متين ستوده مهری سریال میکائیل

متین ستوده از مهری سریال میکائیل میگوید + تصاویر

تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1394کد مطلب : 14721زمان مطالعه : 5 دقیقه
متین ستوده بازیگر تلویزیون که به تازگی در سریال میکاییل در نقش مهری به ایفای نقش پرداخته درباره جذابیت های نقشش در این سریال گفت.

متین ستوده بازیگر نقش مهری در سریال میکاییل متولد 22 اردیبهشت ماه سال 1364 میباشد، او در یک خانواده فرهنگی در تهران به دنیا آمد مادرش معلم اول دبستان و پدرش کارمند صدا و سیما بود. 

متین ستوده بازیگری را به مدد حضور پدرش در سازمان صدا و سیما به عنوان مدیر تصویر برداری در سریال های بازنشستگی در نقش نوه مرحوم  هادی اسلامی و در سریال این خانه دور است در نقش نوه مرحوم حمیده خیرآبادی تجربه کرد بعد از آن به دلیل عدم تمایل پدر متین به دور شدن از درس او به تحصیل پرداخت تا سال 87 که به کلاس های آزاد بازیگری امین تارخ رفت و بعد از آن در یک تله فیلم به عنوان منشی صحنه برای آشنایی بیشتر با این حرفه حضور پیدا کرد و با بازی در تله فیلمروز برمی خیزد رضا درستکار مجددا وارد دنیای بازیگری شد. او به تازگی در سریال پلیسی میکاییل به ایفای نقش پرداخته است.

متین ستوده

متین ستوده بازیگر نقش مهری در سریال میکاییل در سریال هایی همچون سه دونگ سه دونگ ، سریال چمدان ، سریال فاخته ، راستشو بگو ، زمانه ، زمین انسان ها و عملیات 125 بازی کرده است. با متین ستوده در باره پستی و بلندی های نقش مهری و ویژگی های بازی در سریال های پلیسی گفت وگویی انجام داده ایم.

در کارهای پلیسی زن ها چه جایگاهی در ایجاد درام دارند؟
در میکائیل زن های قصه روند تاثیرگذاری در داستان دارند و در خیلی از اتفاقاتی که رخ می دهد یک پای قضیه هستند. به نظرم شخصیت زن های قصه پرداخت مناسبی دارد و به فراخور داستان کنشمند هم عمل می کنند.
 
در سریال میکائیل دربحث شخصیت پردازی اغلب شخصیت ها خاکستری ترسیم شده اند؟
 در زندگی عادی هم آدم ها خاکستری هستند و خوب و یا بد مطلق نداریم. دربرخی از کارهای نمایشی بنا به ماهیت داستان با بد و یا خوب مطلق هم مواجه می شویم که بحثش از این سریال جدا است.
 
معمولا در کارهایی که بازی می کنید مثل سریال فاخته نقش دختران مثبت و مهربان را بازی می کنید. آیا به این دلیل در سریال میکائیل بازی کردید که نقش مهری خاکستری بود؟
در این چند سالی که به بازیگری مشغولم هنوز آن نقشی که بتواند به طور کامل قابلیت های بازیگریم را نشان بدهد بازی نکرده بودم. البته نقش های مهم و متفاوتی در کارهایی مثل یادآوری بازی کرده بودم. یکی از خواسته هایم در بازیگری همکاری با سیروس مقدم بود و خوشبختانه این اتفاق رخ داد. نقش مهری برایم نقشی متفاوت و چالش برانگیز بود و به صورت کامل و پر و پیمانی در فیلمنامه نوشته شده بود.
 
متین ستوده و کامبیز دیرباز
سبک کاری و هدایت سیروس مقدم برای اغلب بازیگرانی که با او همکاری داشته اند جذاب و قابل توجه است؟
سبک کاری سیروس مقدم به واسطه تجارب ارزنده اش در مجموعه سازی بسیار پخته و کامل است.
 
آیا زن ها در سریال میکائیل قربانی هستند؟
فکر می کنم زنان سریال میکائیل دارای اکت و انگیزه هستند و آن ها را منفعل ندیدم و قربانی نیستند. مهری دنبال عشقش می رود و آگاهانه مسیرش را انتخاب می کند.
 
اما انتخابش اشتباه است؟
انتخاب نادرستی دارد و خودش هم این را می داند و این کاری است که خیلی از دختران ایرانی انجام می دهند و با اشتباه در انتخاب همسر به کج راهه می روند. مهری و یاس به عنوان دوشخصیت اصلی زن سریال هستند. یاس به رغم مظلومیتش در قسمت هایی از مجموعه اکت ها و واکنش هایی نشان می دهد که مخاطب متوجه می شود او هم نسبت به سرنوشت خود و پسرش بی تفاوت نیست و حتی در برابر حرف های غیر منطقی برادرش هم کوتاه نمی آید. مهری هم دنبال دلش رفته است. یک جورهایی در برابر برخی از حرف ها و خواسته های غیر منطقی رشید مقاومت می کند و ازحقش دفاع می کند.
 
بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم در قسمت های میانی و پایانی سریال مهری بیشتر در برابر خواسته های غیر منطقی رشید مقاومت کند؟
بله، در همین چند قسمت اخیر می بینیم که مهری خیلی قاطع در برابر برخی از خواسته های رشید مقاومت می کند و کم نمی آورد. نقطه ضعف او دوست داشتن رشید است.
 
اما به نظر می رسد مهری همچنان اصرار به تکرار اشتباهاتش دارد و حتی موقعی که متوجه می شود رشید دارد از علاقه او سو استفاده می کند باز هم به خواسته هایش تن می دهد؟
ببینید مهری مستاصل شده و آن قدر اشتباهاتش را تکرار کرده و پل های پشت سرش را خراب کرده که روی برگشت را ندارد. بهترین تعریف از وضعیت فعلی مهری یک عاشق مستاصل است. مهری از این که برادرش را به تهران کشاند و خودش دوباره به وسوسه رشید برگشت خجالت می کشد.
متین ستوده و بهنوش طباطبایی
به نظر می رسد مهری از تزلزل شخصیتی هم رنج می برد؟
نه، ربطی به این ماجرا ندارد و فقط دلیلش علاقه شدید به رشید است. مهری در تداوم هدفش که سر به راه کردن رشید است باز هم دربرابر خواسته های ناثواب رشید کوتاه می آید.
 
چقدر در بروز رفتارهای نه چندان درست مهری خلاء و نبود پدر و مادر تاثیرگذار است؟
ماجرا این است که مهری از دوران کودکی درخانه دایی عبداله با رشید بزرگ شده و این علاقه به رشید از آن زمان شروع شده است. بنابراین اگر پدر و مادرش هم زنده بودند بازهم مهری همین رویه را ادامه می داد. مهری زن عاشقی است که می خواهد عشقش را سلامت نگه دارد و زندگی نرمالی با رشید داشته باشد.
 
اما عملکرد رشید نشان می دهد که تلاش های مهری برای سربه راه کردنش بی فایده بوده است؟
مهری هم این قضیه را می فهمد اما به روی خودش نمی آورد. به نظرم دختر عاقلی است و اصلا عشق منطق را کور می کند. محل زندگی مهری در پایبندی او به زندگی با رشید بی تاثیر نیست.
 
نقدی در باره شخصیت مهری خواندم که در آن تاکید شده بود دختران این دوره و زمانه آن قدر تفکرشان تغییر کرده که این طور بازیچه مردی نمی شوند که فقط حرف دوست داشتن را می زند ولی به آن عمل نمی کند. چقدر این نقد را قبول دارید؟
این جور نظرات مثال آن ضرب المثل است که فلانی بیرون گود ایستاده و می گوید لنگش کن! آدم تا در موقعیت عشق و عاشقی قرار نگیرد نمی تواند درباره چنین موضوعی حکم کلی صادر کند و تکرار می کنم عشق مهری نسبت به رشید عشقی یک ساله دو ساله نیست و به دوران کودکی برمی گردد. 

متین ستوده از مهری سریال میکائیل میگوید + تصاویر

4.242
این مطلب مفید بود ؟357
برگرفته از روزنامه صبا - / ک
وبگردی