پیدا کردن درس آی پی

آموزش بدست آوردن “آدرس آی پی” IP

کد مطلب : 8618زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای بدست آوردن آی پی روش های مختلفی وجود دارند و شما می توانید آنرا بدست بیاورید که در این گزارش با روش های کاربری پیدا کردن “آدرس آی پی” آشنا خواهید شد.

آموزش روش به دست آوردن آدرس آی پی

بطور کلی هر دستگاهی که به اینترنت می تواند متصل شود، دارای یک شماره شناسایی می باشد که به آن IP و یا "Internet Protocol Address" گفته می شود که شرکت ارائه دهنده اینترنت شما یا همان "Internet service Provider" می تواند از اطلاعات جستجوهای شما و... مطلع شود و مشاهده نماید. اما جالب تر آن است که بدانید که شرکت ارائه دهنده اینترنت می تواند هم از یک مجموعه بزرگ تشکیل شده باشد و هم می تواند یک گوشی ساده باشد که اینترنت خود را با شما به اشتراک گذاشته است.

این بدین معنا است که اگر شما از اینترنت دوست گوشی خودتان استفاده می کنید، می تواند از تمام جستجوهای شما مطلع شود و البته نه تمام جستجوها! بلکه می تواند تنها آدرس هایی که ابتدای آنها " Http " ذکر شده است را مشاهده نماید و به هیچ وجه نمی تواند آدرس هایی با پیش وند "Https" را مشاهده نمایند. از این رو می بایست از IP خود به بهترین نحو ممکن مراقبت به عمل آورید و اجازه ندهید تا بدست افراد سودجو بیافتد. با این وجود اگر شما تصمیم به پیدا کردن آی پی دارید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی با نحوه پیدا کردن آی پی آشنا خواهیم ساخت. همراه ما باشید.

بدست آوردن آدرس IP توسط CMD

برای بدست آوردن آدرس IP ما تصمیم به معرفی دو روش داریم که شما می توانید یکی از این دو روش را برای پیدا کردن آدرس آی پی استفاده کنید. اولین روشی که شما می توانید از آن استفاده کنید، نیازی به اینترنت ندارد چرا که از طریق پنجره "Command prompt" که نحوه وارد شدن به آن را در قسمت ذیل توضیح داده ایم، اقدام نمائید. از این رو اگر تصمیم به انجام این روش دارید باید از طریق مراحل ذیل پیش بروید؛
  1. ابتدا با استفاده از دو کلید " Win + R " پنجره Run را باز کنید.
  2. در کادر موجود عبارت cmd را تایپ کنید و Enter را بفشارید.
  3. اینک پنل Command prompt برای شما باز شده است و می بایست دستور "ipconfig" را تایپ کنید.
  4. هم اکنون می توانید آدرس IP خود را مشاهده نمایید.
پینگ گرفتن 

بدست آوردن آدرس IP به کمک اینترنت

اما روش دومی که تصمیم به معرفی آن داریم، نیاز به اینترنت دارد. از این رو اگر به اینترنت دسترسی دارید و می خواهید فورا آدرس آی پی خود را بدست بیاورید، ابتدا وارد مرورگر گوشی، کامپیوتر، لپ تاپ و یا تبلت شوید و سپس عبارت "what is my ip address" را در مرورگر جستجو کنید. بعد از کسری از زمان آدرس آی پی شما بصورت کامل و دقیق نشان داده خواهد شد.
 
نحوه بدست آوردن ادرس IP

 

روش های سریع برای پیدا کردن آی پی (what is my ip address)

3.8106
این مطلب مفید بود ؟8125
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اینترنت
وبگردی