای جذب ویتامین D بهره بگیرید
• هر روز 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل استفاده کنید
• در صورت امکان یکی دو لیوان آب قره قاط بنوشید
• در پخت و پز از روغن زیتون استفاده کنید
• بعد از مشورت با پزشک روزانه 200 تا 300 واحد ویتامین B12 مصرف کنید
• طی هفته 2 تا 3 بار از غذاهای دریایی استفاده کنید
• تا می توانید شکر را از برنامه غذایی خود کم کنید
• روزانه 2 تا 3 فنجان چای سبز بنوشید
• هر روز چند تا یا حداقل 2 عدد گردو بخورید

درمان های خانگی برای رسوب زدایی رگهای قلب

4.692
این مطلب مفید بود ؟857
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از شهر خبر-/ ر
وبگردی